Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn.

emilia 10:48, 17 kwi 2013

Dołączył: 31 sie 2012
Posty: 91
Chcę zrobić rabatę z bukiem 'Purpurea Pendula', co dodać aby kolorystycznie ładnie się komponowało, czy dereń biały Elegantissima będzie pasował ?
Asiak 13:23, 28 kwi 2013

Dołączył: 20 kwi 2013
Posty: 1
Pani Danusiu bardzo podoba mi się Pani ogród. Przede wszystkim ład jaki tam panuje. Pozdrawiam
nebel 08:15, 05 maj 2013


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
To bardzo , ale to bardzo pomocny wątek. Dziekuję
____________________
Ogród Nebel
polinka 20:11, 11 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17538
Gardenarium napisał(a)



1. Konsekwencja w kolorystyce

2. Ograniczona ilość gatunków

3. Duże ilości jednakowych roślin w grupach

4. Zgrane duety (jedna roślina podkreśla urodę drugiej) - szukaj takich i spisuj

5. Jak coś zaczniesz - skończ, bo się rozmyślisz i będziesz stała w miejscu

6. Jak coś zmieniasz., nie żałuj, zmieniaj i idź do przodu

7. Niezawodne rośliny kupuj

8. Zrób listę gatunków i tego się trzymaj

9. Nie biadol, jak coś padnie - masz miejsce na coś lepszego

10. Pogódź się z tym, że będziesz ciężko pracować, aby osiągnąć efekt. Ogrodnictwo nie jest zawodem dla leniwych, samo się nie zrobi

Jak coś nowego przyjdzie do głowy to dopiszę


"Zrób listę gatunków i tego się trzymaj"- jak dla mnie to najtrudniejsze wszystko co piękne od razu bym mogła kupić
Dekalogu każdy początkujący ogrodnik powinien nauczyć się na pamięć
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
regli 15:51, 19 maj 2013


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 760
Fajny wątek, ale szkoda, że zaśmiecany Przy okazji powstawania kolejnych rad i wskazówek bardzo proszę o wytyczne przy planowaniu ogrodów na działkach nietypowych, np. długich i wąskich, szerokich, nieforemnych itd. Takie niestety też istnieją i z pewnością są większym wyzwaniem dla amatorów.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3227-dzialka-ktora-kiedys-moze-bedzie-ogrodem
Malgosik 20:51, 20 maj 2013


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Zdjęcia z serii - konsekwencja kolorystyczna.
Pochodzą ze strony: http://www.globallightminds.com/2013/05/saturday-inspiration-garden-as-palette/

Jak dla mnie bomba! Te kolory...

____________________
Ogród na glinie
kaisog1 10:16, 25 maj 2013


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Słuchajcie,zakładajcie wątki z prośba o pomoc a nie wklejajcie tutaj takich próśb. Starajmy się utrzymać "przejrzystość" na forum
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Juzia 18:45, 25 maj 2013


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38239
Załóżcie własne wątki w dziale Nasze ogrody albo Projektowanie ogrodów.

Tutaj są ogólne wskazówki. Można coś podpatrzeć lub zapytać o coś konkretnego a nie jak zaprojektować całą rabatę


____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Basiaw 12:19, 27 cze 2013


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Nie mogę znaleźć lepszego wątku do zadania pytania, jesli jest taki, to z góry proszę o przerzucenie mojego wpisu.
Chciałam zapytać Danusię i inne osoby zawodowo zajmujące się zakładaniem/pielęgnowaniem ogrodów jak powinna wyglądać współpraca pomiędzy właścicielem ogrodu a projektantem-ogrodnikiem.
Dlaczego pytam?
Moja Mama ma duży ogród i fizycznie nie jest sama w stanie go ogarnąć, postanowiła zatem skorzystac z fachowej siły. W centrum ogrodniczym dostała wizytówkę firmy, umówiła się na spotkanie u siebie i podczas tego spotkania ustaliła zakres prac, głównie pielęgnacyjnych, oczekiwała też wskazówek i pomocy przy zmianie na rabacie, na której coś tam wypadło.
Nie będę zanudzać opowieścią jak to wszystko wyglądało, ale pani 'architekt-ogrodnik' chciała zacząć od przycięcia tawuł, które dopiero będą kwitły, złapana za ręce chciała się przerzucić na pięciorniki, które też dopiero będą kwitły. Na słonecznej rabacie, na której zrobiło sie pusto, bo coś wypadło w towarzystwie tamaryszka najpierw chciała posadzić funkie a potem rododendrony. Następnie, już zapewne nie chcąc dyskutować z właścicielką ogrodu (czyli moją mamą) uformowała niczym mazowieckie wierzby, tnąc na maksa płaczące jarzębiny i karaganę, zostały kawałki gałęzi z resztkami liści Gdy wzięła się za formowanie starych jałowców i zaczęła robić z nich straszydła, mama podziękowała za pracę.
W międzyczasie wycięła też pracowicie wszystkie młode przyrosty jeżyny, artystycznie formując ją w kulę.

Czy tak jest przyjęte, że skoro zlecam prace komuś, kto ma na wizytówce mgr architektury krajobrazu to mam cicho siedzieć i pozwolić robić to, co ów mgr uważa za słuszne? Owa pani odjechała potężnie wzburzona a mojej mamie chce się płakać gdy patrzy na swoje do wczoraj płaczące formy drzew, które teraz wyglądają jak po wybuchu w Czarnobylu.

Poradźcie proszę, na przyszłość, jak powinno się rozmawiać, czego oczekiwać od osoby/firmy, której chce się powierzyć opiekę nad ogrodem.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Borbetka 20:45, 03 lip 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Basiuw, z tego co piszesz mama jest bardzo zorientowana, co należy zrobić i kiedy, a kiedy nie. Pani wyraźnie nie miała wiedzy. To mój domysł tylko wynikający z Twojego postu. Mogę tylko za siebie odpowiedzieć, ale ja po prostu pokazuję palcem, co należy zrobić i jakiej pomocy potrzebuję. W moich okolicach np. ciężko o kompetentną firmę, namnożyło się tego mnóstwo, niekoniecznie fachowców. Mam jednego pana, który pomaga mi w tym, czego ja nie mogę zrobić, ale dokładnie proszę i mówię o co mi chodzi. Myślę, że mama będzie wiedziała, czego ogród potrzebuje.
____________________
borówcowy wizytowka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies