Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wiśnia piłkowana "Amanogawa" - Prunus serrulata "Amanogawa"

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiśnia piłkowana "Amanogawa" - Prunus serrulata "Amanogawa"

Liza 11:54, 07 lip 2015

Dołączył: 01 sie 2014
Posty: 12
Witam. Planuję zakup amanogawy . Jakie podłoże dla niej przygotować?
Gardenarium 07:37, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Żyzne, próchniczne, piaszczysto-gliniaste. Nie kwaśne. Dobra ziemia ogrodowa z dodatkiem dobrze rozłożonego kompostu wystarczy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ozz 22:32, 02 sie 2015


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Wkleję ciekawostkę.

Ponieważ u mnie dużo trzmieli lata, to zdarzało się, że Amanogawy zawiązywały owoce, które jednak opadały jeszcze w stadium zielonym. W tym roku dwa owocki dotrwały jednak do ,,dojrzałości"

Kolor czarny, smak intensywny gorzko-słodki, czereśniowy

____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
anbu 08:32, 14 lut 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Witam mam jedną Amanogawę. Zeszłej jesieni była przesadzona i wydaje się, że przeżyła zabieg

Oto zdjęcie, to ta przy tym długim kiju.


W tym roku planuję dokupić jeszcze dwie i dosadzić po lewej stronie w odpowiedniej odległości. Możecie mi napisać czy jak kupię dwa maluszki to kiedyś dogonią swoja o dwa lata starszą siostrę, czy się kiedyś drzewa zrównają? Po płocie za nimi chcę puścić bluszcz.

Na resztę proszę nie patrzyć, rabata cała do przeróbki
____________________
Ania Ogród Ani :)
Kasiek 09:44, 14 lut 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Aniu/Anbu kilka lat temu kupilam pierwsza amanogawe a teraz mam juz kilka i widze ze szybciutko gonia swoja ,,babcie´´ Mysle ze sie zrownaja i to w krotkim czasie.
____________________
Bawarka
anbu 10:17, 14 lut 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Kasiek napisał(a)
Aniu/Anbu kilka lat temu kupilam pierwsza amanogawe a teraz mam juz kilka i widze ze szybciutko gonia swoja ,,babcie´´ Mysle ze sie zrownaja i to w krotkim czasie.


Dziękuję bardzo za odpowiedź. Wiec postanowione, będą trzy
____________________
Ania Ogród Ani :)
Gardenarium 12:21, 14 lut 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiśnie w oddali za ogrodnikiem





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anbu 12:36, 14 lut 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Bardzo ładne Danusiu
Też uważam, że lepiej będą wyglądać trzy, niż taka jedna bidula.





A tło im zrobię z bluszczu.
____________________
Ania Ogród Ani :)
Karabela 15:07, 02 kwi 2016


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Nawiozlam właśnie wiśnie agrecolem do magnolii bo pomyślałam że będą bujne kwitnac... i doczytałam w wątku że nie powinny jednak mieć kwaśno. Czym mam nawozic jeśli zależy mi na wzroście i kwitnienu?
____________________
Eksperymentarium
Gardenarium 17:46, 03 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dać w dołek wiadro kompostu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies