Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Martaka88 10:10, 04 maj 2018

Dołączył: 11 kwi 2018
Posty: 41
witajcie ogrodnicy!

czy mogę prosić o poradę dot. oddzielenia ścieżki kamiennej od trawy w tym miejscu?
wszystko co jest w ogrodzie pod względem architektury to stan zastany stąd działamy małymi kosztami jak się da czy tutaj wsadzić jakiś border? czymś obsadzić wzdłuż?

Martaka88 10:21, 04 maj 2018

Dołączył: 11 kwi 2018
Posty: 41
Przy okazji- pokazując dalszą część tej części ogrodu mam pytanie co do tego nasypu. usunęliśmy spod niego stare spróchniałe belki które podtrzymywały wyższą partię i co teraz tam zrobić? czy wykopać wszystkie rośliny ( przesadzić )i usypać ziemi tworząc delikatną skarpę i na to coś płożącego nasadzić? ewentualnie jakie inny prosty murek oporowy tam stworzyć taka stara skarpa z suchą trawą wygląda koszmarnie

madeczkam 11:39, 04 maj 2018


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 139
Witam proszę o poradę jaki miskant mogę posadzic za dereniem sibrica a przed tujami szmaragd gold? a co by posadzic przed dereniem? z góry dziękuje za porady i pozdrawiam serdecznie
Magda78 08:48, 10 maj 2018

Dołączył: 03 cze 2015
Posty: 11
Witam,
Pani Danusiu proszę o pomoc. Posiadam donicę przy tarasie. Posadzone tam mam wierzby hakuro 7 szt. Przed nimi rosną małe tuje danica a przy tarasie otoczka z lawendy. Rosną tan tez jeszcze na razie i inne roślinki : berberys Julian(chyba) i inne byliny. W sumie to jestem skłonna zrobić to od początku. Ale myślałam żeby posadzić coś pomiędzy tymi wierzbami żeby stworzyć trochę zasłonięcia na tym tarasie, ale nie może to być mimo wszystko coś wysokiego ponieważ moje okna salonowe wychodzą na taras. Myślałam o berberysach kolumnowych w jednej przerwie np. 3 szt. zielone w innej czerwone ale na tym kończą się właśnie moje pomysły. A chciałabym żeby było i trochę kolorowo i ale i elegancko. Jeśłi ktoś może pomóc będe wdzięczna


Paulinazasada 09:48, 12 maj 2018

Dołączył: 08 maj 2018
Posty: 4
Witam gdzie doradza mi Panstwo ulokowanie rapaty z trawami i jakimiś kolorowymi kwiatami. Myślałam o ulokowaniu podluznej rabaty po lewej stronie wejścia domu wzdłuż opaski z chodnika wokół domu tam gdzie są te długie okna aż do początku tarasu ponieważ taras z frontu i po prawej jest tak niski i ma stopień na całości ze nie bardzo logiczne byłoby go zastawiać rabata .
Gardenarium 00:24, 14 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kati85 napisał(a)
Witaj Danusiu. Super że odpisałaś. Jeśli nie ta szmata to co proponujesz.Jak sie domyślam to moje kwadratowe bukszpany zostają. Zielone drzewa coś szczepionego - klony, pod nimi kule -bukszpan za nimi - trawa, obwódka zielona niziutki bukszpan czy zielona żurawka???


Proponuję ściółkowanie i tylko to, żadna szmata nie zastąpi ręki ogrodnika i ściółkowania. Ucz się dobrego ogrodnictwa a nie "szmaciarstwa' bo to nie ma nic wspólnego z dbaniem o zdrowie roślin.

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/294-jak-pozbyc-sie-chwastow-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MagdaSow 10:35, 16 maj 2018

Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 5
Witam serdecznie.
Kochani, witam się po raz drugi,bo już kilka lat temu prosiłam o dołączenie do Waszego zacnego grona.
Od tego czasu w moim "nieogrodzie" nie zmieniło się wiele, gdyż trochę chorowałam,teraz pojawił się syn a poza tym zapomniałam hasło i wstydziłam się przyznać.

Dziś jestem po lekturze "ogrodu z lustrami" i widzę dopiero teraz ile pracy trzeba włożyć,żeby ogród był spójny i tworzył to magiczne coś!

Teraz wiem,że kiedyś nie miałam nawet procentu wiedzy i świadomości materiału...

Dziś zwracam się do Was z prośbą o podpowiedź w sprawie stylu,coby zgodnie z dekalogiem pani Danusi byków ogrodowych nie popełnić.

Na Naszej działce od strony wschodniej stare Jabłonki i poki co zawiązały się jabłuszka i chce żeby ten sąd Ostał.
Od południa starodrzew zarastajacy staw
,
od zachodu sąsiad ( na wysokosi przedogródka)
,
część nieoficjalna południowa sąsiaduje z polem.
No i północ to widok na drogę a za nią pole.


Jaki styl ogrodu będzie tu pasował. Kiedyś chciałam obsadzić się tujami przpelatanymi świerkami i brzozami, do rabat wplątać kosodrzewinę, krzewuszka,trawy.
Aleeee urzekł mnie "ogród z lustrami".
Czy kule z bukszpanu będą pasowały do obecnego otoczenia czy będzie to wyglądać śmiesznie? Hortensja z tują szmaragd nie będą kuły w oczy na tle pola kukurydzy albo ziemniaków? Kojec i butla z gazem nie dodają uroku...
Pomóżcie mi proszę,bo nigdy nie zacznę obsadzać moich stepów. W jakim kierunku powinnam zmierzać??
Postaram się wkleić kilka zdjęc stanu obecnego. Brak tu ładu i składu,ale może Ktoś się zorientuje jak Toto wygląda.
Nie są idealne,bo robione z okien dachowych,ale jakiś pogląd na okolicę jest uchwycony.
Będę wdzięczna za każdą radę.

Pozdrawiam Was cieplutko i życzę dobrej pogody / u Nas nie padało,jak widać od....3.05...
madeczkam 12:11, 16 maj 2018


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 139
MagdaSow napisał(a)
Witam serdecznie.
Kochani, witam się po raz drugi,bo już kilka lat temu prosiłam o dołączenie do Waszego zacnego grona.
Od tego czasu w moim "nieogrodzie" nie zmieniło się wiele, gdyż trochę chorowałam,teraz pojawił się syn a poza tym zapomniałam hasło i wstydziłam się przyznać.

Dziś jestem po lekturze "ogrodu z lustrami" i widzę dopiero teraz ile pracy trzeba włożyć,żeby ogród był spójny i tworzył to magiczne coś!

Teraz wiem,że kiedyś nie miałam nawet procentu wiedzy i świadomości materiału...

Dziś zwracam się do Was z prośbą o podpowiedź w sprawie stylu,coby zgodnie z dekalogiem pani Danusi byków ogrodowych nie popełnić.

Na Naszej działce od strony wschodniej stare Jabłonki i poki co zawiązały się jabłuszka i chce żeby ten sąd Ostał.
Od południa starodrzew zarastajacy staw
,
od zachodu sąsiad ( na wysokosi przedogródka)
,
część nieoficjalna południowa sąsiaduje z polem.
No i północ to widok na drogę a za nią pole.


Jaki styl ogrodu będzie tu pasował. Kiedyś chciałam obsadzić się tujami przpelatanymi świerkami i brzozami, do rabat wplątać kosodrzewinę, krzewuszka,trawy.
Aleeee urzekł mnie "ogród z lustrami".
Czy kule z bukszpanu będą pasowały do obecnego otoczenia czy będzie to wyglądać śmiesznie? Hortensja z tują szmaragd nie będą kuły w oczy na tle pola kukurydzy albo ziemniaków? Kojec i butla z gazem nie dodają uroku...
Pomóżcie mi proszę,bo nigdy nie zacznę obsadzać moich stepów. W jakim kierunku powinnam zmierzać??
Postaram się wkleić kilka zdjęc stanu obecnego. Brak tu ładu i składu,ale może Ktoś się zorientuje jak Toto wygląda.
Nie są idealne,bo robione z okien dachowych,ale jakiś pogląd na okolicę jest uchwycony.
Będę wdzięczna za każdą radę.

Pozdrawiam Was cieplutko i życzę dobrej pogody / u Nas nie padało,jak widać od....3.05...


bukszpany piekne, ale aby zachowały piekna formę musisz o nie dbac przycinac poza tym lubia chorować
madeczkam 12:38, 16 maj 2018


Dołączył: 06 cze 2017
Posty: 139
bez projektanta nie jest łatwo ale zazdroszcze tak dużej działki mozna poszalec
MagdaSow 14:15, 16 maj 2018

Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 5
A dziękuję. Nie ma czego zazdrościć, na prawdę.
Właśnie bez projektanta nie jest łatwo,ale na projekt nie mam pieniążków
Wierzę głęboko,że przy Waszej pomocy coś tu sklecę na kształt ogrodu.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies