Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki magnolii - Magnolia

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki magnolii - Magnolia

Gardenarium 19:37, 24 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
jacu_malczu napisał(a)


Mam problem w ogrodzie, moje rośliny chorują. Jak na to zaradzić, co to może być?

Rododendron i ta druga roślinka której nazwy nie pamiętam

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mazan 10:27, 25 lip 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Plamy i nalot pleśniowy na liściach sugerują mączniaka. Oprysk Nimrodem i amistarem po 7 dniach.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
ewa_szumowska 10:25, 27 lip 2016

Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 9
Witam wszystkich Mam problem z magnolią gwiażdzistą w maju zostały posadzone w moim ogrodzie dwie takie magnolie i jedna z nich choruje znacznie bardziej niż ta druga. Wszystko do tej pory było ok i z daleka wyglądają na zdrowe,ale zauważyłam najpierw,że młode listki od razu żółkną a teraz to już i te starsze :żółkną, mają takie brązowe odbarwienia i niektóre tak jakby się zwijają i czuć pod palcem lekkie zgrubienia szczególnie te na samych końcach. Wyczytałam tu na forum,że magnolia nie lubi włókniny, więc ją dzisiaj usunęłam i podsypałam korą, bo u mnie są kamyczki.Hmmm ;/ po zdjęciu włókniny zauważyłam ,że górna częśc korzeni jest na wierzchu a korzenie są jasne takie kremowe(czy to normalne?)Ale to chyba nie ma znaczenia bo w donicy tez tak była.Podlałam nawozem do kwaśnolubnych,napowietrzyłam .Przedwczoraj spryskałam Topsinem od grzyba ,ale czy to na pewno to ? Szkoda by ich było bo są już duże ,mają ponad 180cm Co to może być ? a w jaki sposób można sprawdzić ph gleby? może coś nie tak jest?rośliny sadziła mi pani od ogrodów,więc powinnam ufać że skład ziemi jest ok ale czy na pewno ? z drugiej strony powinna wiedzieć ,ze magnolia może się przyduszać pod włókniną i kamykami Pani Danusiu! Ratunku !za 1,5 tyg ruszam na urlop i aż się boję co zastanę jak wrócę





cleo777 17:24, 28 lip 2016

Dołączył: 11 lip 2015
Posty: 7
Witajcie,
Proszę o poradę co zaatakowało moją magnolię? Będę wdzięczna za szybką pomoc, ponieważ w błyskawicznym tempie żółknie.
Pozdrawiam
____________________
cleo777 17:26, 28 lip 2016

Dołączył: 11 lip 2015
Posty: 7
Dołączam zdjęcia
____________________
lukas75 19:30, 12 sie 2016

Dołączył: 12 sie 2016
Posty: 7
Tak wyglada moja biedna Susan. Dostala juz Topsin ale efektow raczej brak... pomozecie? Pomozemy Nie ma agrowlokniny.

Pomarancza 09:46, 02 paź 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Co dolega tej magnolii? Zauważyłam drobne czarne plamki na liściach, a na niektórych dodatkowo pajęczynki (z wierzchu):











Roślina była posadzona w zeszłym roku, nienawożona przez mnie. Bardzo ładnie wzięła się za rośnięcie (przyrosty nawet po ok 70cm), choć niestety kosztem kwitnienia, bo miała w tym roku tylko jeden kwiat.

Nie stosowałam do tej pory żadnych środków chemicznych w ogrodzie za wyjątkiem preparatu na mszyce w zeszłym roku.



____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
Pomarancza 12:08, 02 paź 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Może jeszcze tak:
- całe drzewko


- plamy:


- zdeformowane dwa młode liście:



- a na jednym liściu takie coś:
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
frezja 09:08, 29 mar 2017


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Zmartwiła mnie moja kilkuletnia magnolia. Rok temu po jesiennej akcji przesadzania drżeliśmy o nią, jak zniesie zimę. Ku naszej uciesze opatulona od stóp do głów zniosła ją dobrze, miała nawet kwitnące pąki.
Za to teraz, po zimie, nie ma oznak życia czy zmarzła ?? jak sprawdzić ?
____________________
Ewa - Ogrodowy song
MartaKozak 14:43, 24 lis 2017


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Czy mojej magnoli Genie cos dolega czy to normalny obiaw przed opadnieciem lisci?
Jesli to choroba to kiedy i jak powinnam 'zapsikac'? Sadzona wiasna tego roku.
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies