Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Bluszcz pospolity - Hedera helix

Pokaż wątki Pokaż posty

Bluszcz pospolity - Hedera helix

berolina 13:05, 19 lut 2014

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
Danusiu czy możliwe byłoby kupić od Ciebie kilka gałązek bluszczu? Kiedy go przycinasz? Mam zamiar zaopatrzyć się w Twoim sklepiku w narzędzia ogrodnicze, więc może udałoby się włożyć do paczki szczepkę? Chyba że znasz odmianę swojego zabójczego bluszczu to spróbuję kupic przez internet...
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
Gardenarium 10:05, 20 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podaj mi na pw imię i nazwisko, to dodam do paczki Bezpłatnie oczywiście
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
berolina 17:19, 20 lut 2014

Dołączył: 08 kwi 2012
Posty: 151
Gardenarium napisał(a)
Podaj mi na pw imię i nazwisko, to dodam do paczki Bezpłatnie oczywiście


Super! Bardzo dziękuję . Już wysyłam piva.
____________________
Ola, Chusteczkowy ogród Beroliny, Chusteczkowy przedogródek
brzydula 21:00, 12 mar 2014

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Mój bluszcz rośnie przy słupie i o dziwo ma dopiero rok a ok 2 m długości, jednak obwijam go dookoła tego betonowego słupa a on nijak nie chce się trzymać, obsuwa się, spada, wykłada.. jak sobie z nim poradzić, myślałam, że może przytnę odrobine z długości żeby bardziej się zagęścił od dołu, jak myślicie ?
Pablo 22:37, 14 mar 2014


Dołączył: 05 mar 2014
Posty: 14
Witam,

Czy Bluszcz irlandzki ( Hedera Hibernica) jest również trujący jak pospolity?

Pozdrawiam
____________________
W życiu piękne są tylko chwile.
Gardenarium 23:42, 14 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wg mnie tak. Bluszcz to bluszcz, nieważne jaki gatunek.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 00:08, 02 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pytanie mail


Dzień dobry
Mam do Państwa jedno pytanie.
Planuję właśnie zagospodarowanie ogrodu 1400 m. Odległości od domu do ogrodzenia po obu stronach wynoszą 4 m.
Jedna strona ogrodu od sąsiada miała już ogrodzenie 1,2 m, więc posadziłem wzdłuż ogrodzenia tuje (w niedalekiej przyszłości będzie z nich osłona) gdyż będzie z tej strony przejazd na tył domu i właściwą część ogrodu.
Natomiast z drugiej strony domu zrobiliśmy ogrodzenie z siatki oczkowej i tu mam pytanie, czy mogę posadzic bluszcz pospolity zimozielony aby wspinał się po niej tworząc 1,5 żywopłot jako osłonę od sąsiada (zieloną zimą), a jednocześnie tło dla roślin. Czy będzie dobrze rósł na siatce i czy będzie to dobrze wyglądało jako tło (baza) dla innych roślin. Wiem że odpowiedź na ostatnie pytanie to subiektywna ocena ale i tak licze na odpowiedź.
Drugim rozwiązaniem to też tuje z tej strony ale korci mnie ten bluszcz.
Co Państwo na to?


Z góry dziękuję za odpowiedź


Posadzenie bluszczu na siatce w mroźne zimy grozi jego przemarznięciem. Tak się zdarzało wielokrotnie w naszej praktyce ogrodniczej. Potem odbijał lub nie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sharlee 10:29, 02 lip 2014


Dołączył: 07 lis 2011
Posty: 138
Ja tak właśnie posadziłam bluszcz mając nadzieje, że będzie wspinał się po siatce. NIESTETY, woli płożyć się po ziemi i nawet mocowanie do siatki nie pomaga, cały czas "ciągnie" do ziemi. Ostatecznie go usunęłam, co nie jest takie łatwe jak już się przyjmie.
____________________
Kobiet nie trzeba rozumieć, trzeba je kochać!
inag 15:13, 12 lip 2014


Dołączył: 09 kwi 2013
Posty: 6357
Witam. Mam zamiar pasadzić bluszcz przy drewnianej scianie altany, tak by całkowicie ją zakrył. Drewno jest zaimpregnowane, zupełnie gładziutkie. Czy bluszcz da sobie sam rade by się po takim miejscu piąć? Czy trzeba go w tym jakoś wspomóc? Z gory dziękuję za odpowiedź

To właśnie to miejsce:



____________________
Ilona - Na Łowieckiej *** Wizytówka
Sebek 12:43, 20 lip 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Powinien dać radę, najwyżej wbijcie kilka gwoździ gdyby nie chciał się piąć i go przywiazcie do nich
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies