Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Jodła kalifornijska grzyb na pniu - przeniesiony

MarcinB

Dodany 09:15, 04 lis 2019 , edytowany o 09:22, 04 lis 2019
Dzień dobry,
na wstępie chciałbym podziękować za przyjęciu do forum.
Mój ogród stanowi mieszaninę starodrzewiu (sosny i dęby) oraz nowych nasadzeń (cisy, jodły, sosny, magnolie, ligustry, laurowiśnie).
...i mam właśnie problem z jednym młodym drzewem, Jodłą Kalifornijską.
Jodła, jako 3 metrowe drzewo, została posadzona około 5 lat temu. Przez ten czas rosła bardzo ładnie, podobnie zresztą jak druga (bliźniacza) jodła.
W tym roku zauważyliśmy że gałęzie od spodu zaczęły usychać a na pniu pojawiły się pęknięcia żywiczne. W wyższej części pnia natomiast pojawiły się bąble, chyba również żywiczne.
W pierwszej kolejności wyciąłem suche gałęzie i postanowiłem odsłonić pień z ziemi. Miałem podejrzenie że jodła chyba została posadzona zbyt głęboko.
Po odsłonięciu pnia zobaczyłem jasne, małe grzyby wyrastające z pnia a dosłownie kilka dni temu wokół jodły jak i z samego pnia wyrósł spory grzyb.
Będę bardzo wdzięczny za wszystkie sugestie.
Dodam tylko że druga jodła, która była posadzona płycej (chyba prawidłowo) spisuje się na razie bardzo dobrze.
pozdrawiam
Marcin
Gardenarium
 mg 1135

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies