Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z fortepianem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z fortepianem

AgaCzek 20:34, 21 lip 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Otworzyła się lilia apricot fudge - muszę przyznać, że zauroczył mnie ten dziwoląg i bardzo mi pasuje ( trzeba kupić więcej ) Ni to róża ni to tulipan a juz na pewno do lilii ma daleko

____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
kawa8002 21:17, 21 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
AgaCzek napisał(a)
Otworzyła się lilia apricot fudge - muszę przyznać, że zauroczył mnie ten dziwoląg i bardzo mi pasuje ( trzeba kupić więcej ) Ni to róża ni to tulipan a juz na pewno do lilii ma daleko



Jeszcze takiej nie widziałam. Piękna jest.
____________________
Kasia między polem a lasem
violaskom 20:43, 22 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Aga przyszłam z rewizytą i jestem wprost oczarowana Twoim ogrodem. Przecudownie! Piękne różane rabaty, pięknie dobrane rośliny. Całość tworzy wspaniały widok. Wszystko to wygląda niezwykle elegancko. Warzywniak można pokazywać jako wzorcowy. Oczywiście jak każdy zazdroszczę prusznika. Miałam go w donicy, nie wiem jaki gatunek, ale kwitł słabo i nawet nie próbowałam go przezimować. Teraz żałuję, bo Twój wygląda wspaniale i nigdy bym nie pomyślała, że to zdjęcia zrobione w Polsce. Chyba nawet w cieplejszym klimacie nie widziałam nigdy tak okazałego krzaka. Pozdrawiam i będę częstym gościem.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
AgaCzek 20:50, 22 lip 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Violu ja tak samo jestem oczarowana Twoim ogrodem i kolorami! Bardzo dziękuje za odwiedziny
Co do prusznika to pewnie tez zależy od odmiany - ja mam concha i go uwielbiam, dokupilam prusznika Victoria i jest blady za to cały czas jakiś kwiatek gdzieś kwitnie ale nie urzeka niestety.

kawa8002 napisał(a)


Jeszcze takiej nie widziałam. Piękna jest.[/quote



A jutro mnie czeka Hortulus i Hortulus Spectabilis - mam nadzieję, że mini ogrodniczka będzie miała dobry humor
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
alis 21:17, 22 lip 2020


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
AgaCzek napisał(a)
U nas się tak nie da - cała działka to w sumie 806 m2, a wiadomo ze cześć zajmuje dom, podjazd itp, do tego wyjątkowo żywa 2 latka musi mieć gdzie biegać - obecnie w ogrodzie mamy też duuużo hmmmm plastikowych „kwiatków”




A teraz moja najukochańsza cześć ogrodu:


Uwielbiam uprawiać warzywa i owoce. Co roku mamy pomidory, ogórki, niezliczoną ilość rzodkiewki, sałatę pietruszkę, marchew, czosnek, cebule, kolorowa botwinke, buraki a do tego arbuzy, melony, pol skrzynki poziomek dla córci i zioła.


W tym roku tez udało sie zrealizować moje marzenie i pod choinkę dostałam szklarenkę

Zjedliśmy juz w tym sezonie 3 rzuty rzodkiewek, sałatę posiadamy na bierząco a koperek ścinamy co 4-5 dni i sloiczkujemy, bo rośnie jak wściekły. Nie mogę doczekac sie pomidorków!


Przyszłam się przywitać, piękny ogród i super warzywnik Maleństwo urocze <3
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
AgaCzek 21:28, 22 lip 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Witam serdecznie i bardzo dziękuję!
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 19:30, 26 lip 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Tegoroczne lilie zakwitły pięknie ale wiem, że muszą być na obrzeżach ogrodu z daleka od tarasu - wieczorem można się przy nich udusić - ale są piękne



Kilka dni temu zakupiłam dwa dorodne ale podżarte przez ćmę bukszpany i zrobiłam z nimi to co zwykle - masakrę sekatorową- na razie oczywiście są paskudne ale już za kilka miesięcy to się zmieni - jak przyrosną i zredukuję cześć zbędnych gałązek bedą wyglądały super. Zawsze robie więcej „kul” na początek - łatwiej wybrać wtedy takie najbardziej rokujące
Przed masakrą

Po masakrze


____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 13:39, 07 sie 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Dzisiaj przyszedł czosnek słoniowy - zakupiłam 5 ząbków o ciężarze 61-70gr. Muszę przyznać, że rzeczywiście są ogromne. Mam nadzieję ze się przyjmie. Bardzo bym chciała spróbować jednego ale mi szkoda





____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 21:23, 29 sie 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Krokusowy odżywa powoli po koszmarnej suszy - przez prawie 1,5 miesiąca omijały nas wszelkie deszczyki. Padało wszędzie nastoletni niecałe 2 km dalej a nasomijało ale na szczęście juz ogrod odżywa.

Przerobiłam i powiększyłam rabaty.
Zauroczyła mnie niebieska lobelia - kwitnie fenomenalnie i wyglada niesamowicie. Mam nadzieję, że przetrwa zimę. Obok świeżo posadzona jeżówka lemon drop.


Jakiś czas temu dotarły do mnie jezowki
Najwiecej zamówiłam pink bonbon ale nie jestem do końca zadowolona- są dość blade póki całkowicie nie zakwitną - myślałam, że mają intensywniejszy kolor choć na zdjęciach ponizej wyglądają super.


Kupiłam tylko 2 Blackberry truffle i żałuje ze nie więcej - Mają przepiękny intensywny kolor i ta czarna łodyga tez nadaje im szlachetności



Ogólnie większość dużych robot na ten sezon zakończyłam - obiecałam sobie ze jyz żadnych nowych rabat w tym roku nie zrobię jedynie jak przyjdą cebule jesienne to bedzie sporo wykopywania

____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
AgaCzek 21:48, 29 sie 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
A teraz coś na smaczek
Pomidorki ze szklarenki


Niektóre przeginają na całego i wychodzą oknami ( przydałaby sie większa szklarenka )


Śmiejemy sie z mężem z wielkości pomidorków „idź i przynieś ze szklarni pół kilo pomidorów”
Ależ proszę


A tutaj te same gatunki posadzone u przyjaciół na polu


Jestem zachwycona własnymi pomidorkami i szklarenką- to był wspaniały pomysł Polecam!
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies