Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wiśnia piłkowana "Amanogawa" - Prunus serrulata "Amanogawa"

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiśnia piłkowana "Amanogawa" - Prunus serrulata "Amanogawa"

Safoya 20:23, 09 mar 2014


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
A ja mam pytanko. Posadziliśmy trzy takie wiśnie w szpalerze. Na razie są to pojedyńcze 2 metrowe patyczki, całkowicie bez rozgałęzień, tylko z pąkami na pniu.
Chcielibyśmy aby korona (rozgałęzienie) zaczynało się właśnie na wysokości tych 2 metrów.
Czy powinniśmy teraz przyciąć im czubki na tej porządanej wysokości, czy raczej poczekać na naturalny rozwój sytuacji i w razie czego korygować obcinając niższe pędy?
Boję się by nie wyrosła miotła, lub odwrotnie, by drzewa nie były patyczaste każda na własny sposób.
Będę wdzięczna za odpowiedz.

Chciałabym taki efekt: http://www.ogrodkroton.pl/zdjecia/wis55555.jpg
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
Kasiek 20:35, 09 mar 2014


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Safoya wydaje mi sie ze na tym zdjeciu A. sa szczepione na pniu. Mam ich kilka w ogrodzie, rowniez posadzone w szpalerze i jedna juz ,, staruszke´´ i potwierdzam ze sa to piekne, kolumnowe drzewa, obsypane kaskada kwiatow.
____________________
Bawarka
Safoya 20:54, 09 mar 2014


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Tak to wygląda. Ja jednak poprowadziałam swoje śliwy, które nie są sczepione na pniu w taki sposób by wyglądały jak szczepione. Usuwałam wszystko co ponieżej przycinając koronę. Śliwa to jednak nie kolumnowa wiśnia i dlatego nie wiem czy nie skrzywdzę jej przycinając czubek.

Dzięki utwierdziłam się w wyborze.

A powiedz, czy przycinałaś swoje wiśnie? Czy masz ich zdjęcie?
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
Napia 19:07, 25 mar 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9042
Bardzo proszę o poradę, w sobotę posadziłam w szpalerze trzy Amanogawy i teraz się martwię, bo na noc ze środy na czwartek zapowiadają przymrozek. Jak sądzicie, czy owinąć drzewka włokniną czy lepiej zostawić bez osłony?
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Gardenarium 19:37, 26 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jeśli mają liście to zasłoń, a jeśli nie - to nie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Napia 21:45, 26 mar 2014


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9042
Na szczęście jeszcze nie puściły listków Dziękuję. Kamień spadł mi z serca.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Ozz 12:50, 01 lip 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Czy próbował ktoś z Was przycinać Amanogawę?

Ja mam swoje na ok 3,5 m i właściwie mogłabym je trzymać na tej wysokości lub na 4 m... poza tym chcę dosadzić trzecią i ona będzie niższa, więc by ,,dorównała". Nie przeszkadzałoby mi gdyby trochę się rozrosły na boki (pamiętam o związywaniu), ale czy warto?

Czy to nie zepsuje naturalnego pokroju drzewa?
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
sztilpner 19:13, 12 sie 2014

Dołączył: 11 sie 2014
Posty: 2
Witam serdecznie.
Posadziłem wiśnie piłkowaną,pięknie kwitnie, ale od dwóch lat nie ma przyrostów i to mnie martwi. Nie stosowałem żadnych nawozów. Proszę o poradę.

Z góry dziękuję.
Gardenarium 00:26, 13 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Wyściółkuj kompostem. Sierpień to już za późno na główne nawożenie, zrób to na wiosnę, teraz jedynie zalecam kompost.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sztilpner 00:32, 13 sie 2014

Dołączył: 11 sie 2014
Posty: 2
Dziękuję.Czym nawozić na wiosnę ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies