Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki sosen, sosna - Pinus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki sosen, sosna - Pinus

widget 09:21, 06 lip 2019

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 3
@Mazan

Dzieki za sugestie. Rozumiem że Amistar co 2 tygodnie ale również 4-krotnie?
Czy tą drugą - zdrową - też profilaktycznie czy sobie podarować?

Pzdr,
Lukasz
Mazan 13:21, 06 lip 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Oprysk drugiego drzewka to konieczność.
Jeśli 'odpuścisz' oprysk - on Ci o tym przypomni.
Tak, czterokrotnie.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Wojciech_Lew... 09:26, 25 lip 2019

Dołączył: 25 lip 2019
Posty: 1
Witam
Sosna w moim ogrodzie choruje. Prosze o pomoc. Dotychczas obcinałem pojedyńcze obumierające gałązki ale jest zdecydowanie coraz gorzej. Obok sa duże stare sosny i obawiam sie rozniesienia choroby. Jak działać

?
anioleczek 13:45, 28 lip 2019

Dołączył: 13 gru 2017
Posty: 3
Dzień Dobry,
Wróciłam z urlopu, a tu taka niemiła niespodzianka. Moja kosodrzewina zaczyna usychać od środka, dodatkowo pojawiły się takie dziwne sklejone jakby szkodniki. Proszę pilnie o pomoc co to może być, muszę ją uratować
Gardenarium 23:23, 29 lip 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Znalazłam w tym wątku.

Dominika napisał(a)
I znowu mam prośbę o ratunek
coś zżera igły na kosodrzewinach, zaatakowało już 3 sztuki i bardzo proszę o podpowiedź czym to spryskać żeby wybić te owady bo zaraz wszystkie wykończą



annka napisał(a)
Wydaje mi się że to osnuja sadzonkowa,jeśli tak to preparat kontaktowy. W okresie pojawienia się szkodników oprysk preparatem Decis 2,5 EC lub Talstar 100 EC. I wytnij pędy z oprzędem larwy.

A to co widać na zdjęciu to odchody którymi oblepia pęd.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:25, 29 lip 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MagdaK napisał(a)
Czy moje sosna zwyczajna choruje? Latem było ok, a teraz zaczyna żółknąć




Mazan napisał(a)
MagdaK

Nie, jeśli myślisz o chorobie infekcyjnej. Jesienne przebarwienia igieł mogą być oznaką letniego niedoboru wody, zmiany odczynu, a to jest częstą przyczyną opadania /przedwczesnego/ igliwia.



Pozdrawiam
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kamyczek 21:05, 31 lip 2019

Dołączył: 31 lip 2016
Posty: 18
Witam,
ja też po urlopie zastałam moją sosenkę szczepioną na pniu w takim stanie, jak na zdjęciach. Oglądałam ją i nie widzę żadnego szkodnika.Czy ktoś wie może, na co zachorowała?
____________________
Mój ogród kamieniem stoi
Mazan 09:35, 01 sie 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kamyczek

Czy widzisz jak reaguje na słoneczną operację? Załatwiły ją upały. Iglaste reakcję mają spóźnioną, a szczepiona roślina i tak miała przerwane wiązki przewodzące dlatego jest to wynik braku wody.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Kamyczek 09:44, 01 sie 2019

Dołączył: 31 lip 2016
Posty: 18
Mazan dziękuję bardzo za odpowiedź. Jak myślisz, czy ona przeżyje? Co mogę zrobić oprócz podlewania (będę uważała, żeby nie zalać) i ew. zacienienia?
____________________
Mój ogród kamieniem stoi
Mazan 09:55, 01 sie 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kamyczek

Sosnę przypaliła temperatura i teraz musi odbudować aparat asymilacyjny. Jeżeli nie ma uszkodzeń mechanicznych to sama da sobie radę. Na fotkach widzę nie uszkodzone gałązki i zdrową korę - czyli nic jej nie dolega oprócz zbyt wysokich temperatur.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies