Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Złe DOBREGO początki czyli marzeń kilka o ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Złe DOBREGO początki czyli marzeń kilka o ogrodzie

monteverde 02:02, 17 paź 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
podetnij pelargonie na tyle aby łodyżka nie wystawała poza liście, a z wierzchołkowych zrób sadzonki.

W październiku wynoszę je na korytarz.Przez 2 tygodnie nie podlewam,później raz na tydzień podlewam 1/2 litra wody na skrzynkę 1m.Obrywam wszystkie kwiaty i systematycznie suche liście.W lutym -marcu kiedy roślina budzi się do życia i wypuszcza nowe zielone pędy obcinam je na różnej długości od 5cm do 15 cm.Wsadzam do nowej ziemi kroena i stawiam w ciepłym miejscu na parapecie w mieszkaniu.Najlepiej jak mają choć trochę słoneczka w ciągu dnia.Po 2-3 tygodniach zaczynam je nawozić krowiakiem bardzo rozrzedzonym,aby nie popalić korzeni.Wtedy zaczynają intensywnie rosnąć.Kiedy osiągną odpowiednią wielkość zaprzestaję nawożenia krowiakiem i zaczynam 1 raz w tygodniu podlewać nawozem do pelargonii.W maju trochę je hartuję i wystawiam na balkon.Całe lato nawożę już tylko nawozem do pelargonii.Zaczynają kwitnąć w czerwcu i tak do października.Cały cykl powtarza się co roku.Jeśli chodzi o pelargonie które kwitną ,zaprzestają kwitnąć i znowu kwitną to chyba są to kupione w centrum ogrodniczym,bo ja miałam to samo,a poza tym nie udało mi się ich nigdy przechować.Muszą być specjalnie preparowane aby były ładne w momencie kupna.Chciałam dodać,że kwiat który zakwitnie utrzymuję się przez miesiąc,a wiśniowa nawet 2-3 miesiące przez to że wypuszcza z kwiatka nowe pędy kwiatowe.
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
shrekol 06:57, 17 paź 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
To ja mam trochę inny sposób niż Ania, wstawiam na południowym chłodnym parapecie podlewam systematycznie aby nie przeschła im ziemia. Obrywam systematycznie przekwitłe kwiaty i suche liście na początku lutego mocniej podlewam końcem lutego ścinam krótko 5-8cm ze ściętych pędów robię sadzonki a starym krzakom wymieniam ziemię i hoduje je dalej. po 3 tygodniach zaczynam podlewać magiczną siła najpierw raz w tygodniu a później zwiększam częstotliwość w kwietniu dostają magiczna siłę codziennie.
Z pnącymi spróbował bym tak samo
____________________
Matka 12:40, 17 paź 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1093-pelargonia-bluszczolistna#post_1
____________________
U Matki
Puskaogrodni... 19:32, 17 paź 2011


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
No proszę jak ślicznie.
Bardzo , bardzo wszystkim dziękuję za rady, za doświadczenie i Tobie Bogdziu za foto instruktaż.
Dziś robię porządek ze swoimi kwiatkami.

Do piwnicy dwie doniczki, czyli 6 krzaczków.
Sadzonek zrobię ze dwadzieścia i będę czekać i czasem podlewać.

Fajnie mieć takie wsparcie techniczne i nie tylko.

DZIĘKUJĘ !!!
____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
Puskaogrodni... 23:00, 21 paź 2011


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
W czasach kiedy na ziemi było ciepło kupiłam dwa śliczne hebe.




Oba trafiły do doniczek na schodach- tymczasowo jak zastępstwo dla pięknych kulek bukszpanowych, które na pewno będę miała.

Teraz kiedy nocne przymrozki straszą niemal codziennie, donice z hebe wędrują do domu.

Jak je przezimować, bo rosną pięknie i żal je stracić.



____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
Puskaogrodni... 22:04, 22 paź 2011


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
Widziałam dziś żurawki w bardzo smakowitej cenie.
Czy myślicie, że nie będzie za późno by je kupić i posadzić?

Mam chyba dla nich fajne miejsce.
____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
kaisog1 22:06, 22 paź 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Kupuj Ziemi przecież nie zamarzła
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Puskaogrodni... 22:56, 22 paź 2011


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
Dziś w garażu, gdzie będę próbowała przezimować pelargonie kaskadowe spotkała mnie niespodzianka.
Kwiatki pozbawione światła przez tydzień, rosną jak oszalałe.
Niemal na każdej gałązce są nowe listki a na niektórych pąki kwiatków.

Mój Mąż śmieje się, że tak ładnie u niego w garażu jeszcze nie było.

Tak wyglądają doniczki z mocno, jak mi się wydawało w ubiegłym tygodniu, przyciętymi krzaczkami:






A tutaj nowe przyrosty:



A tutaj młode listki i już za chwileczkę będą kwiatki:

____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
Puskaogrodni... 21:20, 23 paź 2011


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
A dziś pokażę moje sadzonki pelargonek:



____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
Sebek 22:05, 23 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Fajne
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies