Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

Gardenarium 20:46, 16 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zobaczymy co odpiszą, ale w katalogu w opisie pod moim ogrodem np. pomylili się i na str. 339 podali jako "7" Lamium - a to Pachysandra.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agacia 11:25, 20 paź 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Dostałam odpowiedź


Pani Agato,

wg. A. Bartelsa 'Encyklopadie der Gartengeholze' są to 2 różne gatunki. P. cerasus 'Umbraculifera' jest starą odmianą, wprowadzoną do uprawy w 1884 roku, obecnie już rzadko spotykana.
Natomiast P. eminens jest gatunkiem mieszańcowym pochodzącym między innymi od P. cerasus. Jej odmiana 'Umbraculifera' została wprowadzona do uprawy 1966 roku. Obydwie odmiany są faktycznie bardzo podobne i często mylone.

Z pozdrowieniami

Grzegorz Falkowski
____________________
~ W ogrodniczkach ~
elizabeth 14:59, 17 gru 2012

Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 19
Zimą korona także pięknie wygląda





Piękne te drzewa czy może ktoś poradzić czy nadają się do sadzenia przy tarasie, tak pomyslałam czy nie przysłoniły by trochę słońca bo taras jest od strony południowej
____________________
Elizabeth
Gardenarium 15:34, 17 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zależy w jakiej odległości chcesz posadzić, i czy chcesz żeby przysłoniły, czy żeby nie przysłoniły? One mają koronę docelową około 3 m, cień nie jest duży, meble w razie czego można odpowiednio usytuować.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
elizabeth 07:49, 19 gru 2012

Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 19
Gardenarium napisał(a)
Zależy w jakiej odległości chcesz posadzić, i czy chcesz żeby przysłoniły, czy żeby nie przysłoniły? One mają koronę docelową około 3 m, cień nie jest duży, meble w razie czego można odpowiednio usytuować.


Dziękuję bardzo więc chyba u mnie odpadają, mebli raczej nie usytuuję odpowiednio bo myślałam te drzewka posadzić w miejscu koło scchodów (tam jest zejście z tarasu). Nie chcę tu zaśmiecać tego watku swoimi zdjęciami wklejam tylko jedno małe może ktoś pomoże jakie ewentualnie drzewka można posadzić w zaznaczonym miescu (druga lampka) tak aby osłoniły choć odrobinę taras od słońca
____________________
Elizabeth
Gardenarium 08:48, 19 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Tak, jeśli mają dać cień to nie nadają się. Może śliwa wiśniowa Nigra szczepiona na wysokim pniu (2,5 m), bo blisko domu też nie można sadzić zbyt wielkich drzew.

Co prawda tulipanowiec nadałby się, ja swojego tnę, ale musisz kupić wyprowadzony pień, nie małe drzewko co dopiero ma urosnąć.

No i w tym rogu wystarczy jedno drzewo. Trawnik wykroić i zrobić prostokątną rabatę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
elizabeth 10:34, 19 gru 2012

Dołączył: 17 lip 2012
Posty: 19
Gardenarium napisał(a)
Tak, jeśli mają dać cień to nie nadają się. Może śliwa wiśniowa Nigra szczepiona na wysokim pniu (2,5 m), bo blisko domu też nie można sadzić zbyt wielkich drzew.

Co prawda tulipanowiec nadałby się, ja swojego tnę, ale musisz kupić wyprowadzony pień, nie małe drzewko co dopiero ma urosnąć.

No i w tym rogu wystarczy jedno drzewo. Trawnik wykroić i zrobić prostokątną rabatę.


Bardzo dziękuję za radę obejrzałam sobie te drzewka i zdecydowanie tulipanowiec . A co można posadzić pod tulipanowcem ?
____________________
Elizabeth
Gardenarium 12:23, 19 gru 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Hortensje LImelight albo niższe Dart's Little Dot. No i żurawki o jaskrawych liściach np. żółte Citronelle albo różowe Berry Smoothie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasia 20:06, 01 sty 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
Witam wszystkich, jestem tu pierwszy raz! Bardzo prosze o poradę, przy ogrodzeniu od strony północnej (dl ok 9 m) posadziłam 10 azalii (mają mieć ok. 1.20m) , przed nimi posadziłam żywotniki zachodnie "danica". Czytając OGRODOWISKO pomyślałam, że może dobrze by wyglądało gdyby posadzić za azaliami wiśnię osobliwą (3 szt w odstępie ok. 3m). Ogrodzenie jest z siatki ale planuję w tym roku kupić matę z wikliny do ogrodu i zasłonić nią siatkę. Wiklina zasłoniłaby od wiatru azalie. Dzisiaj jest już ciemno ale jutro zrobię zdjęcie tego miejsca.
Pani Danuto bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
Gardenarium 15:24, 02 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Zdjęcie się przyda.
Podaj bo jeśli sadziłaś azalię to gleba jest po całości kwaśna czy azaliom kopałaś dołki?

Jakie azalie, pontyjskie?

Potrzebuję szerokość tego pasa, ale u mnie wynosi góra 1,5 m i mieszczą się wiśnie i rabata pod nimi. I kawałek trawnika nawet.

Co 3 metry to minimalna odległość, może być większa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies