Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

A_gawa 10:48, 15 kwi 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
BG12 napisał(a)
Witam wszystkich szukam sposobu jak uzyskać trochę prywatności w ogrodzie Po sąsiedzku wyrósł dom na nasypie a było tak pięknie Próbuję z Waszymi sugestiami stworzyć ogród nowoczesny (mam już w swoim ogrodzie trawy ozdobne, lawendy, hortensje, derenia) Teraz przyszedł czas na ostatnią część ogrodu, która ze względu na bryłę sąsiadującego domu jest dla mnie nie lada wyzwaniem. Zima pokazał też, że jak znikają liście brakuje zieleni w ogrodzie. Na zdjęciu poniżej widok z mojego tarasu - brzozy doorenbos posadzone dość nieregularnie. Od roku głowię się co za nimi, żeby trochę się przesłonić. Był już pomysł z tują brabant, laurowiśnią caucasica ciętymi na równą ścianę a nawet bambusy. Odstęp między brzozami a ogrodzeniem to ok 1,80. Może coś poradzicie Dodam, że po lewej przy palenisku chciałam obsadzić jedną ze ścian laurowiśnią odmiana niższą a na


Chcesz sadzić między płotem a brzozami? Ciasno bardzo, ale wg mnie można spróbować Aureospicata wsadzić i bardzo wąsko ciąć. Ale to chyba zły pomysł. Naprawdę ciasno. A może sąsiad coś wsadzić od swojej strony - może zapytaj. Każdy szuka prywatności. Brabanta nie polecam. Będziesz żałować.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
BG12 08:43, 17 kwi 2020

Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 6
A-gawa dziękuję za odpowiedź - też się obawiam,że ciasno chyba bluszcz o dużych liściach puszczę na ogrodzenie - zazieleni się się trochę zimą i wiosną zanim brzoza nowe liście wypuści pierwsza myśl była wiciokrzew zimozielony ale Pani w szkółce mocno odradza bo MSZYCE ... A nad sąsiadem muszę popracować
A_gawa 21:18, 21 kwi 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Bardzo gorąco chciałabym prosić o poradę - jak zamontować lustro na tym murze?
Ściana jest zbudowana z bloczków betonowych i zaciągnięta klejem.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Gardenarium 11:26, 01 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mur jest źle zbudowany, nie ma wnęki koniecznej do osadzenia w niej lustra, samo przyklejenie nie zda egzaminu, bo woda będzie się dostawała i odpadnie oraz będzie widać krawędzie lustra, brzydkie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:29, 01 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
A_gawa 12:26, 01 maj 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Dziękuję. Będę poprawiać. Życzę dużo zdrówka!❤
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
annape 16:34, 05 maj 2020


Dołączył: 05 maj 2020
Posty: 10
Dzień dobry,
Jestem raczej początkującą ogrodniczką, na ogrodowisku też nowa.
Po wymianie ogrodzenia budynku przystępuję do projektowania frontowego, północno-wschodniego ogródka. Kupiłam póki co brzozę dorenboos, 3 różaneczniki białe, 4 hortensje białe, planuję dosadzenie tawułek, trzmieliny Fortune'a, może turzycy. Pytanie teraz jak to wszystko "poukładać", żeby miało sens?
Rabata ma 6 metrów szerokości i 3.5 "głębokości", za nią jest metrowej szer. ścieżka. Na pewno brzozę chciałabym posadzić po lewej stronie, żeby przysłoniła okno sypialni.
Pomożecie? Z góry dziękuję.



malgosia_2411 19:04, 05 maj 2020


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 50
Witajcie ogrodniczki i ogrodnicy

Podpowiedzcie proszę czym podsadzić te tuje. To jest wejście do mojego ogrodu. Podcięłam je wysoko, poniewaz mieszkam koło lasu i zwierzęta wyskubały i trochę podeschły.
Przy bramce chcę postawić trochę wieksze od tych donice z białymi surfiniami a pod tujami to nie wiem? Hosty czy może cos innego się da?
Może macie jakiś ciekawy pomysł?


____________________
Gosia - maly delikatny ogrod
malgosia_2411 19:07, 05 maj 2020


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 50
I jeszcze dodam ku przestrodze, że teraz nigdy bym nie wybrała tui na żywopłot. Mieszkam koło lasu a posadziłam tuje zamiast grabu czy buka.
____________________
Gosia - maly delikatny ogrod
A_gawa 20:47, 05 maj 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Dla mnie jest pięknie bez podsadzania roślin. Świetnie poszło Ci cięcie - teraz tylko pilnować, żeby w kulki rosły. Pod tuje nic bym nie dała - ewentualnie jakieś kamyki.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies