Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z fortepianem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z fortepianem

deszczowymaj 23:02, 22 maj 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Hej

Witam się w Twoim wątku

Warzywniak mnie zachwycił ..pięknie podpisany a i warzywka dorodne ..
Ogród już teraz wygląda bardzo bardzo ładnie
Czekam na Twoje róże, wyglądają obiecująco
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
AgaCzek 07:16, 23 maj 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Witaj serdecznie!
Specjalnie dla Ciebie różyczki sprzed 2 latek (coś nie mogę znaleźć zdjęcia z ubiegłego roku) :

Obecnie jak widać na poprzednich zdjęciach widok rabaty różanej się zmienił - wypadły 2 krzewy - musiałam je przesadzić, bo przez ten nadmierny wzrost były za bardzo stłoczone, przesadziłam w sumie wszystkie róże by je od siebie poodsuwać i ostróżki też zmieniły miejsce bo wszystko zaczęło na siebie wchodzić.

Warzywnik to taki mój konik - uwielbiam zjadać to co sami wyhodujemy za to warzywka z warzywniaka czasem próbują przejąć cały ogród - 3 lata temu wpadłam na hmmm nowatorski pomysł posadzenia w warzywniku dyni - do sierpnia skubana próbowała przejąć pół ogrodu. Zdjęcie sprzed 3 lat donice jeszcze w starym kolorze i nie ma domku narzędziowego




____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 17:32, 23 maj 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Ale frajda - dzisiaj z ziemi wychylił się pierwszy martagon! posadziłam 18 baaardzo dużych cebul 2 tygodnie temu i byłam przekonana, ze w tym roku mogą się nawet nie wychylić spod ziemi, bo to straszne wredoty po przesadzaniu a tutaj niespodzianka! a gdyby jeszcze wpadły na pomysł, by zakwitnąć to będę przeszczęśliwa. Pożyjemy zobaczymy
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Narsilia 15:54, 25 maj 2020


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 327
Warzywniak przepiękny, cały ogród robi wrażenie fajnie jest taki balans jest zielone tło i kwiaty , teren jest naprawdę super zagospodarowany chętnie będę tu zaglądać
____________________
Klaudia Ogród vs budowa czyli trudne początki ogrodniczki
AgaCzek 22:29, 25 maj 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Narsilia witam serdecznie i bardzo dziękuję za komplementy!
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 12:49, 31 maj 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Dzisiaj piękny dzień.
Bardzo sie cieszę, ze nie posadziłam prusznika blisko tarasu. Uwielbiają go pszczoły i obsiadły go całkowicie- aż trudno uwierzyć że bzyczenie może być tak hałaśliwe ale cieszcie się, że pszczółki zadowolone


Bardzo Kubie ta czerwień berberysow i żurawek w przedogródku - chyba, że akurat wyrywam chwasty pod berberysami - wtedy głównie klnę pod nosem na kolce - koszmarnie się wbijają. Red baron tez fajnie dopełnia kolorystycznie.



posadziliśmy w końcu nowe nabytki
Amanogawa


I wyjątkowo niepolecany głóg paul’s scarlet - chodzi za mną od kilku lat - nie posadziłam go ze względu na to, że na ogrodowisku wszędzie jest niepolecany ale jednak mój charakter uparciucha wygrał - zawsze można go wyciąć jak się bedzie źle sprawował. Po prostu na niego zachorowałam i skoro przez Lilka lat nie przeszło to trzeba się poddać


I na dokładkę boczek domu- juz wkrótce przestanie być tutaj tak mono zielono. Muszę coś pomyśleć na przyszłość by wczesna wiosną tez cos kwitło albo może coś o liściach innego koloru. Lawendy, szałwie ostróżki ii róże szykują się do kwitnienia. Uwielbiam kolory.



A po drugiej stronie są juz pąki liliowców stella d’oro i wyszło 7 sadzonych w tym roku martagonow - może wszystkie wyjdą- jestem ich bardzo ciekawa.


____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 13:27, 31 maj 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
I na dokładkę szklarenka - na razie rozkoszujemy sie kolejnymi rzutami sałaty, rzodkiewek i koperku. Pomidorki rosną i kwitną- póki co owoce widać tylko na koktajlowych.



W ramach BIO ochrony - aksamitki i czosnki posadzone dookoła

____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
MagLu 13:42, 31 maj 2020


Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 19
O jak u Ciebie pięknie, a warzywnik i szklarenka cudne. Ja też pod choinkę, urodziny i imieniny dostaję ogrodowe prezenty Drabina, sekatory, nożyce, konewki to jest to co lubię, nie wspomnę już o roślinach. Z przyjemnością będę do Ciebie zaglądać
Monia81 14:00, 31 maj 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7922
No to ja też się przy witam fajnie przemyślany kawałek ogrodu stworzyliście, warzywniczek bardzo cieszy, zwłaszcza, że własne wyhodowane warzywka się zjada, fajna szklarenka a mnie zaciekawił ten prusznik, długo kwitnie?... pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
AgaCzek 14:22, 31 maj 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Wielkie dzięki dziewczyny! Bardzo mi miło.

Co do prusznika to zalezy od roku - ale kilka tygodni podobno powtarza jsk sie go po kwitnieniu przycina ale jeszcze go nie przycinałam- w tym roku spróbuję. To w sumie dziwna roślina bo wszędzie jest uważany za roślinę nie do gruntu ale u mnie w gruncie rośnie 4 lata. Potrafi przymarznąć jsk jest młody za to rośnie jak chwast i błyskawicznie odrabia straty. Ten mój miał 4 lata temu jakieś 15 cm i to była jedna gałązka a teraz jest ogromny. Na początku przymarzła mi prawie połowa jsk nie więcej i tego samego roku zamiast podwoic rozmiary to stał sie jakieś 6 razy większy. Tylko trzeba szukać prusznika concha. Kupiłam w tym roku Prusznik Victoria i jego kwiaty są blade.

Ogólnie to bardzo polecam - robi ogromne wrażenie do tego stopnia ze ludzie dzwonią do drzwi i pytają sie o nazwę „tego niebieskiego krzewu” juz nawet mąż nauczył sie jego nazwy
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies