Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Runianka japońska (Pachysandra terminalis)

Pokaż wątki Pokaż posty

Runianka japońska (Pachysandra terminalis)

Gardenarium 20:35, 15 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Posty o żurawinie zostały przeniesione do wątku żurawina, bo to watek o pachysandrze

http://www.ogrodowisko.pl/watek/3308-zurawina
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
pelasia 23:08, 04 kwi 2015

Dołączył: 04 kwi 2015
Posty: 8
Witam, widze ze dawno nikt nie zagladal do tego watku...a ja wlasnie szukam runianki terminalis variegata...no i okazuje sie, ze ceny tego sa powalajace, min 10-12 zl i to chyba za jedna sadzonke...ja chce dosc szybko zadarnic ok 14m2 zatem potrzebuje tego ok 120-130 pojedynczych sadzonek. Czy ktos doradzi mi gdzie moge to kupic zeby nie stracic majatku? Niestety ten allegrowicz, ktory mial to w 2012 juz tego nie ma. Jak myslicie jesli posadze to co 50-60 cm jak dlugo bede czekac na dywan? Bede wdzieczna za info i pomoc. Dzieki
Gardenarium 12:21, 06 kwi 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odmianowa wolniej przyrasta stąd cena. Kup połowę, posadź dwa razy rzadziej, potem w wolne miejsca dosadzaj własne sadzonki pobrane z rozrastających się roślin.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MAD 11:03, 26 maj 2015


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Gardenarium napisał(a)
A ja przeczytałam gdzieś na angielskiej stronie, że trzeba co jakiś czas przyciąć po ziemi i mam taki zamiar, tylko boję się, że nie zarośnie do święta róż, ale raz kozie...

Danusiu i jak? Goliłaś kiedyś runiankę "po ziemi"? Odrosła? Jak szybko? Kupiłam, bede sadzić i zastanawiam się jak z nią postepowac żeby jak najszybciej miec efekt dywanu.

PS. Wiem, że post z zamierzchłej przeszłości ale dzięki temu pewnie jesteś znacznie bogatszao doświadczenia. Przejrzałam wątek i odpowiedzi nie znalazłam.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
pelasia 13:47, 04 lip 2015

Dołączył: 04 kwi 2015
Posty: 8
W końcu kupiłam 60 sztuk ... no teraz bardzo powoli się rozrastają ... zastanawiam się jak pobrać właśne sadzonki z tego...one rozrastają się z korzeni I wypuszczają nowe młode, ale sa połączone z rośliną pierwotną ... jak to zrobć żeby ich nie "popsuć"?
MartaR 14:06, 10 lut 2016


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
MAD napisał(a)

Danusiu i jak? Goliłaś kiedyś runiankę "po ziemi"? Odrosła? Jak szybko? Kupiłam, bede sadzić i zastanawiam się jak z nią postepowac żeby jak najszybciej miec efekt dywanu.

PS. Wiem, że post z zamierzchłej przeszłości ale dzięki temu pewnie jesteś znacznie bogatszao doświadczenia. Przejrzałam wątek i odpowiedzi nie znalazłam.



też bardzo mnie ciekawi czy warto ją przyciąć, swoją posadziłam dopiero latem zeszłego roku, wiec nie wiem czy nie dac sie jej lepiej ukorzenic a dopiero za rok, dwa ciąć ?
Gardenarium 18:54, 10 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dać się ukorzenić bo z czego ma odrosnąć jak korzenie ledwie ziemi sięgają? Goli się stare dywany, żeby za wysokie nie były.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ananasek 18:52, 09 maj 2016

Dołączył: 16 lut 2015
Posty: 221
Witajcie!!! Bardzo proszę doświadczonych o zdiagnozowanie - Co dolega mojej RUNIANCE?? Pomocy...w przeciągu kilku dni z zielonej zaczęła zmieniać się na rudobrązowo.
____________________
Beata Moje nieplony
malgol 14:42, 02 mar 2017


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Podpowiedzcie proszę kiedy mogę pobierać sadzonki z własnej runianki?juz teraz czy jeszcze za wcześnie? i jak to zrobić? pociąć gałązkę na fragmenty czy jakoś inaczej?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Gardenarium 15:26, 02 mar 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Uciąć gałazkę co którąś i do ziemi. Albo delikatnie wyrwać, może mieć korzonki.
Teraz nie, za zimno. Trochę później, np. za dwa tygodnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies