Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki hortensji, hortensja - Hydrangea

Gardenarium 23:26, 13 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Agatan24 napisał(a)
Pomocy, co się dzieje z moimi hortkami limelight?
Czy to popażenie słoneczne czy coś innego, czym to popryskać?





Oberwać liście i się nie martwić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agatan24 10:06, 14 cze 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Danusiu a czy mam je normalnie nawozić?
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
Gardenarium 15:54, 15 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Normalnie to możesz nie nawozić, jeśli są świeżo posadzone i dostały dobrej ziemi do dołka, najlepiej z kompostem.

A jeśli są już ukorzenione, to próchnicą kwaśną, magiczną siłą do hortensji, nawozem granulowanym do hortensji, nawozem w płynie do hortensji.
Jakiejkolwiek firmy, aby było do hortensji.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agatan24 20:35, 15 cze 2014


Dołączył: 10 kwi 2014
Posty: 995
Nawiozłam właśnie nawozem granulowanym POKON Rododendrony i hortensje bo magicznej siły nie było niestety.
Kiedy powtórzyć, na nawozie pisze że co 4-6 tyg.
____________________
Agata- Nadzieja na piękny ogród
agap771 08:58, 16 cze 2014

Dołączył: 29 maj 2013
Posty: 31
p. Danusiu, słońce raczej nie, bo wybrałam dla niej stanowisko w półcieniu. Może problemem jest to że jest to miejsce wietrzne? Hortensja kwitnie już, ma piękne jasnoróżowe kwiaty. Podsypałam jej nawozu. Te liście jednak mnie martwią. p. Danusiu, co Pani radzi? Zostawić ją w tym miejscu i obserwować co się będzie dalej działo? Oberwać liście?
Sebek 16:55, 20 cze 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Liści nie obrywaj - chyba, żeby to postępowało - na razie obserwuj.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
emila 22:33, 23 cze 2014


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
co to za robaki na mojej hortensji


jak popisikałam na wszelakie robaki to zrobiła się taka


no a i potrafie mieć takie zdechlaki nie wiadomo już czemu




może ktoś będzie wiedział czemu
____________________
Ogród nasz
Mazan 14:33, 24 cze 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Emila, to tylko mszyce uskrzydlone inaczej przyszłe matki całej kolonii mszyc. Druga fotka przedstawia efekt zbyt dużego stężenia pestycydu, pozostałe zdjęcia przedstawiają nadmiar jednego składnika i blokowanie wchłaniania innych z wydatną - prawdopodobnie - pomocą odczynu pH gleby.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Gardenarium 15:39, 24 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Agatan24 napisał(a)
Nawiozłam właśnie nawozem granulowanym POKON Rododendrony i hortensje bo magicznej siły nie było niestety.
Kiedy powtórzyć, na nawozie pisze że co 4-6 tyg.


Za 4 tygodnie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
emila 16:31, 24 cze 2014


Dołączył: 18 cze 2013
Posty: 118
Mazan napisał(a)
Emila, to tylko mszyce uskrzydlone inaczej przyszłe matki całej kolonii mszyc. Druga fotka przedstawia efekt zbyt dużego stężenia pestycydu, pozostałe zdjęcia przedstawiają nadmiar jednego składnika i blokowanie wchłaniania innych z wydatną - prawdopodobnie - pomocą odczynu pH gleby.



Pozdrawiam


też tak myślałam, że załatwiłam je środkiem ale liście nie opadaja więc nie jest takżle,

nadmiar jednego składnika i blokowanie wchłaniania innych z wydatną - prawdopodobnie - pomocą odczynu pH gleby.
czy coś mogę zaradzić, może za dużo nawozu rzuciłam, bo to jest hortensja zasadzona w tym roku
____________________
Ogród nasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies