Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Lika 18:48, 03 lip 2018

Dołączył: 17 kwi 2016
Posty: 36
marint napisał(a)
Jestem pod ogromnym wrażeniem waszych pięknych podwórek i ogrodów. Weszłam tutaj z czystej ciekawości bo sama mam dość spory balkon i szukam pomysłu na jego kwiecenie

Wykombinowałam na swoim tarasie coś takiego-podrzucam zdjęcia.
agal452 19:51, 08 lip 2018

Dołączył: 29 maj 2018
Posty: 25
Gardenarium napisał(a)
Zasłonić płot, poszerzyć ten wałek przy płocie, bo to nie jest rabata, za wąska. włączyć jodłę w rabatę.





Dziękuję za radę, tylko za bardzo nie mogę zrobić tak dużej rabaty żeby objąć też choinkę - od płotu mam 5.8 m do tarasu.
Myślałam bardziej o takim rozwiązaniu wyższa donica wzdłuż płotu (w niej tuje kulki i bukszpany i wysokie trawy + np. wysoka kocimiętka) i obok niższa obejmująca jodłę w koło jodły niesymetrycznie tuje kulki lub bukszpany i kule betonowe.



lub donice wzdłuż płotu i niesymetrycznie zejść po bokach aby włączyć w skalniak jodłe i z drugiej strony jakieś drzewo ?



Co sądzicie o takim rozwiązaniu ?
adriano 10:24, 16 lip 2018

Dołączył: 25 kwi 2018
Posty: 7
dzień dobry wszystkim,

proszę o radę co posadzić w rabacie w kostce brukowej z pierwszego zdjęcia. na razie "rosną" tuje, ale chcę je usunąć, bo są strasznie marne- w ich miejsce widziałbym coś liściastego, mało wymagającego- tak, żeby posadzić około 3 dorosłe drzewka obok siebie. do wysokości ogrodzenia może być pień, a później korona. co polecacie korzeniącego się w dół, a nie na boki (2m od domu) i rosnącego nie więcej niż 4-5m, może być kolumnowe (mam już np. graby, widoczne na innych zdjęciach). Zależy mi raczej na osłonięciu domu niż na walorach estetycznych, tak jak piałem, chcę kupić duże dorosłe drzewka.

dla porównania poniżej załączam kilka zdjęć mojego "ogrodu"- to głównie trawnik, na rośliny, poza tymi mało wymagającymi niestety nie mamy czasu, więc jest bardzo monotematycznie.

dziękuję za porady.
Malgo 10:21, 13 sie 2018

Dołączył: 10 maj 2017
Posty: 58
Witam,

Utknęłam na dobre z pomysłami na zagospodarowanie, tak naprawdę jedynego słonecznego miejsca w moim ogrodzie. Obecnie rośnie tam tylko cis, jednak docelowo widziałbym tak rabatę z hortensją, trawami, żurawką i może jeżówka. Może kuliste bukszpany pomiędzy? Wszelkie sugestie, porady oraz krytyka mile widziane



____________________
Gosia Ogród głównie w lesie
malgol 10:45, 13 sie 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
niki50 napisał(a)
Poszukuję byliny o żółtych liściach, która zastąpi mi żółte żurawki. Żurawki niestety marnieją, sadzone w ziemi zgodnie z wszystkimi wskazówkami na forum, w innych częściach ogrodu rosną bez problemu, a tu wymieniam je drugi rok, padają po kolei od czerwca. Wydaje mi się że stanowisko jest zbyt cieniste i zbyt wilgotne. Co zatem w zamian, żeby utrzymać żółtą kolorystykę w tym miejscu? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie podpowiedzi

A może Carex Elata Aurea? Lubi cień i wilgoć i jest piękna
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Tess 11:08, 13 sie 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
niki50 napisał(a)
Poszukuję byliny o żółtych liściach, która zastąpi mi żółte żurawki. Żurawki niestety marnieją, sadzone w ziemi zgodnie z wszystkimi wskazówkami na forum, w innych częściach ogrodu rosną bez problemu, a tu wymieniam je drugi rok, padają po kolei od czerwca. Wydaje mi się że stanowisko jest zbyt cieniste i zbyt wilgotne. Co zatem w zamian, żeby utrzymać żółtą kolorystykę w tym miejscu? Będę bardzo wdzięczna za wszelkie podpowiedzi

Może żółte niskie hosty? A wiosna, kiedy hosty śpią, żółte krokusy?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Malgo 13:45, 13 sie 2018

Dołączył: 10 maj 2017
Posty: 58
Dziękuję za odzew. No właśnie z tą wilgocią jest u mnie problem, na działce jest głównie piach więc woda szybko wsiąka. Chociaż z tyłu jest zakopana rynna to być może w tym miejscu nie ma takiej pustyni
____________________
Gosia Ogród głównie w lesie
UrsaMaior 14:01, 14 sie 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8156
Gosia, ja bym wsadziła hortensję, a przed nią różę Alden Biesen lub jeżówki - mam gdzieś inspirację z jeżówką w kolorze Cathariny czy Delicious Candy, piękna kombinacja. A z przodu albo zielone hakonki albo, skoro to już dalej od wkopanej rynny, sesleria jesienna.
Takie pomysły wpadły mi na szybko do głowy, ale planistka ze mnie marna Zerknij jeszcze do Mrokasi, na jej podokienną. Sytuacja podobna do Twojej, może czymś Cię zainspiruje.
____________________
ogród pod lasem
Lika 19:06, 15 sie 2018

Dołączył: 17 kwi 2016
Posty: 36
Drodzy forumowicze, zerknijcie na zdjęcie fragmentu mojego ogrodu przed płotem na południowej wystawie. Chciałabym coś tu zmienić, jakoś tak wygląda mało ciekawie.
Rabata ma szerokość 55cm, a w środkowej części 1,3m, i jest długa na 9 metrów. Nie mogę jej już więcej poszerzyć bo M nie zrezygnuje z ani jednego więcej cm trawnika. Z prawej strony rabaty jest miejsce do rodzinnych biesiad, a po lewej stoją donice z klonami palmowymi, hortensją i żurawkami.
Gardenarium 18:28, 22 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma wyjścia, rabata musi być poszerzona, nie ma innej opcji. Jest za wąska
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies