Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

Gardenarium 14:33, 15 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz podsyp nawozem wieloskładnikowym choćby azofoską. Nie czekaj na jesień.

Wisienki są jadalne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Oliffka 08:53, 07 sie 2018

Dołączył: 13 wrz 2016
Posty: 10


Witam, bardzo proszę o podpowiedź co dolega mojej wiśni. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że jedna gałązka usycha, nie wiem co może być przyczyną?

AgaCzek 20:01, 07 sie 2018


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
u mnie jest podobnie ale w mniejszej skali - też jestem ciekawa co to jest
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Mazan 10:43, 08 sie 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Oliffka

Jeżeli usycha od strony południowej, a na to wygląda, to wysuszyło ją słońce.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Oliffka 18:30, 08 sie 2018

Dołączył: 13 wrz 2016
Posty: 10
Mazan napisał(a)
Oliffka

Jeżeli usycha od strony południowej, a na to wygląda, to wysuszyło ją słońce.



Pozdrawiam

No właśnie akurat ta gałązka jest od strony północnej, rosną trzy wisienki a tylko z tą jedną coś się dzieje
Toszka 20:58, 13 sie 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zrób zdjęcie w większym zbliżeniu tego uszkodzenia pod gałązką. Dodatkowo przyjrzyj się (nawet przez lupę) czy nie ma w tym miejscu żadnych ruszających się owadów.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kaz742011 22:39, 26 sie 2018


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Witam serdecznie,
Przyszłam po poradę w sprawie moich wiśni. Posadzone dwa lata temu. Do tej pory rosły w miarę dobrze. W tym roku dopadła je drobna plamistość. Z racji bardzo deszczowego lata udało mi się je tylko raz opryskać topsinem. Teraz są prawie łyse. Jaki program ochronny powinnam zastosować aby w przyszłym roku nie miały takich problemów?

____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Mazan 11:47, 27 sie 2018

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kasiu

Teraz oraz za dwa tygodnie topsin i syllit. Nie łódź się, że problem minął. Wiosną - gdy średnia dobowa temperatura przekroczy 7 - 10* C - ponownie to samo. W późniejszych, wyższych temperaturach difo lub zato oraz topsin.
Jednocześnie zwalczysz kilka innych chorób /moniliozę, gorzką zgniliznę i in./.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
kaz742011 14:04, 27 sie 2018


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Bardzo dziekuję za poradę. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Marcin_Zawieja 15:11, 16 paź 2018

Dołączył: 16 paź 2018
Posty: 1
Mam pytanie. w ciągu dwóch tygodni uschły mi liście na wiśni osobliwej, teraz dzieje się to na drugiej wiśni. zauważyłem czarne maleńkie jajeczka na wierzchniej stronie liścia. Jajeczka te można było oddzielić od liścia (plaster miodu z regularnym ułożeniem jajeczek). po tygodniu wziąłem kolejny liść schowałem go do kalendarza na koniec dnia miałem ok. 1mm gąsienice. dzisiaj lecą liście na drugie wiśni, są już żółte i czerwone z brązowymi plamami, pewnie te gąsienice żerują i wykańczają mi drugie drzewo. Pędy jednak są jeszcze zielone.
czy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies