Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Magdalenka

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Magdalenka

monteverde 13:53, 11 wrz 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Cześć Magda, mały ale ładny masz już ogródek, a ja bym posadziła kolo drewutni powojnik lub różę pnącą i też by po dachu drewutni poszła i ładnie go zakryła, oczywiście taka kwitnącą od VI do X i bardzo pachnącą
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
zbigniew_gazda 14:17, 11 wrz 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11151
Madziu przychylam się do propozycji monteverde. Dlaczego ? Bo będą roślinki na dachu miały ciągły brak wody . Pewnie że to zależy od pogody. Teraz w naszych stronach jest ogromna susza ( pewnie od miesiąca nie było deszczu) .Rośliny w ziemi nie dają rady a co dopiero na dachu. Ale to tylko moje zdanie.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 14:29, 11 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Noemi, jak pięknie, właśnie o taki ogród mi chodziło, konsekwentnie z kolorami i gatunkami i bardzo ładnie. Linia trawnika także mi się podoba

A zielony dach nie jest łatwy do wykonania, trzeba go wykonać zgodnie ze sztuką z zastosowaniem technologii zielonych dachów i wtedy jak najbardziej będzie funkcjonował prawidłowo.

Tu pasuje dach ekstensywny o cienkiej warstwie gleby i roślinami sucholubnymi.
Ja na swoim śmietniku mam dach intensywny, gdzie rosną także bukszpanowe kule, żurawki i wrzosy oraz irgi
To się da zrobić.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anula_wn 16:09, 11 wrz 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Witaj ! jaki fajny masz ogródek nie ma to jak projekt i jego konsekwentna realizacja. Super. Będe zaglądac i obserwowac jak wszystko rośnie
____________________
anula mój mały raj na ziemi
anula_wn 16:09, 11 wrz 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
monteverde napisał(a)
Cześć Magda, mały ale ładny masz już ogródek, a ja bym posadziła kolo drewutni powojnik lub różę pnącą i też by po dachu drewutni poszła i ładnie go zakryła, oczywiście taka kwitnącą od VI do X i bardzo pachnącą


Aniu, czyli.... jaka odmiana?
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Gardenarium 17:32, 11 wrz 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pilgrim Anula oczywiście. U mnie kwitnie 3 raz
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 19:21, 11 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A ciurkadełko chodzi już - chyba nie?


Masz jeszcze jedno przy wejściu czy to to samo?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
noemi 20:06, 11 wrz 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
Witajcie, bardzo dziękuje za Wasze wpisy oczywiście wszystkie rady zapisane
Ciuradełko jeszcze trzeba podłączyć i jest to to same co na zdjęciu z przodu domu.
Danusiu bardzo dziękuje za Twoją opinie Cieszę się jak dziecko!! Oczywiście chodzi mi o dach ekstensywny o cienkiej warstwie gleby. Ale to na przyszłość, wiem ,że temat zielonego dachu nie jest łatwy, ale wyczytałam z innych postów , że można go wykonać na śmietnikach, drewutniach. U mnie drewutnia musi być przed domem, z braku innego miejsca no i w zimie lepszy jest do niej dostęp, a jaka będzie śliczna jak będzie miała taki ładny dach
____________________
ogród magdalenka
anula_wn 20:14, 11 wrz 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
gardenarium napisał(a)
Pilgrim Anula oczywiście. U mnie kwitnie 3 raz


oki, dziękuję , zapisuję i na wisonę kupuję bo moja ślicznota (niby PRESIDENT!!) coś słabo ssłabo .....
____________________
anula mój mały raj na ziemi
noemi 20:17, 11 wrz 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 5938
GabiK napisał(a)
Cześć Magda. Ale piękna zmiana.
Mamy podobne rozmiary ogródka, to będzie nam raźniej na forum.

U mnie twoja trawka też daje radę.

A co to będzie coś wyższego za żurawkami? I co to za drzewo teraz bliżej tarasu?


Cześć GabiK to drzewo bliżej tarasu to bardziej krzak - Magnolia, mam ją od początku, już dwie zimy przeżyła, jedną w doniczce, drugą zimę już w gruncie i na razie ją zostawię. Z drzewami mam problem ze wzlgędu na wysoki poziom wód gruntowych u nas , docelowo planuję catalpe nana ( dobrze rośnie u sąsiadów) i wlaśnie jedna ma być na miejscu tej magnolii w zawijasku a druga w lewym górnym rogu

Widziałam barona na zdjęciu w Twoim wątku, chyba to ten? Cieszę się , że poszedł w dobre ręce

Dobrze , że trafiłyśmy na Ogrodowisko możemy się uczyć od najlepszych
____________________
ogród magdalenka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies