Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Tulipany w donicach

Pokaż wątki Pokaż posty

Tulipany w donicach

horcia 10:27, 08 kwi 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
Tutaj donice nie wnoszone do domu, wyciągnięte z ziemi ponad miesiąc temu.

____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
horcia 10:32, 08 kwi 2015


Dołączył: 18 paź 2014
Posty: 558
____________________
horcia Rewolucje w ogrodzie
oliwka 14:16, 06 wrz 2015


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
zakupiłam dziś w biedr kilka cebul do donic. Planuję zasadzić je wszystkie razem w donicy o srednicy 30 cm i takiej samej wysokosci
Planuję posadzić je jak ponizej: (1 bedzie najwyzej)


1. Puszkinia (libanotica, szachownica cesarska (meleagris), krokus (spring Beauty) głebokość 8 cm

2. tulipan exotic emperor; tulipan queen of Night; tulipan Flamin Flag - głębokosc 10 cm

Planuję jeszcze szafirki ale nie wiem czy nie będzie tego wszystkiego za dużo ...
jak myślicie ???
wszystko w kolorach białych fioletowych białych i lekko cytrynowych
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
gosiak 13:27, 14 lut 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 68
Witam
Mam zadołowaną od października w umiarkowanie nasłonecznionym miejscu donicę z tulipanami. Chcę ją miesiąc przed świętami tj. 26 lutego wykopać i postawić na słońcu. Czy to wystarczy aby zakwitły na czas, czy lepiej trzymać w domu (temp. 19-20C)? Jeżeli w domu to od kiedy? Jest to tulipan Exotic emperor, a więc niezbyt wczesny.
W święta wielkanocne mam ważną uroczystość rodzinną i tym bardziej zależy mi aby tulipany zakwitły na ten czas i przyozdobiły wejście do domu.
____________________
Małgorzata
Gardenarium 14:27, 14 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trudno utrafić w konkretną datę. Teraz to bym wstawiła w 15 stopni, 20 to zdecydowanie moim zdaniem ca ciepło, Zyt szybko zakwitną.

Nie wiem co ci poradzić, bo wcelować to ja nie umiem. Wiem tylko, że jak za ciepło to wybiegną i wyłożą się. Podpędź trochę w domu, będziesz widziała zaczątki kwiatów to na zewnątrz wystaw (ale nie na mróz) A jaka będzie pogoda to nikt nie wie...
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gosiak 14:31, 14 lut 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 68
Bardzo się cieszę na tak szybką odpowiedz. Dziękuję Danusiu. Na Ciebie można zawsze liczyć. Postaram się zrobić zgodnie ze wskazówkami. A o rezultatach zamelduję.
____________________
Małgorzata
Gardenarium 14:37, 14 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Musisz obserwować pączki, jeśli będzie np 7 dni do imprezy, a pączki nawet się nie zabarwią to do ciepłego wstawiaj i światło musi być dobre.

Jakby co, kupuj na giełdzie kwitnące w doniczkach.

Czy teraz już wylazły z balii?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gosiak 15:02, 14 lut 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 68
Byłam sprawdzić i jestem zaskoczona, bo jeszcze nie wyszły a inne, które wyjątkowo w ubiegły sezonie nie wykopywałam na lato, już mają ok 4 cm.
____________________
Małgorzata
Gardenarium 16:53, 14 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wyciągnij donicę z ziemi, ziemia się ogrzeje szybciej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kluska 05:16, 26 lut 2016

Dołączył: 30 gru 2015
Posty: 7
Hej Gosiu. Też na wyprz kupiłam exotic. Wysadzałam po 5 do doniczki i przez zimę stały w garażu (która jeszcze przecież trwa ). Od tygodnia stoją w domu i prawie nie rosną. Mimo, że mam ponad 22 stopnie i jeszcze południowe okno. Ja bym na Twoim miejscu podpędziła je teraz w domu, załóżmy 2 tygodnie, a potem w zależności czy pokażą się pąki kwiatowe wystawiła na taras, bo w temperaturach jakie mamy obecnie i tak one się zastopują, a nie sądzę żeby na koniec marca przyszły takie upały, jak w maju, kiedy to szybko przekwitają. Myślę, że przy 10 stopniach to będą trzymać kwiaty z 2 tygodnie, skoro cięte w wazonie wytrzymują tydzień przy 18 stopniach.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies