Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Bluszcz pospolity - Hedera helix

Pokaż wątki Pokaż posty

Bluszcz pospolity - Hedera helix

Fragaria 10:19, 28 cze 2015

Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 24
Ja poobcinalam u tesciowej troche bluszcz, odcielam czubki i wsadzilam do wiadra z woda. Stoja w nim okolo 2 tygodni i mam wrazenie, ze na niektorych pojawiaja sie malutkie korzonki. Chcialabym juz troszke ukorzenine wsadzic do ziemi. Zastanawiam sie tylko czy odrazu na docelowe miejsce czy najpierw do doniczek a na dopiero na wiosneprzesadzic.

anbu Czy ty poprosto wsadzilas galazki do doniczek, czy cos z nimi jeszcze robilas?
anbu 16:07, 28 cze 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Fragaria wszyscy raczej do ziemi wsadzają a nie do doniczek. Ja jednak niedowiarek jestem i wolę najpierw do doniczek (przynajmniej o nich nie zapomnę i będę pilnować wilgotności ).
Szczepki poobcinałam z góry i z dołu (dół obcięłam zaraz pod listkiem). Listki z dołu pourywałam, zamoczyłam do proszku, który pomaga w ukorzenianiu i wsadziłam do małych doniczek.
Liczę na sukces (ha ha), bo mam do obsadzenia kawał betonowego płotu
____________________
Ania Ogród Ani :)
Fragaria 16:20, 28 cze 2015

Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 24
ja tez mam kawal betonowej sciany do obsadzenia, ciekawe, ktora metoda jest lepsza
MartaR 12:32, 30 cze 2015


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
Wczoraj obsadziłam spory kawałek muru. Bez ukorzeniacza wprost do gleby. W wolnej chwili zamieszcze zdjęcie i zobaczymy czy się przyjmą.
anbu 12:36, 30 cze 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
MartaR napisał(a)
Wczoraj obsadziłam spory kawałek muru. Bez ukorzeniacza wprost do gleby. W wolnej chwili zamieszcze zdjęcie i zobaczymy czy się przyjmą.


O ciekawa jestem bardzo
Czekam na fotki.
____________________
Ania Ogród Ani :)
Fragaria 19:31, 30 cze 2015

Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 24
To ja wrzucam kilka fotek

Tak wyglada bluszcz po spedzonych 2 tygodniach we wiadrze z woda, to dmiana bluszczu o dosc duzych lisciach, jak widac pojawiaja sie malutkie korzonki
Fragaria 19:35, 30 cze 2015

Dołączył: 26 cze 2015
Posty: 24
a tak wyglada bluszcz po spedzonych kilku godzinach we wiadrze z woda

jak widac to inna odmiana, ktora ma juz bardzo duzo korzonkow (rosnie u sasiada obok lawendy, caly czas w sloncu, pomimo to jest bujny i ma bardzo soczysty, zielony kolor)

Zastanawiam sie jak gesto sadzic takie sadzonki, aby zarosly mi ponad 2 metrowa, betonowa sciane
MartaR 14:45, 06 lip 2015


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
Mam parę zdjęć ( co prawda niezbyt dokładnych) zasadziłam dosyć gęsto, pod murem , bez ukorzeniania , tak dla próby i wydaje mi się , że większość sadzonek się już przyjęła (listki zielone) w moim regionie jest od paru dni bardzo upalna pogoda, podlewaliśmy je co prawda nie codziennie, ale i tak miały cały czas wilgotno +
rozark 22:33, 06 lip 2015


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
ten żółty liść oberwij, i wyrzuć do kosza na odpady bo on chory
____________________
pozdrowionka
anbu 09:11, 07 lip 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
MartaR zazdraszam, bo moje sie nie przyjęły
Chyba zrobię tak jak Ty (wsadze bezposrednio do ziemi) tylko muszę zdobyć znowu wiekszą ilość sadzonek.
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies