Gdzie jesteś » Forum » Natura » Zwierzęta dzikie w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Zwierzęta dzikie w ogrodzie

Tarnina 10:41, 08 lut 2014


Dołączył: 28 sty 2014
Posty: 646
To i ja postanowiłam pokazać miłych gości którzy odwiedzają mój ogród....

Nasza kotka jest bardzo łowna... Niestety instynkt nie zabrania jej chwytania oprócz mysz, kretów i innych gryzoni, również ptaków.... Zobaczcie co nam przyniosła kiedyś na poddasze...
Bogu dzięki i dzięki naszej szybkiej interwencji, dzięcioł (zielony) przeżył... W dużym szoku został wypuszczony na wolność...



Oczywiście przychodzi mnóstwo ptactwa : dzięcioł duży, sikorki bogatki, modre, ubogie, zięby, rudzik, kowaliki, czyżyki, drozdy, kosy, sójki, pełzacz ogrodowy... i bażanty...







A to mały rogaś, przyszedł na naszą ogrodową stołówkę... tu zjadał moją róże na dole górki ogniskowej zaraz przy domku....





A to nasz kumpel z ogrodu...Mój M. widzi go bardzo często... gdy pracuje wieczorami w stodółce, ten łazi i niucha gdzieś wokół... Kolega gdzieś sobie mieszka w naszych "chaszczach".... Udało mi się go uwiecznić na zdjęciu... Raz w nocy szczerze mnie przestraszył, bo śpiąc usłyszałam głośne niuchanie jak jakiś wielki pies.. Obudziłam męża (sama się bałam), okazało się, że to dwa jeżyki po prostu niuchały pod naszymi drzwiami.... a robiły to tak głośno, jak jakiś naprawdę duży pies...







No i wszędobylskie wiewióreczki (moje sąsiadeczki) mają gniazdka w okół nas... raz na świerku, zaraz przed domem, była matka z dwoma małymi...



W tym roku mają też w świerkach, ale za domkiem... Przychodzą do koszyczka na orzeszki...zakopują je dwa metry dalej, a Sójki wszystko obserwują i im wyciągają te orzeszki...







gonią się po dębach... kiedyś nawet dwie weszły nam na poddasze jak jeszcze nie było zabezpieczone...





widać i starsze i zupełnie młodziutkie... rude i czarne i brązowe... Są przecudne... bardzo je lubię...





____________________
Chatka Baby Jagi Mój Blog http://domekbabyjagi.blogspot.com/
PERKA 23:38, 27 lut 2014


Dołączył: 04 lut 2014
Posty: 256
W zeszłym roku, ku naszej radości, w świerkowych gałązkach powiększyła się rodzinka - ptasia

____________________
Moje miejsce na ziemi
15:54, 06 kwi 2014
W tym roku tacy goście mnie odwiedzają nie robiąc sobie nic ze stworzonek już tu bytujących









A kociakom aż szczęki się trzęsą ale kąpieli jeszcze nie było, może jak liście lilii wyjdą
Katkak 06:23, 20 kwi 2014


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Po sąsiedzku mieszka rodzinka kosów Takich sąsiadów można mieć w każdej ilości
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Ozz 15:54, 05 cze 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

P.S. Uprzejmie donoszę...
popatrz Danusiu co to się na Ogrodowisku dzieje u Gierczusi, zuch kobieta, a?
gierczusia napisał(a)
Nie uwierzycie złapałam paskudnika . Stałam nieruchomo , czekałam aż pojawi , rękawice miałam założone i jak się pojawił to ja go cap i jeszcze mi synek zdążył fotkę zrobić . Potem gościa do reklamówki i wyniosłam go niedaleko jeziorka będzie mu się podobało

Sorry za jakość ale pozować za bardzo nie chciał
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
21:51, 16 cze 2014
Mój ogródek dziś taki mini bażancik odwiedził



ZbigniewG 14:04, 22 cze 2014


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8899
kto wie jak kos pozbywa się pestek - właśnie tak
trzepie główką trzymajac wiśnię za pestkę

ostro kursuje ma do wykarmienia młode
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
kasiula36 21:14, 05 mar 2015

Dołączył: 05 mar 2015
Posty: 10
Wspaniałe. Też chciałabym mieć kiedyś taka możliwość sfotografowania dzikich zwierząt w moim ogródku. Z dzikich zwierząt to u mnie najwięcej jest kretów i żab. Też się liczą
Malcia 00:14, 06 mar 2015


Dołączył: 06 mar 2015
Posty: 23
Krety u mnie też... Ale kupiłam środki i jakoś już OK. U mnie z dzikimi zwierzętami raczej problem, bo mieszkam na sporym osiedlu. Jeszcze się nie zdarzyło nic wyjątkowego. Może kiedyś.
22:28, 03 cze 2015
Kolejny gość, co prawda nie chciał zbytnio pozować

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies