Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Bluszcz pospolity - Hedera helix

Pokaż wątki Pokaż posty

Bluszcz pospolity - Hedera helix

Karol99 10:07, 14 lut 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Zewnętrzny. To może przeniose go do garażu? Tam jest chłodniej.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gardenarium 12:23, 14 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No, lepiej. To niedobra pora na ukorzenianie, bo jak mają rosnąć w garażu?
Optymalna temp. na ukorzenienie bluszczu to ok. 15 stopni, w domu za ciepło, również rośnie wtedy, a światła mało i jest blady. Musi mieć światło. Jedno z drugim kłoci się. Jest luty w końcu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Koniara 17:03, 13 kwi 2016

Dołączył: 02 kwi 2016
Posty: 19
Słuchajcie, mam mały problem. Dostałam pędy bluszczu, więc go pociachałam i wylądował pod płotem z siatki. Żyje tam sobie raptem parę dni, ale już mnie sąsiadka przyszła straszyć, że bluszcz płot przewróci, zagłuszy mi trawę i wszystko na rabatach i będzie miał pędy grube jak pięść. Ile w tym wszystkim prawdy? Wiem, że bardzo stary bluszcz faktycznie drewnieje i jest potężny, ale czy w ciągu powiedzmy 5-10 lat może stanowić aż taki problem? I co z tą trawą?
Gardenarium 21:28, 15 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie urośnie aż tak w 5 lat. Puszczaj do góry, nie pozwól rosnąć do dołu to i z trawą mieć kłopotów nie będziesz.
Bluszcz to nie winobluszcz, chyba że sąsiadka nie umie jednego od drugiego odróżnić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Koniara 15:13, 16 kwi 2016

Dołączył: 02 kwi 2016
Posty: 19
Bardzo dziękuję za odpowiedź
_Martini_ 09:57, 17 kwi 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Nie wiem co mam począć z moim bluszczem. Kupiłam w zeszłym roku piękny limonkowozielony okaz, wkopałam przy pergoli i od tej pory usycha i traci liście. W zasadzie zostało kilka krótkich pędów i jeden długi na jakieś 1,5m ale całkiem łysy. Zupełnie nie mam pojęcia co z nim teraz zrobić?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Basiaw 11:32, 18 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Z wątku o winobluszczu przeniosłam się tutaj Danusia mi wybiła z głowy sadzenie winobluszczu przy płocie, więc szukam dalej, jakoś do tej pory nie brałam pod uwagę bluszczu, bo wydawało mi się, że to roślina na mury i wolno rosnąca, ale może po płocie tez pójdzie? Choć nie bez powodu ma elementy czepne, chyba woli się przyczepiac niż owijać...
Czy ktoś z was ma bluszcz na płocie z dobrym efektem, czy szukać dalej innej rośliny?
____________________
Nasz mały, zielony świat
MartaR 00:05, 24 kwi 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
Ehhh człowiek nadgorliwy i niedokształcony ma zawsze wiecej roboty i zmartwien ... w zeszłym roku obsadziłam mur samodzielnie robionymi sadzonkami bluszczu, wszystko ok wskazuje na to , że się w większosci przyjęły, ale w związku z moim lenistwem posadziłam je nie przygotowując , nie przekopując dokładnie podłoża, które jest pełne korzeni ( zwłaszcza od sąsiada) . Teraz mam problem z pieleniem ;( więc zaczełam się zastanawiać czy się nie wysilić (bardzo zależy mi na szybki wzroście bluszczu przez co pozbyciu sie widoku brzydkiego muru jak najszybciej) i nie wykopać sadzonek , przekopać porządnie, wstawić obrzeże z plastiku ( zwłaszcza od strony sąsiada) , nasypać super ziemi i wsadzić wiekszych, kupionych, porzadnie ukorzenionych sadzonek??? czy może zostawić jak jest i zasilać florovitem , kompostem, gnojówką z pokrzyw .... ehhh proszę o wyrok
MartaR 00:08, 24 kwi 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
na zdjęciu poniżej widać wystające korzenie drzewa od strony sasiada, przy murze rośnie dużo perzu, mleczu,który znajduje się dość blisko bluszczu,nie jestem wstanie go wypielić z korzeniami nie uszkadzając sadzonek


na tym zdjęciu widać,że w tym miejscu sadzenia była tylko powierzchownie ściągana przez koparkę darń
Gardenarium 17:57, 24 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wykop duże doły, daj kompostu lej wodę, a pójdzie szybko. Co miesiąc florovit.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies