Gdzie jesteś » Forum » Róże » Rozpoznawanie odmian róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie odmian róż

Lu_sn 22:29, 07 sie 2016

Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3
Witam! Pomóżcie mi. Kupiłam tą różę jako New Dawn-chciałam pnącą, ale ona nie ma takich pełnych kwiatów . Więc co to za odmiana ?????
ElzbietaFranka 11:10, 09 sie 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
Katarzyna13 napisał(a)
Kochani podczas święta róż zauroczyła mnie oto taka różyczka. Jest wysoka i delikatnie pachnie. Wiecie jaka to odmiana?

Po prawej stronie od krzesła.




Spojrzyj na strone "rozacwiek" - to roza tam jest, lub "rozarium" tak musisz szukac odpowiedzi na twoj problem bo zdjecia nigdy nie oddaja rzeczywistosci.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
aniapz 14:22, 17 sie 2016

Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 1
Witam,
kupiłam kiedyś taką różyczkę bez nazwy. Kwitnie pięknie przez cały sezon, kwiaty ma bardzo trwałe, choć nie pachną. Chciałabym dokupić taką samą, ale nie mam pojęcia, jak się nazywa. Proszę o pomoc.


Kolor jest bardziej czerwony niż na zdjęciu. Ma około 50cm.
Będę wdzięczna za pomoc.
Sylwka 18:42, 20 wrz 2016

Dołączył: 21 maj 2016
Posty: 49
Witam a ja poszukuje info o tej róży




Róza ma przepiekny ciemno rózowy kolor chociaz w paku jest bardziej czerwona ,liscie od spodu ma zółte,,pachnie mocno i pięknie kwiat ogromny ,krzew wysoki 120,duze ciemne liscie..
iwonadm 16:06, 18 paź 2016


Dołączył: 26 paź 2013
Posty: 6745
ElzbietaFranka napisał(a)



Spojrzyj na strone "rozacwiek" - to roza tam jest, lub "rozarium" tak musisz szukac odpowiedzi na twoj problem bo zdjecia nigdy nie oddaja rzeczywistosci.

wg mnie to eden ładny egzemplarz
____________________
Iwona ogrodowe-przygody
ewsyg 09:38, 22 paź 2016


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Sylwka napisał(a)
Witam a ja poszukuje info o tej róży




Róza ma przepiekny ciemno rózowy kolor chociaz w paku jest bardziej czerwona ,liscie od spodu ma zółte,,pachnie mocno i pięknie kwiat ogromny ,krzew wysoki 120,duze ciemne liscie..


Wydaje mi się, że to piękna róża wielkokwiatowa Kronenburg. Też ją mam
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 09:41, 22 paź 2016


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Katarzyna13 napisał(a)
Kochani podczas święta róż zauroczyła mnie oto taka różyczka. Jest wysoka i delikatnie pachnie. Wiecie jaka to odmiana?

Po prawej stronie od krzesła.



To zdjęcie chyba robiłaś w ogrodach p. Kapias. To piękna róża Eden Rose. Jak ja tam byłam to była przy nich karteczka z nazwą.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 10:11, 22 paź 2016


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Lu_sn napisał(a)
Witam! Pomóżcie mi. Kupiłam tą różę jako New Dawn-chciałam pnącą, ale ona nie ma takich pełnych kwiatów . Więc co to za odmiana ?????


Ta podobna jest do róży Octavia Hill
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Katarzyna13 13:15, 22 paź 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522
ewsyg napisał(a)


To zdjęcie chyba robiłaś w ogrodach p. Kapias. To piękna róża Eden Rose. Jak ja tam byłam to była przy nich karteczka z nazwą.

Dziękuję wszystkim za odpowiedź.
Tak to zdjęcie z święta róż u kapiasa. Niestety nie było tam karteczki a nawet pani z obsługi nie potrafiła odpowiedzieć jaka to odmiana.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6711-gliniasto-skarpiasto-i-wietrznie
brydziasia 16:50, 29 paź 2016

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
martaw napisał(a)
Czy róże Pomponella można poprowadzić tak aby ich wysokość nie przekraczała 50 cm? Jeżeli tak to jak je ciąć aby osiągnąć taki efekt? Ewentualnie czy jest inna odmiana równie piękna jak pomponella ale nizsza?


spójrz na różę Madame Francois Graindorge
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies