Gdzie jesteś » Forum » Woda w ogrodzie » Basen lub staw kąpielowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Basen lub staw kąpielowy

jula81 13:08, 29 sie 2014


Dołączył: 23 maj 2014
Posty: 769
Kochani zobaczcie ten ogród z basenem ale pomysł świetny ... nie wspomnę już o wydatkach z min związanych
rewelacja :

https://www.facebook.com/video.php?v=318036285020770&fref=nf
____________________
** I co dalej w moim ogrodzie ? ** Wizytówka - Mały ogród Julki * Julka
Borbetka 08:06, 02 wrz 2014


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Czego to ludzie nie wymyślą.
____________________
borówcowy wizytowka
natalutka 09:05, 02 wrz 2014

Dołączył: 04 kwi 2014
Posty: 3
wode z basenu spokojnie mozna wylac na trawnik. Dla bezpieczenstwa warto poczekac az chlor sie ulotni, mozna to sprawdzic testerem. Co roku wylewan w ten sposob wode i mam piekna zielona trawe.

gruba_dynia 10:19, 05 wrz 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Podlewam w tym roku wodą z basenu wszystko w ogrodzie. Chodzę z konewką i podlewam rośliny. (Wrzucałam tabletki z chlorem takie standardowe jakie są na rynku, które pływały w takim plastikowym koszyczku i wolno się rozpuszczały.)
Podlewanie rozpoczęłam około 20 sierpnia. Woda już prawie cała wylana. Rośliny żyją. Jedyne co zauważyłam i teraz nie wiem czy to nie od wody basenowej, że gdzieniegdzie na tujach brązowieją gałązki. Ale nie na wszystkich tujach, więc to może zbieg okoliczności.
Kupiłam te paski do pomiaru ph, zawartości chloru i czegoś tam jeszcze. Przez całe lato mimo wrzucanych tabletek nie uzyskałam wymaganego stężenia chloru (zgodnie z opisem na opakowaniu tych pasków). Nie porównywałam z wodą z kranu.
Nie wylewałam wody na trawnik.
Nikt z kąpiących się w basenie nie miał żadnych dolegliwości skórnych, wziewnych, żołądkowych itd. Zakładam że jeśli taka woda nie szkodzi człowiekowi to i roślinom nie zaszkodzi.
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
kania 09:46, 05 lis 2014

Dołączył: 21 lip 2014
Posty: 32
jula81 napisał(a)
Kochani zobaczcie ten ogród z basenem ale pomysł świetny ... nie wspomnę już o wydatkach z min związanych
rewelacja :

https://www.facebook.com/video.php?v=318036285020770&fref=nf


Mi się nie podoba, basen/ staw kąpielowy powinien być ozdobą ogrodu i ładnie się wkomponować w ogród. No chyba że masz naprawdę mały ogród to jest to rozwiązanie. Ale jak masz tyle kasy, żeby sobie zrobić taki basen, to na pewno masz super wypasiony duży ogród.
novitus10 11:41, 27 lut 2015

Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 12
Widziałem na innej stronie stawy kąpielowe, ale to ogromny wydatek... Jeśli chodzi o baseny na stelażach to miałem taki, ale totalnie nie zdał egzaminu, nie dość że szpecił mój ogród to na dodatek po złożeniu, zostawał kawałek zniszczonego trawnika. Ja zdecydowałem się dwukrotnie na basen poliestrowy (tak, wiem - o jeden raz za dużo, ale to materiał na inną historię). Za drugim razem postawiłem jednak na jakość i zdecydowałem się na basen superpools. Wydatek rzędu 30 tys., ale efekt rewelacyjny. Jak ktoś ma większy przypływ gotówki to polecam.
____________________
novitus10
Kac_per 09:17, 26 mar 2015

Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 8
W 2013 kupiłem basen pvc ze stelażem. Pod koniec wakacji 2014 zaczęła uciekać z niego woda. w tym roku szukam czegoś trwałego na lata. Myślałem aby zakupić bale drewniana ale to wydatek 6 000 zł, TROCHĘ ZA DUŻO..
Co myślicie o kręgach betonowych do budowy np kanalizacji?
Średnica 2m lub 2,5m wysokość 1m . Dno betonowe. Cena nie zabija
1300zł.
wystarczy pomalować farba do basenów i wkomponować w ogród. Co wy na to?
Gardenarium 18:03, 27 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Pomalowany farbą krąg? nieee, brzydki, fatalny, będziesz się ślizgać po dnie jak glony w basenie powstaną. Basen to basen a krąg to krąg.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
novitus10 18:32, 27 mar 2015

Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 12
Kac_per napisał(a)

Co myślicie o kręgach betonowych do budowy np kanalizacji?
Średnica 2m lub 2,5m wysokość 1m . Dno betonowe. Cena nie zabija
1300zł.
wystarczy pomalować farba do basenów i wkomponować w ogród. Co wy na to?


Popieram Gardenarium... Pomysł zupełnie nietrafiony... Jak chcesz wydawać pieniądze na takie półśrodki to lepiej nadal inwestuj w basen stelażowy.
Moim zdaniem oferta za 6000zł za basen z prawdziwego zdarzenia to śmieszna cena i posłuży Ci dłużej niż wszystkie zamienniki.
____________________
novitus10
MMAja 12:51, 31 mar 2015

Dołączył: 31 mar 2015
Posty: 1
Boże, jaki absurd Za te pieniądze, może trochę większe, można mieć prawdziwy basen.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies