Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Gardenarium 16:21, 14 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Magdalena25 napisał(a)
Pani Danusiu, mam jeszcze pytanie, czy ta zasada, o której Pani pisze w zasadach ogrodnika, żeby sadzić rośliny w grupach tyczy się również iglaków, czy mają one stanowić tło dla innych roślin? Próbuję poprawić rabaty od frontu mojego domu i już sama nie wiem, jak to zrobić. Dziewczyny sugerowały ciemne żurawki, berberysu lub konwalniki. Mogłaby Pani do mnie zerknąć i coś zasugerować?


Niskie iglaki też mozna sadzić grupami po kilka szt. Jakieś kuliste świerczki, albo cyprysiki, jak najbardziej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
A_gawa 16:52, 14 cze 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Czy jak wysypię ziemię przy lawendzie i bukszpanie przekompostowaną korą, to nie zaszkodzi to roślinom?

Chciałabym zrobić przegrodę z cisu. Czy do brabanta będzie lepiej pasował 'Fastigiata Aurea' czy Hicksii?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Gardenarium 20:36, 22 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Lawenda nie za bardzo lubi korę, woli kamyki.

Przy Brabancie najbardziej pasuje żółty cis.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
A_gawa 23:59, 22 cze 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Przesyłam złote serduszko
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 14:38, 24 lip 2014


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Mam pytanie odnośnie wysypywania rabat żwirem. Jak pielęgnować glebę na takiej rabacie? Dawać bardzo dobrze zaprawioną próchnicą i kompostem i dopiero przykrywać żwirem. A później? Tylko nawożenie Florovitem?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
monika_skibi... 23:13, 24 lip 2014

Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 44
Mam ten sam problem, wysypałam zwirkiem rabatę, nie podkładałam włókniny bo to żle dla roslin.Pomimo dokładnego wyplewienia chwasty gdzie niegdzie wyrastają, wyrywam je w czasie deszczu, ziemia jest wtedy lekka ale pomimo tego i tak kamyczki brudza sie.Mam mieszane uczucie co do takiej dekoracji, owszem ładnie to wyglada ale do mometu wyrywania chwastów, wole kore. Wiecej juz nie bedę wysypywała zwirku, szkoda pieniedzy i czasu.100 razy lepsza kora lub zrebki drewniane
EwaG 18:56, 28 lip 2014


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
monika_skibinska napisał(a)
Mam ten sam problem, wysypałam zwirkiem rabatę, nie podkładałam włókniny bo to żle dla roslin.

Najprostszym rozwiązaniem problemu jest planowanie nasadzeń tak, aby chwasty nie rosły.
Ogród żwirowy jest specyficznym ogrodem na słabe gleby, gdzie chwasty mają małe szanse na rozrost. Wysypywanie żwirkiem rabat w celu ochrony przed chwastami? Wg mnie wysypuje się w celach dekoracyjnych, jeżeli się to komuś podoba. I raczej szary grys lub otoczaki (łatwo zmyć wodą).
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
monika_skibi... 20:56, 28 lip 2014

Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 44
Na skalniak wybrałam ubogą glebę, stanowisko bardzo słoneczne, nie podlewam a mimo to chwasty rosną między kamyczkami
Toszka 22:06, 28 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Chwasty się siały, sieją i będą siać - cudów nie ma... z czasem, po systematycznym plewieniu sieje się ich co raz mniej. Wyjątek stanowi ogród sąsiadujący z nieużytkami...wtedy nie ma końca siania się chwastów

Różnica w wyrywaniu chwastów spomiędzy żwirku na ziemi, a żwirku na macie jest taka, że chwast kotwiczy się pod matą dość skutecznie i niemożliwym jest podważenie od spodu.

W warstwie żwirku kilkucentymetrowej chwastom trudno jest wrosnąć szybko... no, chyba, że ogrodnik kilka tygodni go nie dostrzeże
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sosenka 17:03, 09 sie 2014

Dołączył: 09 sie 2014
Posty: 5
Witam, jestem nowa na forum, właśnie kupiliśmy działkę z chłopakiem. Na wiosnę zamierzamy ruszyć z budową, poradzcie czy warto przed budową zaczac walkę z chwastami, myslalam raczej o recznym systematycznym plewieniu niz osrodkach typu roundap (chcialabym uniknac chemi w ogrodzie) i zalozeniu trawnika.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies