Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Lika 19:22, 22 sie 2018

Dołączył: 17 kwi 2016
Posty: 36
Dziękuję pani Danusiu za odpowiedź.
Juz na wiosnę tego roku poszerzyłam tą rabatę o 10cm i więcej M się nie zgodzi. To jest akutat płot i rabatka na granicy dzialek blizniaczych. Nasza działka ma szrokosc 9m, z z drugiej strony tez jest rabata szeroką na ok 1 metr z polkolistym poszerzeniem do 4m na jodłę kaukaską, która ma jakieś 15 lat i 6m wysokości.
Planowalam wysadzić derenia i grujecznika, a w to miejcie wsadzić miskanty glacilimus, ponieważ na przeciwko też są trawy -haconechloa. Wiem że to połowiczne rozwiązanie, ale co zrobić.
Anda 19:29, 22 sie 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Lika, moja działka ma szerokość 7m i z jednej strony mam rabatę na 2 m z późniejszym poszerzeniem na 3,5 m a z drugiej strony rabata również ma 2m. To jest minimum, żeby móc ładnie skomponować rabatę. Słuchaj się Danusi
Albo chcesz mieć ogród albo trawnik w ramce
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Lika 19:01, 23 sie 2018

Dołączył: 17 kwi 2016
Posty: 36
Zatem jaką minimalną szrokość powinna mieć ta rabata i czy równą na całej długości?
MonikaR 14:43, 05 wrz 2018

Dołączył: 05 wrz 2018
Posty: 3
Dzień dobry

Nie wiem czy tu mogę zapytać o poradę, jeżeli gdzie indziej to proszę o przekierowanie mnie

będziemy zakładać "ogródek" w przyszłym roku i chcieliśmy zacząć na jesieni przygotowywać miejsce na rabaty. Strasznie ciężko idzie, więc po wielu perturbacjach taki oto powstał wstępny plan



proszę o wskazówki, czy taki kształt rabat może być czy zupełnie do poprawy
malinia 19:09, 05 wrz 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
Zbliża się zima niestety a ja od czerwca stoję z tematem szykowania ziemi ;-D w tym tygodniu chciałabym zakończyć zmagania z z glebą ( przynajmniej częściowe ) zostało dodawanie siarki
Mam rabatę na tarasie na której baaardzo mi zależy i dłubię w niej od czerwca ....niestety jakoś mi nie idzie zupełnie projektowanie ;/ blondi do kwadratu i ciągle się czegoś uczę ;p
Ziemię mam bardzo dobrze przygotowaną po wytycznych od Toszki ( poza siarką pod kwasoluby) którą dodam chyba jutro bo czekam na paczkę może Wy pomożecie mi coś wymyślić
odcinek 6,8 metra przy wjezdzie został już zagospodarowany przez wrzosowisko i schody więc to jest z głowy . zostaje odcinek zaczynający się od wartości 2,8 aż do końca linii tarasu do obmyślenia .
Nie patrzcie na te drzewka posadzone na trawie tylko ta linia tarasu jest najwazniejsza .
Jakie rośliny mam :
ROZPLENICA RUBORN 3X
ROZPLENICA FIREWORX 4X
ROZPLENICA RUBRUM 3X

klon palmowy ornatum
klon palmowy seiryu
klon plamowy garnet
klon palmowy dissectum

HORTENSJA BUKIETOWA VANILLE FRAISE 3X

RODEK LUGANO
RODEK SALTORELLO
POZOSTAŁE NIE MAJĄ KARTECZEK RAZEM MAM 10 SZTUK

aZALIA JAPOŃSKA THEKLA
AZALIA JAPOŃSKA PURPURTRAUM

WIŚNIA JAPOŃSKA KUKI SHIDARE
niekoniecznie wszystkie muszą być tutaj ale chciałabym mieć już jakąś wizję jak sadzić co dokupić ewentualnie ale pierwsze i najważniejsze posadzić co mam .
Wiem że rozplenice kupiłam złe ;( ( zimą pewnie padną ) w ich miejsce jak nie wytrzymają zimy chciałabym posadzić te zimujące .




to zdjęcia sprzed przygotowania ziemi .



co wymyśliłam do tej pory ale chyba nie trzyma się kupy to ....wiem wiem wieje nudą dlatego bardzo proszę Was o wsparcie i porady tutaj
Toszka bardzo mocno mnie wspiera jeśli chodzi o glebę za co bardzo jej dziękuję <3
____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Gardenarium 08:34, 06 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MonikaR napisał(a)
Dzień dobry

Nie wiem czy tu mogę zapytać o poradę, jeżeli gdzie indziej to proszę o przekierowanie mnie

będziemy zakładać "ogródek" w przyszłym roku i chcieliśmy zacząć na jesieni przygotowywać miejsce na rabaty. Strasznie ciężko idzie, więc po wielu perturbacjach taki oto powstał wstępny plan



proszę o wskazówki, czy taki kształt rabat może być czy zupełnie do poprawy


Może być taki kształt.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:43, 06 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
malinia napisał(a)

Nie patrzcie na te drzewka posadzone na trawie tylko ta linia tarasu jest najwazniejsza .





co wymyśliłam do tej pory ale chyba nie trzyma się kupy to ....wiem wiem wieje nudą dlatego bardzo proszę Was o wsparcie i porady tutaj



Nie wytyczyłaś linii rabat, wszystko jest w trawniku.
II sprawa - robisz kolekcję, wszystkiego prawie masz po jednym, kilka klonów - każdy inny, kilka różaneczników (nie pisz "rodków' oraz nie pisz drukowanymi literami - regulamin)

Dokup rośliny takie same, żeby było po kilka szt i twórz grupy, piętra.



Widać, że działasz, więc chętnie pomagamy


Tu gdzie kropki czarne to kamyczki, nie rób tu trawnika. Albo kamyczki zrób na tym pasku wyżej.
Drzewa przeszereguj w rabaty. Nie rób kolekcji pojedynczych roślin. Takie podstawowe rady
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malinia 10:07, 06 wrz 2018


Dołączył: 09 cze 2018
Posty: 943
właśnie te różowe nasadzenia znikają to był błąd te zielone to gorzej bo one są większe wiąz na dole wyżej czereśnia i glicynia baby twist.

____________________
Malwina po-nitce-do-klebka
Justynajar 08:01, 19 wrz 2018

Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 1
Dzień dobry!
Proszę o poradę w kwestii zagospodarowania kawałka przestrzeni przed domem, która stworzyła mi się po likwidacji przydomowej oczyszczalni. Działka jest duża otoczona młodymi świerkami. Na tym placyku rosną z boku aktualnie trzy sosny kosodrzewiny - posadzone 2 lata temu bez pomysły w trawniku - i jedna sosna chyba bośniacka satelit - teraz przesadzona w to miejsce, po niwelacji terenu. Nie mam pomysły co dalej zrobić z tą przestrzenią...Zostały mi też do wsadzenia gdzieś jeszcze dwie małe kosodrzewinki i trzy tawuły japońskie. Nie wiem czy one wkomponowałyby się jakoś w tę przestrzeń. Doradźcie coś proszę...
Gardenarium 19:16, 30 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Widząc tylko takie zdjęcie, nie sposób doradzić cokolwiek. Wklej albo plan, jak to jest usytuowane w stos. do domu, chodników etc.

Sosen nie sadzę w ogóle, więc polecać ich nie będę Szkoda że tyle nasadziłaś.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies