Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Kati85 12:52, 22 maj 2018

Dołączył: 04 kwi 2018
Posty: 41


Proponuję ściółkowanie i tylko to, żadna szmata nie zastąpi ręki ogrodnika i ściółkowania. Ucz się dobrego ogrodnictwa a nie "szmaciarstwa' bo to nie ma nic wspólnego z dbaniem o zdrowie roślin.

Robiłam małe przeróbki i po rozcięciu agrowłókniny widziałam co dzieje sie z ziemią, ma pani racje lepiej sie tego pozbyc bo jeszcze jakieś choróbsko wejdzie
____________________
Kasia Wszystko od nowa:-) Czyli coś z niczego
mamahuberta 14:56, 24 maj 2018

Dołączył: 22 cze 2011
Posty: 74
Witam po bardzo długiej przerwie,
Zabrałam się za projektowanie swojego nowego ogrodu. Nowego bo to nowe miejsce. Poprzednim ogrodem zajmują się już nowi właściciele.
Dwa tygodnie temu posialiśmy trawę, która już wschodzi.
Teraz czas zabrać się za obsadzenie rabat. O ile mam już jakiś pomysł na rabatę po prawej stronie ogrodu o tyle zupełnie nie wiem co posadzić z tyłu i z przodu domu domu. Z tyłu dość wysokie nasadzenia sąsiada. Z przodu ograniczenia studzienkami do oczyszczalni - w planach mam nawierzchnię żwirową i bukszpany z kostrzewą siną. Załączam zdjęcia i proszę o wskazówki.
Brak mi też pomysłu na drzewo w rogu działki, gdzie w planach jest basen (taki stelażowy stojący)
Załączam mój wstępny projekt. Wszelkie sugestie mile widziane.

____________________
mamahuberta 15:00, 24 maj 2018

Dołączył: 22 cze 2011
Posty: 74
____________________
mamahuberta 15:01, 24 maj 2018

Dołączył: 22 cze 2011
Posty: 74
Nie mam pomysłu jak wrzucić zdjęcie, żeby nazwy gatunków były czytelne.
____________________
agal452 22:54, 30 maj 2018

Dołączył: 29 maj 2018
Posty: 25
Witam wszystkich. Jestem tu nowa, oczywiście trafiłam na forum gdyż szukam inspiracji do realizacji naszego niewielkiego ogrodu. W wizytówkach jest tyle pięknych ogrodów, że nie można się napatrzeć i nie wiadomo na co się zdecydować . Poszukuje rozwiązania nowoczesnego, tak jak Pani Danusia radzi konsekwencja i ograniczona ilość gatunków jednak to dość trudne do realizacji bo już trochę namieszałam choć niewiele w ogrodzie mam.
Proszę szczególnie o radę jak zaaranżować "nasyp" pod płotem - duża różnica poziomów między naszym ogrodem a sąsiadów musimy na całej głębokości działki zrobić murek/donicę lub palisady (nasyp niezbyt szeroki w tej chwili ma 60 cm szerokości, odległość od płotu do tarasu 6 m, wysokość planowana 50-60 cm). Jednak zależy mi na tym aby ten bok łączył się z drugim (gdzie jest normalny poziom), gdzie jest siatka ogrodzeniowa - chciałabym posadzić coś wyższego aby przesłonić się częściowo od drugiej działki gdzie zaczyna się budowa (tu gdzie jest płot drewniany po drugiej stronie w ciągu są tuje więc myślałam o niskich nasadzeniach - jakieś kulki, trawy).
Jeśli chodzi o rośliny podobają mi się wszelkiego rodzaju kulki: bukszpany, tuje ale też trawy, wrzosy i lawenda.

W chwili obecnej mamy takie nasadzenia: tuja danica kulki opaska przy domu, tujki obok garażu po całej długości - i tego raczej nie chciałabym zmieniać, reszta możliwa do zmiany .

Poniżej zamieszczam zdjęcia i plan działki oraz moje inspiracje, będę wdzięczna za każdą radę

Front działki





Nasyp i taras





tył działki w tym róg z ogrodzeniem z siatki do zasłonięcia z lewej strony



taras z tyłu dwie małe donice





tył działki na końcu w przyszłości będzie szopka



Rzut działki, wymiary 32*26 m:

agal452 22:59, 30 maj 2018

Dołączył: 29 maj 2018
Posty: 25
Moje inspiracje
[zmoderowane]
A_gawa 10:09, 31 maj 2018


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
W zeszłym roku kupiłam jabłoń o pięknych różowo-białych kwiatach. W tym roku zakwitła tylko na biało. No i czy ktoś wyjaśni dlaczego? Czym ona była podlewania w szkółce?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Martaka88 10:19, 04 cze 2018

Dołączył: 11 kwi 2018
Posty: 41
Moi Drodzy,

Pieknie proszę o poradę dot tego miejsca- jest to tył ogrodu wystawa południe- zachód, bardzo słoneczna.

3 poziomy, murek oporowy, pod ogrodzeniem różne choinki, wysokie, kilkuletnie, roznorodnosc krzewow, piwonie, azalie, tawuły japonskie, zurawki, mięta..., macierzanka, pierysy, irysy, roze, nasadziłam kilka tui danica, kilka traw ozdobnych na srodu schody obsypane kamieniami, tarasu jeszcze nie ma tylko wysypana kamieniami wylewka( do wymiany bo się wszystko osuwa)... w jakim stylu to poprowadzić?
Nie chciałabym ogrodu angielskiego czy naturalistycznego, ale tych wszystkich roslin, ktore ktoś zasadził lata temu szkoda. Poradźcie proszę co przesadzic, usunac żeby uzyskać estetyczny efekt, zakryć te murki, które najpiękniejsze nie są
agal452 19:19, 05 cze 2018

Dołączył: 29 maj 2018
Posty: 25
Witam ponownie, po weekendzie stałam się posiadaczką jodły koreańskiej (prezent). Posadziliśmy ją w rogu działki od ulicy (po 1,6 metra od płotu i planowanej długiej donicy w której chciałabym aby rosły: miskanty, kulki bukszpanowe, czosnki). Zastanawiam się czy w miejscy tej jodły zaplanować większą, kwadratową rabatę przylegającą do ogrodzenia? Ale wówczas co w niej posadzić, powtórzyć kulki bukszpanowe ew. tuje kulki, trawy czy będzie już za dużo ew. co innego aby pasowało?








marint 08:13, 15 cze 2018

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 3
Jestem pod ogromnym wrażeniem waszych pięknych podwórek i ogrodów. Weszłam tutaj z czystej ciekawości bo sama mam dość spory balkon i szukam pomysłu na jego kwiecenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies