Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

maria47 00:02, 08 mar 2014

Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 2
Witam
Podziwiam realizaje szczelnych ścian przy ogrodzeniach, dosadzone drzewa itp., które niekiedy są przycinane
Moje pytanie dotyczy m.in. realizacji (nie dot. działki typu np.ROD)
Czy są jakieś przepisy regulujące odległość i wysokość sadzonych drzew i wysokich krzewów od granicy działki ?
Mając "nieciekawego" sąsiada chciałabym taką ścianę stworzyć ale nigdy mi na myś nie przyszło aby umieścić w niej np. piękny świerk serbski, chyba, ze daleko od płotu
Mówiono mi, że potencjalne gałęzie nie powinny przechodzić przez granicę i winny być obcięte

Pozdrawiam
z góry dziękuję za odpowiedź
DorotaSkibinska 16:08, 09 mar 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 2
Witam, Pani Danusiu chcę posadzić w swoim ogrodzie takie wysokie drzewo na wysokim pniu, przy wejściu do ogrodu pod płotem tak aby korona była powyżej ogrodzenia na wysokości ponad 2 metry Co wybrać wiśnie piłkowaną Royal Burgundy czy raczej śliwę wiśniową Nigra a może coś innego?
Gardenarium 18:02, 09 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Śliwa wiśniowa lepiej wygląda, Tę drugą miałam i zlikwidowałam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
DorotaSkibinska 18:09, 09 mar 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 2
Bardzo dziękuję,tak też zrobię, będę szukała na Ślasku okazałej Nigry
gunia1990 09:27, 13 mar 2014


Dołączył: 10 maj 2012
Posty: 156
maria47 z tego co wiem to chyba nie ma takich przepisów, na uczelni mi zawsze mówiono, że jeżeli moje drzewo przejdzie na stronę sąsiada to on nie ma prawa go przycinać, ale za to ma prawo żądać ode mnie docięcia do granicy działki.. Ale niech mnie Danusia poprawi jeśli się mylę
____________________
Marcin89 18:09, 13 mar 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2275
Też mi się tak wydaje. Kwestia dogadania się z sąsiadem. A jak ktoś nie zetnie gałęzi po stronie sąsiada to nie wiem co wtedy. Może wezwanie kogoś z urzędu i nakaz na piśmie.

Jeśli chodzi o żywopłoty to rozsądna odległość od ogrodzenia to 0,5 m. Niskie drzewa można przycinać. Ale powyżej pewnej wysokości (nie wiem jakiej) podobno nie wolno samemu ciąć. Tyle mniej więcej wiem .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Sylvi 08:27, 19 mar 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 16
Witam i zapisuję się do wątku. Chociaż jestem z wami już jakiś czas to jednak tylko jako obserwator. Porady super! Trudno będzie być konsekwentnym w zakupie pojedynczych roślin. Zwłaszcza jak się ma do zagospodarowania prawie 4 tys. m2 na skraju lasu. Sam piach i sosny. Aranżacje piękne. Kiedy ja tak będę miała Ściskam gorąco.
____________________
Marcin89 08:59, 19 mar 2014


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2275
Małymi kroczkami do przodu. Zrobisz plan w głowie i do dzieła.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
piwonia 10:04, 25 mar 2014

Dołączył: 25 mar 2014
Posty: 29
Gardenarium napisał(a)
Dekalog ogrodniczy


1. Konsekwencja w kolorystyce

2. Ograniczona ilość gatunków

3. Duże ilości jednakowych roślin w grupach

4. Zgrane duety (jedna roślina podkreśla urodę drugiej) - szukaj takich i spisuj

5. Jak coś zaczniesz - skończ, bo się rozmyślisz i będziesz stała w miejscu

6. Jak coś zmieniasz., nie żałuj, zmieniaj i idź do przodu

7. Niezawodne rośliny kupuj

8. Zrób listę gatunków i tego się trzymaj

9. Nie biadol, jak coś padnie - masz miejsce na coś lepszego


10. Pogódź się z tym, że będziesz ciężko pracować, aby osiągnąć efekt. Ogrodnictwo nie jest zawodem dla leniwych, samo się nie zrobi

Jak coś nowego przyjdzie do głowy to dopiszę



Witam Wszystkich.

Jestem pełna podziwu dla was. Danusiu jesteś wielka- twoje prace to rewelacja!!!!!!!!!

Bardzo się cieszę , że natrafiłam na tę stronę. Szkoda tylko, że tak póżno. Od niedawna realizuję swój ogród i już zdążyłam popełnić kilka błędów.
Pierwszy i najważniejszy to szmata- agrotkanina , której miałam prawie 500m2 i prawie wszystko zerwałam kiedy przeczytałam jak ona szkodzi. W wolnej chwili wrzucę kilka zdjęć. Mam nadzieję , że mnie przyjmiecie do swego grona. Pozdrawiam Wszystkich

A DEKALOG REWELACJA !!!!!!!!- SZKODA , ŻE JUŻ PRAWIE WSZYSTKIE ROŚLINY KUPIŁAM
____________________
Moje początki czyli wielkie marzenia o pieknym ogrodzie
KatarzynaK 17:24, 28 mar 2014

Dołączył: 17 mar 2014
Posty: 8
Witam

Postanowiłam zrobić koncepcję swojego ogrodu.

Przewertowałam katalogi roślin, poczytałam trochę i zamieszczam efekt - nie jestem chyba do końca zadowolona chociaż z drugiej strony sama nie wiem jeszcze co mi się nie podoba.
Wokół dzialki jest pusto - w jednym miejscu znajduję się tylko mała jabłonka więc chciałam sie trochę osłonić.

Czy nie popełniłam jakiś rażących błędów, co sądzicie o tej koncepcji?

Kurcze, zapomniałam na rysunku oznaczyć kierunków świata - dom jest ustawiony wejściem od północy.

Będę wdzięczna za wszelkie uwagi i porady!



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies