Gdzie jesteś » Forum » Róże » Rozpoznawanie odmian róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie odmian róż

olaw 13:15, 09 lip 2014


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 1013
Dostałam różową piękną różyczkę z nazwą Duftfetival. Ale jak sprawdzam na necie Duftfestival jest czerwona i pachnie a ta jest różowa i nie pachnie...
Może ktoś zidentyfikuje

____________________
Ola Nieforemny ogród na przodzie
Ozz 16:14, 13 lip 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Mało odpowiedzi, ale wrzucę zapytanie:

Róża kupiona jako 'Green Eye'/Zielone oko, ale nigdzie nie mogę takowej znaleźć opisu. Niska, jakby miniaturowa. W cieniu kwiaty faktycznie mają zielonkawy środek, w słońcu raczej tendencje do zaróżawiania brzegów. Sama się oczyszcza z przekwitniętych kwiatów (szypułki opadają). Kwiaty ok 3 cm. No i nie wiadomo jak się z nią obchodzić w zimie... Trochę podobna do odmiany 'Lovely Green', ale jakby od niej mniejsza.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
laurowisnia 11:03, 14 lip 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Ozz, może to Green Ice - róża R. Moore, króla miniaturowych róż.
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Ozz 11:12, 14 lip 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Faktycznie! To ona!

Szkółkarz musial przeczytać 'GRIN AJS' a ja automatycznie zrozumiałam Green EYES zamiast ICE

Dzięki, dzięki, dzięki!
A masz z nią jakieś doświadczenia? Ciekawam każdej ,,niegooglowej" opinii
(może być u mnie w wątku lub na priv, żeby t nie zaśmiecać)
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
laurowisnia 12:31, 14 lip 2014


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Niestety, dalej już nie pomogę, nie mam jej, nie wiem czemu, różyczka ta zawsze zwraca moją uwagę.

Olaw, Twoja róża skojarzyła mi sie z moją Red Eden Rose ale czy to ona?
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
Ozz 12:36, 14 lip 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Kupiłam przypadkiem, ale podobno dość bezproblemowa.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Netka 13:32, 21 sie 2014


Dołączył: 06 mar 2012
Posty: 548
Może ktoś rozpozna tą odmianę róży z grupy okrywowych ? Kwitnie niemalże w cieniu i delikatnie pachnie choć jakby nie cały czas... Dostałam sporo krzaczków i chciałabym dokupić, ale nie wiem jak się nazywa


____________________
Aneta - Mój ogród w cieniu drzew
magdalena_boron 20:12, 28 sie 2014


Dołączył: 17 cze 2013
Posty: 14
Witajcie, kochani zaczynam dopiero przygodę z różami i zakupiłam w szkółce różę Eden Rose - pan który ją sprzedawał twierdził, że jest to przepiękna róża, która dorasta do 2 metrów, oczywiście czytałam w internecie o taj róży ale sami wiecie jak to jest z internetem, mam prośbę czy ktoś z Was ma może tą różę w ogrodzie i jak ona u Was zimuje? Drugą, którą kupiłam to Parole i również proszę o podpowiedź co do tej róży. Pozdrawiam Madzia
____________________
magdalena_boron 21:11, 29 sie 2014


Dołączył: 17 cze 2013
Posty: 14
Wiatm, mam jeszcze jedno pytanie odnośnie róż, czy jeżeli kupiłam takie w pojemnikach to też powinnam je posadzić poniżej szczepienia czy na takiej wysokości jak w pojemniku prosze o odpowiedź Madzia
____________________
Margaret_ka 12:14, 01 wrz 2014


Dołączył: 21 paź 2013
Posty: 558
Kupiłam wiosną na allegro dwie sadzonki róży New Dawn.
Myślałam, że jej kwiaty są takie pełne, duże około 5cm średnicy.
O takie:

............

A moje róże jakieś inne. Mają drobniusieńkie listeczki, jedna z nich zakwitła kilkoma kwiatami,
a one malusieńkie, o średnicy 1,5cm, jakby jakaś pnąca, drobnokwiatowa.
Czy ktoś ma New Dawn i coś podpowie w tej kwestii. Jakie powinna mieć kwiaty?
____________________
Ogród Margaret-ki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies