Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

walter 07:50, 08 lip 2019

Dołączył: 07 lip 2019
Posty: 3
Tak, hortensja była podlewana po liściach. Jak były upały to nawet kilka razy dziennie była zraszana, ale nigdy gdy była nasłoneczniona.
walter 17:08, 08 lip 2019

Dołączył: 07 lip 2019
Posty: 3
Przesyłam jeszcze jedno zdjęcie.

Jeśli to jest rzeczywiście poparzenie czy oberwać te uszkodzone liście, czy zostawić je?
Darjan 20:29, 14 lip 2019

Dołączył: 14 lip 2019
Posty: 1



Proszę o pomoc co może dolegać hortensji? Posadzone tydzień temu do grunti i jednemu z krzaków zrobiły się brązowe kwiaty,a drugi dostał żółtych liści. Czy to jakiś grzyb?
sarenka 09:38, 23 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Marnieją moje Limelight, liście są jasne, żółkną, od brzegów brązowieją. Psiknelam je raz mospilandm bodajże, ale zrobiłam to dzień przed mega upałami i liście chyba od tego przypaliło, więc potem nie ppsikalam bo upał byl. Nie wiem też czy dobra dawkę wyliczyłam na pół litra wody - taki opryskiwacz mam.
Zasilalam je 2-3 razy w tym sezonie i dziś zasiłek znowu. Sucho nie mają

Być może to osłabienie roślin spowodowane jest tym, że w zeszłym roku były przesadzane?
____________________
Magda W samym sloncu
Mazan 11:30, 23 lip 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Sarenka

Sprawdź odczyn. Czym nawozisz? Obydwie fotki pokazują niedobory składników powodowane prawdopodobnie przez niewłaściwy odczyn, gdyż są rozmieszczone w miarę równomiernie na krzewie. Przy osłabieniu roślin potrzebne będzie uzupełnienie niedoborów, najlepiej wywarem z krwawnika + wrotyczu i dokładne obserwacje przebarwionych liści.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
sarenka 11:54, 23 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Mazan napisał(a)
Sarenka

Sprawdź odczyn. Czym nawozisz? Obydwie fotki pokazują niedobory składników powodowane prawdopodobnie przez niewłaściwy odczyn, gdyż są rozmieszczone w miarę równomiernie na krzewie. Przy osłabieniu roślin potrzebne będzie uzupełnienie niedoborów, najlepiej wywarem z krwawnika + wrotyczu i dokładne obserwacje przebarwionych liści.



Pozdrawiam


Mazan, no właśnie pH właśnie sprawdziłam jest wysokie 7-8.
Nie wiem jak je obniżyć. W zeszłym roku ziemię przygotowałam: przekopałam z korą,z siatką, obornikiem, mączka bazaltową. Sukcesywnie sypie fusy od kawy.
Jak obniżyć to pH??

Zamówię mączkę granitowa, ale czy to wystarczy??
____________________
Magda W samym sloncu
Mirka 14:01, 23 lip 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Megi podlej magiczną siłą do hortensji.Takie i ja miałam hortensje ale po kilkukrotnym polaniu magiczną są zieleniutki listki.Ja jeszcze wiosną zakwaszam ziemię octem z wodą 1 /10
Ps.Ja mam piaszczystą ziemię 5 kl.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
sarenka 14:03, 23 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Mirka, tak zrobię mam magiczna siłę i jeszcze inny nawóz w płynie. Myślałam,żeby zakwas żytnim zacząć też podlewać, tylko nie wiem kiedy itd
____________________
Magda W samym sloncu
Mirka 14:07, 23 lip 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
sarenka napisał(a)
Mirka, tak zrobię mam magiczna siłę i jeszcze inny nawóz w płynie. Myślałam,żeby zakwas żytnim zacząć też podlewać, tylko nie wiem kiedy itd
Podlej a uwierzysz w jej siłę Moja ta najbladsza po podlaniu najszybciej zakwitła.
Edit:Ja nawet octem zakwaszam borówki wiosną.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
sarenka 07:47, 24 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Trochę poczytałam i zastanawiam się czy kupić chełst Fe ( EDTA) i nim zrobić dolistny oprysk oraz żeby kupić coś do zakwaszenia gleby wokół.

Mazan, co o tym sądzisz?
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies