Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki wierzb, wierzba 'Hakuro-nishiki' - Salix integra 'Hakuro-nishiki'

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki wierzb, wierzba 'Hakuro-nishiki' - Salix integra 'Hakuro-nishiki'

Mazan 11:55, 23 cze 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Karolinex

To 'przyklejone' jest kallusem, tkanką twórczą. Grzech jest piętro niżej. Na przyciętych przekrojach widoczny ślad zagrzybienia, który zablokował wiązki przewodzące. Po prostu do wyrzucenia.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
karolinex 14:02, 23 cze 2017

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 3
Czyli rozumiem, że żaden oprysk czymś przeciwgrzybiczym nie pomoże i nie warto się męczyć? A czy to może przeleźć mi na drugą wierzbę? One stoją od siebie w odległości około 1,5-2 m.
megabasia 08:43, 22 cze 2019

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Witam. Mam w ogrodzie tę wierzbę, ma już chyba z 10 lat, zawsze piękna, w tym roku cos ją troczy. Czy to mrówki, bo jest ich pełno na niej, czy coś innego? Na mrówki posypałam juz kilkukrotnie, ale i one dalej są, i wierzbie średnio pomaga
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
Mazan 21:43, 22 cze 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Megabasia

Czy trociny są w oprzędzie niczym w woreczku? Wygląda na ,robotę' kornika wierzby, a żeruje na wierzbach wiele gatunków. Jeśli jeszcze jest co ratować zastosuj wlewy do otworów oraz podlewanie konfidorem i zakorkuj.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
megabasia 21:35, 23 cze 2019

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Mazan, nie widzę oprzędu.Część trocin jest sucha, część jakby lepka. Otwory jakieś znalazłam, ale pojedyńcze, nie wiem, czy to kornik. Sąsiadka mówiła, że jej wierzba wyglądała podobnie, tylko jeszcze kora odchodziła. Ona pryskała na mszyce. Wrzucę dokładniejsze zdjęcia. Jedna z gałęzi zeschła zupełnie, ale nie wiem, czy jest to powiązane.
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
megabasia 21:41, 23 cze 2019

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
megabasia 18:44, 15 lip 2019

Dołączył: 26 maj 2012
Posty: 326
Tak jakby ktoś czytał ten wątek, to oczywiście Mazan miał rację i to żadne mszyce Podlałam, tylko nie za bardzo wiem jakie wlewy mam stosować Generalnie walczymy i zobaczymy, co z tej walki wyjdzie...
____________________
Miniary Megabasi oraz Wizytówka - Ogród mojej Mamy
Tomek88 10:41, 06 maj 2021

Dołączył: 03 lip 2018
Posty: 2
Dzień dobry,

Moja wierzba rosła sobie pięknie prze pare lat, ale wymyśliłem pod koniec lutego żeby ją zagęścić i zrobiłem bardzo ostre cięcie.

Teraz młode pędy wysychają odrazu po wypuszczeniu i nie wiem co się z nią stało

Czy jest szansa że odbije? Niektóre pędy wygladają ok.
Możliwe że częściowo pędy przemarzły i wraz z poprawą pogody będzie lepiej?

Tomek88 10:54, 06 maj 2021

Dołączył: 03 lip 2018
Posty: 2
Rok temu w maju:

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies