Gdzie jesteś » Forum » Cebulowe » Tulipany w donicach

Pokaż wątki Pokaż posty

Tulipany w donicach

katarzyna_kubik 08:37, 25 maj 2016


Dołączył: 07 sie 2015
Posty: 78
____________________
KASIA - Na razie taka sobie trawa-będzie zabawa czyli początki wymarzonego ogrodu
Aga 20:32, 11 sie 2016


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Witam jaki kolor tulipanow posadzic wsrod żurawki marmolade?
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Gardenarium 14:34, 14 sie 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Burgundowy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
m_gocha 23:10, 04 lis 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Zamierzam wsadzić część tulipanów do donic. Zastanawiam się czy zadołować donice czy wstawić do nieogrzewanego domku gospodarczego (przy dużych mrozach temperatura tam jest na minusie). Jeżeli chodzi o wersję z zadołowaniem donic to mam takie pytanie: czy mogę je zadołować w kompoście (kompost zakupiony w miejscowej kompostowni - niestety nie zdążyłam go rozrzucić i przekopać na rabtach). I przy okazji pytanie czy można w nim zadołować również rośliny, które zostały w donicach bo niestety pogoda pokrzyżowała moje plany przygotowania nowych rabat i wysadzenia ich w miejsce docelowe
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Aga 07:11, 08 lis 2016


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Witam kiedy należy zalogować donice z tulipanami? Dziś było-2
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
ewwa 22:29, 09 lis 2016


Dołączył: 27 maj 2016
Posty: 115
zadołować ? jak najszybciej
ad Gocha:
myślę, że można zadołować w kompoście i tulipany i inne rośliny - kompost leży "luzem"? I jeśli pryzma jest w miarę szeroka.
Yellowrose84 12:49, 17 lis 2016

Dołączył: 17 lis 2016
Posty: 8
Mam pytanie czy tulipany, ktore zamierzam przechowywac na tarasie w donicy wystarczy okryc kora i polozyc agrowloknine czy musza byc lepiej zabezpieczone ?? I pytanie czy lepiej jednak dolowac donice czy mozna trzymac na tarasie okryte i efekt bedzie ten sam ??
Gardenarium 15:55, 17 lis 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na tarasie okryte donice tylko - zły pomysł. Tulipany muszą być zadołowane w gruncie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
m_gocha 19:35, 18 lis 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Wsadziłam część tulipanów do donic ale jeszcze ich nie zadołowałam. Zastanawiam się czy nie powinno się na dno doniczki dać np. cienką warstwę agrwłókniny po to aby zapobiec przerastaniu korzeni poza doniczkę. Gdy na wiosnę wyjmę doniczkę i ustawię np. na tarasie to uszkodzę korzonki i wtedy tulipany szybko będą marnieć. Co o tym myślicie? Dawniej wykopywałam tulipany z koszyczkami w których rosły po przekwitnięciu i wbrew pozorom korzenie nie były małe - miały conajmniej kilka centymetrów
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Gardenarium 20:20, 18 lis 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Po przekwitnięciu korzenie nie mają znaczenia bo do cebuli zapasy płyną z łodygi i liści. Można tulipany nawet wyrwać z korzeniami i gdzieś w kącie sobie spokojnie zaschną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies