Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Runianka japońska (Pachysandra terminalis)

Pokaż wątki Pokaż posty

Runianka japońska (Pachysandra terminalis)

BusyBee 21:41, 09 cze 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Wykopałam chore roślinki, aby zobaczyć korzenie. Są raczej marne, ale żadnych szkodników tam nie było.
____________________
U BusyBee w ogródku...
grazyna 21:59, 09 cze 2014


Dołączył: 20 gru 2012
Posty: 2281
Szkoda, że w tym momencie nie mam zdjęcia swoich runianek,( nadrobię jutro lub pojutrze) rosnących od strony wschodniej. Wydawało mi się, że są bezproblemowe o ile nie mają nadmiaru słońca.
Wilgoć (nie mokro) w glebie.

Widziałam sporo kory pod Twoimi runiankami, usunęłabym wszystko, dała ziemi odetchnąć a runiance rozrastać się. Sprawdź, czy nie ma pleśni pod korą, czy ziemia nie jest za mokra, próbuj - może się uda.
____________________
Grażyna Tu odpoczywam
BusyBee 22:16, 09 cze 2014


Dołączył: 01 maj 2014
Posty: 3493
Kory nie jest chyba za dużo- ledwo posypane
Może być jednak za mokro. Może te deszcze ją wykonczyły- u nas padało bardzo...
Dziękuję za odzew.
____________________
U BusyBee w ogródku...
katiaxx 10:07, 29 lip 2014


Dołączył: 07 kwi 2014
Posty: 4623
no właśnie przyszłam zapytać jak z tą korą, mam posadzone 3 sadzonki runianianki - w zasadzie sporo tam słońca ale się uparłam , runianka ma się dobrze, może w cieniu miałabym ciemniejsze liscie,jednak powoli daje odrosty - może z powodu kory właśnie ? podlewam ją każdego wieczoru gdy nie pada.
____________________
a czasem nie na temat ... Mój kawałek planety
Jadwiszka 14:25, 29 lip 2014

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 284
u mnie runianka prawie nie ma przyrostów- inne rośliny kupione w tym samym czasie i sadzone zeszłej jesieni potroiły swoją objętość, a niektóre nawet przyrosły więcej- chyba trzeba czekać wieki na efekt zadarnienia - niestety - wolę inne zadarniacze.
kachat 11:19, 31 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
O czym świadczy żółte zabarwienie liści runianki? U mnie kilka krzaczków takie ma, tutaj na wątku też takie widziałam, a nawet na stronie sklepu internetowego. Na pewno to nic dobrego, ale co? Dawno temu o to pytałam gdzieś, ale teraz nawet nie wiem, czy mi ktoś odpowiedział, nie pamiętam nic... Zła gleba, jakieś niedobory..?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Mazan 12:09, 31 lip 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kachat,

Żółte liście u runianki mogą świadczyć o zbyt kwaśnym podłożu. Jeśli jest inaczej wówczas należy przyjrzeć się konkurencji, z którą ta roślina zwykle przegrywa.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
kachat 12:42, 31 lip 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Aha, dzięki Mazan, to by się zgadzało, skoro u mnie ziemia mega kwaśna w "ogrodzie" Super, widać akurat tym kilku krzaczkom za mało lepszej zasadowej gleby dosypałam
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Piorunek 11:24, 11 paź 2014


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Runianka rozrasta się podobno przez podziemne rozłogi. Czy nie zaszkodzi jej rozsypana na kilka centymetrów kora sosnowa (dosyć drobna do średniej, dobrze przekompostowana)? Da radę się przez nią przebić?
____________________
kachat 11:54, 11 paź 2014


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Piorunku, runianka daje radę się przebić przez zbitą glebę, a przez mięciutką korę nie da..? Nic się nie martw, korę syp
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies