Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród tworzę nowoczesny czyli wewnętrzna walka jak nie zostać kokoszką :)

myszorek 09:47, 12 wrz 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
Malkul, idziesz w stronę perfekcji. Zaczyna mi się podobać ten układ.
Surmia późno puszcza liście, potrafi przemarznąc zimą, jesienią liście szybko przestają być dekoracyjne.Generalnie sama żałuję, ze na nią wydałam pieniądze, choć przez chwilę wygląda jak marzenie i ta jasna zieleń jest prześliczna
____________________
ogród zmyślony
justi 16:21, 12 wrz 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witaj! Uwielbiam minimalizm. Fotki ładniutkie z inspiracjami, bardzo jestem ciekawa efektu.

ps. zazdroszczę "złotej rączki" w domciu.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Gardenarium 16:32, 12 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odnośnie wad katalpy, dopiero komuś to wyjaśniałam.

Późno puszcza koniec maja - wszyscy myślą, że zmarzła.
Po burzy często ma dziury w liściach, kiepsko to wygląda
Często choruje na choroby grzybowe, ma plamy brązowe i brzegi. Teraz już bardzo kiepsko liście wyglądają, a inne drzewa doskonale.

Przemarza.

Poczytaj u Tyny.

Natomiast jak miałam pielęgnacje ogrodów i były w nich katalpy, to ciagle ktoś miał o nie pretensje, a dlaczego to ma takie a nie inne listki, a dlaczego ma dziury, powiedziałam sobie...koniec z katalpami.
Ale osobiście podobają mi się ich wielkie liście, pod warunkiem, że są zdrowe, a tego w ciągu całego sezonu nie da się zagwarantować w większości przypadków.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Limka 18:41, 12 wrz 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
Ale kamień mi spadł z serca. Posadzonego niedawno klona Globosum chciałam wymienić na katalpę właśnie, bo jakoś ten klon nie do końca mnie cieszy. Wiśnia Umbra... za mała i tak się miotałam. Muszę odpuścić sobie i myśleć o klonie pozytywnie Czy można wiosną przycinać gałązki jak ma gałązki które wychodzą niesymetrycznie?
____________________
Nasadzenia przed domem
malkul 21:12, 12 wrz 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Myszorku – faktycznie pokochałam surmie za jej pokrój, kolor liści i to że są one takie wielkie. Czy perfekcji trudno powiedzieć , bo całe życie mieszkałam w bloku, mąż również i dopiero się wszystkiego uczę, więc nie wiem co nam z tego wyjdzie. Ale ja waleczna jestem i uparta zatem będę walczyła do końca.
Justi- ja też tak minimalistka jestem we wnętrzach tylko tam nie musze z niczym walczyć, ale jeśli chodzi o ogród to plan nasadzeń na moich rabatach (w projekcie oczywiście) zmieniałam już kilka razy, UPS, no właśnie cudne rośliny i wszystkie potrafią czymś zachwycić i tak ciężko zrezygnować. I tu mam największe obawy co mi z tego wyjdzie (czytaj: kokocha czy niekokocha). „Złota rączka” no kochana faktycznie jest czego zazdrościć J hihihihi
Danusiu – poza tym że masz niebiański OGRÓD (te soczyste zielenie, te połączenia i wyczucie smaku no i perfekcyjne zadbany-nic tylko zazdrościć) to jesteś cudowna, że znajdujesz czas i udzielasz się u tak owocnie. Jak Cię tu nie kochać?
Ufam Twojej wiedzy i doświadczeniu zrezygnuję z tych Surmi na poczet Ginkgo biloba. J Mam nadzieję, że nie będą problematyczne i nie będą przemarzały.
Limka – klony też są przecież piękne, nic tylko się cieszyć.
A teraz w celach poglądowych wstawię fotkę jak będzie docelowo wyglądał dom wokół którego zamieszkają na rabatach Nasze Rośliny.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
malkul 22:31, 12 wrz 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Zapomniałam dodać, że największy problem mam z ustaleniem szkieletu ogrodu czyli wybór dużych drzew. kompletnie nie mam pomysłu. Cała działka ma prawie 12 arów.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Gardenarium 22:34, 12 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Limka napisał(a)
Ale kamień mi spadł z serca. Posadzonego niedawno klona Globosum chciałam wymienić na katalpę właśnie, bo jakoś ten klon nie do końca mnie cieszy. Wiśnia Umbra... za mała i tak się miotałam. Muszę odpuścić sobie i myśleć o klonie pozytywnie Czy można wiosną przycinać gałązki jak ma gałązki które wychodzą niesymetrycznie?


Można.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:36, 12 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może posadź platana, żeby ładnie tworzył przeciwwagę dla domu?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malkul 22:39, 12 wrz 2011


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Platana się boję, wydaje mi się ogromnym drzewem.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
hanka_andrus 22:44, 12 wrz 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Po 30 latach ma bardzo rozłożystą koronę i jest dużym drzewem,,raczej parkowym.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies