Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki brzóz, brzoza - Betula

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki brzóz, brzoza - Betula

Mazan 22:56, 30 sie 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Bob

Nie chciałem opisywać oprysków, ale Twoja odpowiedź sugeruje, że tam panuje antraknoza, dlatego interwencja pilnie potrzebna. Zastosuj oprysk Amistarem, Gwarantem i tebukonazolem co 7 - 10 dni. Wiosną, gdy temperatury nocne wzrosną powyżej +7*C Topsinem i gwarantem.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
bob 22:56, 30 sie 2019

Dołączył: 30 sie 2019
Posty: 5
Mazan
Dziękuję za odpowiedź, mi też wygląda to na "oddział zakaźny"

Może moje pytanie wyda się trochę śmieszne ale czy mam opryskać tymi trzema środki czy jednym z nich?

pozdrawiam
bob 22:56, 30 sie 2019

Dołączył: 30 sie 2019
Posty: 5
Moje inne krzewy i drzewka
Mazan 08:07, 31 sie 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Bob

Każdym z nich.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
bob 11:47, 31 sie 2019

Dołączył: 30 sie 2019
Posty: 5
Mazan

Dziękuję bardzo za pomoc. Wczoraj już wykonałem pierwszy oprysk.

pozdrawiam
Bogdan
imrowai 13:04, 13 wrz 2019

Dołączył: 08 cze 2017
Posty: 3
Witam wszystkich
Poszukuję pomocy w kwestii brzóz, które mam w ogrodzie.
Ogrodnik ze mnie marny i dlatego w ogrodzie mam tylko te drzewa - zakładałem, że brzoza to takie drzew chwast co rośnie wszędzie i w miarę szybko. Do tego jest jeszcze ładne - więc czego chcieć więcej . Miały to być drzewa bezobsługowe... niestety plan nie wypalił :/
Wybór Padł na dorenbosa... Do tego, że muszę walczyć z jakimś robactwem zjadającym liście przywykłem, to że rdza mi je osłabia też mi juz nie nowina. Jakoś walczyłem i drzewa powoli rosły. Niestety ostatni zaobserwowałem niepokojący objaw - schnięcia liści na czubku drzewa. Inspekcja wykryła 2 istotne problemy:
1.
Na dole na ziemi widoczne takie niby trociny, w pniu otwór fi 4 mm głeboki na minimum 10 cm



2.
Na korze widoczne takie jakby nakłucia - pewnie są to takie malutkie otworki, z których wypływa sok.



W zasadzie to już pogodziłem się z tym, że drzewa są do wycięcia, ale może jednak jest jakiś sposób by wybić to co je zjada. Jeśli macie jakieś rady - z góry za wszystkie dziękuję
pawel_bochenek 19:17, 13 wrz 2019

Dołączył: 17 lip 2016
Posty: 2
Witam. Na działce mam posadzone kilkanascie brzóz. Dzisiaj zauważyłem że 3 z nich mają uszkodzony pień u samego dołu i że w pobliżu tych uszkodzen krążą mrówki. Dodam ze uszkodzenia sa tylko u " najgrubszych" okazów. Prosze o pomoc.

Krystianz87 20:14, 09 paź 2019

Dołączył: 09 paź 2019
Posty: 3
Hej mam pytanie odnośnie mojej brzozki. Była sadzona na wiosnę. Możecie mi powiedzieć co to za choroba i co stosowac? Dzieki za rady Liście zaczynają żółknieć i opadają.
Mazan 18:45, 10 paź 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Krystianz87

To czarna plamistość brzozy. Oprysk 3x, co 7 - 10 dni przemiennie stosując Gwarant następnie Mirage lub Sportak oraz po nim Topsin i bezwarunkowo sprzątać opadające liście gdyż choroba wróci w dużym nasileniu.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
jolanka 18:41, 15 mar 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Proszę o radę i pomoc.
To jest brzoza Youngi kupiona rok temu. Na korze pojawiło się takie pęknięcie, wygląda ta tak jakby w środku rozrastał sie jakiś drugi pęd To robi sie coraz większe.

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies