Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

kasia 18:57, 02 sty 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
Dziękuję za tak szybką odpowiedz. Teraz postaram się bardziej szczegółowo opisać mój kawałek zieleni. Zdjęcie robiłam gdy wróciłam z pracy, wychodząc do pracy też było ciemno.
/zdjęcie nieaktywne/

Odcinek ogrodzenia na zdjęciu tj od muru do zbiornika na deszczówkę to ok. 9 metrów. Miejsce to powstało w wyniku rozbiórki 80letniej murowanej stodoły. Po rozbiórce stodoły powstał ogromny lej jak po bombie. Schosząc z tarasu, wpadało się w ten lej. Z cegieł odzyskanych podczas rozbiórki oraz dużych otoczaków(znalezionych pod nią), zbudowaliśmy mur oporowy. I to jest właśnie to miejsce. Na części tego miejsca powstał garaż, widać jego kawałeczek po lewej stronie zdjęcia. Miejsce to zostało zdrenowane i przekopane tam i z powrotem ponieważ pod spodem są rury drenarskie, odprowadzania wody z górnej części podwórka(mieszkam w połowie dużej górki). Wyjechało z tego miejsca 34 przyczepy gruzu i pewnie jeszcze trochę pozostało. Na to miejsce nawiezione zostało 5 kubików ziemi.
Azalie które posadziłam to :AZALEA KNAP-HILL-HYBRIDE "GIBRALTAR", "HOMEBUSH" oraz jeszcze jedna której nazwy nie pamiętam coś FIRE??? Jest ich w sumie 10. Pod każdą kopałam doły i sypałam kwaśny torf. Nawieziona ziemia była bez szału! to znaczy beznadziejna! potem posadziłam te kuliste tujki. Miejsce to jest raczej stale lekko wilgotne. Jest to mniej wiecej kwadrat 9x9. Obawiam się ze azalie posadziłam za blisko murku (ok 30 cm) ( na zdjęciu to one są pod agrowłókniną). Czy da się tam posadzić te wiśnie?? I czy one będą tam szczęśliwe? Obawiam się, że wszystko zrobiłam źle!
Pozdrawiam, przepraszam za pisownię
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
Gardenarium 23:51, 02 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odradzam wiśnie, bo to pusto będzie, posadź iglaste. W zimie nie będzie nic tylko kulki tui Danica.

Za bardzo nie widać, może świerki serbskie cięte (będą węższe się zmieszczą).
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasia 16:16, 03 sty 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
Postaram się zrobić zdjęcie za dnia, ale dopiero wróciłam z pracy, znowu ciemno.
To ja w takim razie przenoszę się do wątku na temat świerka serbskiego.
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
Gardenarium 18:39, 03 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zrób zdjęcie za dnia, żeby było jasno wiadomo, w jakim miejscu mają być wiśnie.. Tam gdzie biały kolor za kulkami po prawej stronie?

Czy tam jest niżej? Ja tego nie rozumiem gdzie to miejsce

Po prostu nie widać czy mur i ten pasek to poziom ogrodzenia czy za murem jest niżej i dopiero płot
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasia 22:11, 03 sty 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
Pani Danusiu, bardzo proszę o cierpliwość do soboty. Mam wolne, zrobię zdjęcia, ze wszystkich stron. Przeczytałam cały wątek o świerkach serbskich. Są piękne, ale może po dokładniejszym wglądzie uda się tam posadzić te wiśnie. Pozdrawiam
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
Gardenarium 22:21, 03 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dobrze, czekam cierpliwie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kasia 22:51, 05 sty 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 396
Witam, pod białą agrowłókniną zaraz przy siatce rosną azalie, potem te tujki kuliste.Między azaliami,które sa przykryte chciałabym mieć drzewa max. na 2-2.5 m na pniu. Tak żeby dół drzewa nie zasłaniał roślin w niższej warstwie. Wiem, że rośliny są za blisko siebie i muru.
Mogę je odsunąć od siebie. Ten pasek ogrodzenia (od muru z cegły do zbiornika na deszczówkę)
ma ok 9 m. Zdjęcie na którym sa moje "piesy" to zdjecie od sąsiada. Siatkę planuję zasłonić matą wiklinową, pojemnik na deszczówkę też. Czym mogę obsadzić zbiornik na wodę? Czy może to być róza pnąca. Ogrodzenie z siatką jest od północy, ale cały dzień świeci tam słońce z południa.
Mąż pozdrawia bo on już nie może ze mną! Ten cały prawie "kwadrat" trawy ma ok 9x9.
____________________
Kasia - Ogród u Kasi
Gardenarium 01:25, 06 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Murek świetnie wygląda i teraz to ja już wiem o co chodzi.

Znaczy to jest podwyższone i możesz rabaty wykroić ile chcesz..

Wiśnie tu wejdą nawet trzy , ale na wysokości siatki to będziesz miała pusto. Mus między pieńkami zrobić jakieś wysłony z iglastych, które przytniesz w ekrany. Wtedy będzie ładnie. A na tle tych ekranów można posadzić pięknie hortensje bukietowe np. Vanille Fraise.

Te tuje Danica niezbyt ozdobią same, to tylko iglaki smutne, potrzebują wesołego towarzystwa, jakeś ładne żurawki, białe hosty.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ania_79 08:41, 22 sty 2013

Dołączył: 25 cze 2011
Posty: 156
Strasznie podobają mi się te wiśnie i zastanawiam się, czy można posadzić wiśnie przed świerkami serbskimi na stosunkowo niewielkiej szerokości. Całość rabaty ma około 3,5 m szerokości,świerki są jeszcze małe, metrowe,znajdują się około 1,3 metra od ogrodzenia , czy wiśnie szczepione na wysokości około 180-220 cm dałoby się przed świerki wcisnąć, czy nie ma szans? Jeśli się da- w jakiej odległości od świerków musiałyby być posadzone wiśnie?
____________________
Ania
Gardenarium 09:04, 22 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Za mało miejsca, one mają szerokość korony docelową 3 m, więc jeśli koniecznie chcesz je posadzić przed świerkami to musisz je dać w trawnik już, najlepiej jakiś metr od kantu trawnika.

Wtedy świerki nie będą sobię ogałacały, a przed świerki daj różaneczniki i hortensje, albo tylko hortensje a przed nimi żurawki. Wiśniom koło pnia wykrój kwadraty albo koła w trawniku i posadź w nie "skarpetki" dla wiśni zrobione np. z białych host albo żurawek albo trawek.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/98-drzewa-w-ramach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies