Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z fortepianem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z fortepianem

AgaCzek 21:18, 04 cze 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Dzisiaj w szklarni podczas usuwania wilków i zbędnych liści zauważyłam pierwsze pomidorki. Okazało się, że pominęłam cześć wilków i są tak wielkie ze nie bardzo wiem czy obecnie mogę je usuwać - nauczka na przyszłość.



A na dokładkę ten martagon o którym pisałam, w którym z jednej cebuli wyszły 3 pędy

____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
sylwia_slomc... 21:38, 04 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Pomidory na tych pędach bocznych też zakwitaja i rodzą, ja w zeszłym sezonie w inspekcie miałam nie podrywane tylko trzeba otyczyć każdą z gałęzi bo się połamią pod ciężarem owoców
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AgaCzek 21:26, 16 cze 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
I znów Krokusowy wieczorową porą- aż chciałoby się posiedzieć i odpocząć - może za kilka lat jak 2 letni zbój trochę podrośnie Trochę udało mi sie porobić- podwiązałam glicynie, przycięłam ligustry przy ogrodzeniu.




____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 21:35, 16 cze 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
I dokładka - tym razem fiolety
Wszędobylskie szałwie - z jednej strony fajne z drugiej chwast jakich mało: sieją się jak wściekłe i trudno się je wyrywa


Drugi rzut czosnków - nigdy nie wiem które są które - Goliata czy giganty. Te kwitną po pierwszych. Ładne maja główki ale trochę nie pasują kolorystycznie do berberysów


I ostróżki - bardzo je lubię - tzn lubię kwiaty gorzej z liśćmi ale i tak je lubię tylko, że w tym roku róże sie spóźniły - cudnie wyglada jak kwitną z ostrozkami - może jeszcze zdążą

____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Nowa12 21:39, 16 cze 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ja też mam ostróżki przy różach i raczej się zgrywają. Ale u Ciebie jakoś wcześnie te ostróżki . Piękne je masz. Liście zdecydowanie do schowania jak u czosnków . Też ich nie lubię bo żółkną.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
AgaCzek 21:43, 16 cze 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
A ba dzisiejszy koniec - szklarenka- nie do końca wiem czy dobrze sie tym wszystkim zajmuję mimo ze dużo czasu spędziłam na czytaniu i oglądaniu a wyglada to tak:


Brandywine yellow jeśli dobrze pamietam

Bawole serce od znajomego



I paczki martagonow na dokładkę - bardzo sie cieszę ze zakwitną w tym roku




Ok na dzisiaj koniec
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 21:54, 16 cze 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Nowa12 napisał(a)
Ja też mam ostróżki przy różach i raczej się zgrywają. Ale u Ciebie jakoś wcześnie te ostróżki . Piękne je masz. Liście zdecydowanie do schowania jak u czosnków . Też ich nie lubię bo żółkną.

Dokładnie! A co do wspólnego kwitnienia to myślałam ze róże się spóźniają a nie ze to ostróżkowy falstart W tym największy problem ze nie mogę znaleźć wysokich kwitnących bylin o szlachetnych liściach i kwiatach. Mam nadzieje ze w końcu mi sie uda tak jak z liliami - u nich tez nie lubue tych mini liści ale istnieją martagony które maja juz całkiem inne ulistnienie
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 19:29, 20 cze 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Co tobią normalni ludzie jak pada? Siedzą w domu.
A co robią ci trochę mniej normalni?
A to:
Wczorajsze zadzieranie darni

Dzisiejsze sadzenie

I zdjęcie z drugiej strony



Większość roślinek własnych poprzesadzanych z innych miejsc: trzmielina z których zawsze robię kulki, porozsadzane żurawki, bukszpany king midas i bukszpan, który w zeszłym roku był tak paskudny, że tez w zeszłym roku zrobiłam z niego bonsai (tez było paskudne) a w tym roku cudownie poprzerastał i zaczął fajnie wyglądać, wiec dostał uprzywilejowane miejsce Dokupiłam 2 liliowce red magic i dwa stella d’oro i dwa klony palmowe artropurpureum- było dość tanie, wiec sie skusiłam. Brakuje jeszcze elementu głównego- świdośliwy - pewnie przyjdzie na początku tygodnia. Wybrałam odmianę Martin bo jest bardziej kompaktowa Za 3 lata pewnie bedzie to dobrze wyglądać
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
anabuko1 07:37, 21 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
AgaCzek napisał(a)
Witaj serdecznie!
Specjalnie dla Ciebie różyczki sprzed 2 latek (coś nie mogę znaleźć zdjęcia z ubiegłego roku) :

Obecnie jak widać na poprzednich zdjęciach widok rabaty różanej się zmienił - wypadły 2 krzewy - musiałam je przesadzić, bo przez ten nadmierny wzrost były za bardzo stłoczone, przesadziłam w sumie wszystkie róże by je od siebie poodsuwać i ostróżki też zmieniły miejsce bo wszystko zaczęło na siebie wchodzić.

Warzywnik to taki mój konik - uwielbiam zjadać to co sami wyhodujemy za to warzywka z warzywniaka czasem próbują przejąć cały ogród - 3 lata temu wpadłam na hmmm nowatorski pomysł posadzenia w warzywniku dyni - do sierpnia skubana próbowała przejąć pół ogrodu. Zdjęcie sprzed 3 lat donice jeszcze w starym kolorze i nie ma domku narzędziowego


WAW!!
Cudne widoczki.
Obfitość kwitnień róz imponująca
Ostróżki też wielkie, piękne Suuper!!
I świetny warzywnik.
To dynia tak się snuje z jednej ze skrzyni ??
Martagonki to śliczne lilie. Jakie masz kolorki ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
AgaCzek 13:52, 21 cze 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Wielkie dzięki. Tak dynia była tylko w jednej skrzyni ostróżki w tym roku obrodzily - najwyższe są wyższe idę mnie a ja mam 170
Co do martagonów to mam żółte i czerwone - peppard gold, claud shride i jeszcze jedne których nazwy nie pamietam


A co do warzywek to rosną bosko




____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies