Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Świerk - choroby i szkodniki świerków połączony

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk - choroby i szkodniki świerków połączony

RadekM 10:14, 23 lip 2017

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 52

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Pora na sadzenie i przesadzanie bylin i krzewów

Pani Danusiu to znowu ja

Tym razem kłopot ze świerkiem srebrnym, jest u nas 2 lata i wszystko do tej pory było z nim ok. A teraz zauważyliśmy że coś złego zaczyna się z nim dziać. Bardzo proszę o poradę czym go wspomóc żeby go uratować, wierzę że są jakieś środki . Opryskany proplanem na grzyba, podlewany systematycznie przez zraszacze. Zaczęła puszczać nowe i coś zatrzymało ten proces .

Z góry dziękuję za odpowiedź






Gardenarium 08:26, 27 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
craon napisał(a)
Witam

Mam taki problem z świerkiem jak widać na obrazku.
Przyszedł jeleń w nocy i czyścił sobie rogi o pieniek I zdarł cała korę.
Jak uratować tego świerka?

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 08:26, 27 lip 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
A on jest na pniu szczepiony? Teraz jedyne co możesz zrobić to posmarować rany maścią ogrodniczą zabezpieczając przed patogenami
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
RadekM 08:33, 28 lip 2017

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 52
Dzień dobry

Czy jest ktoś mi w stanie pomóc co mam zrobić żeby uratować naszego świerka

Post powyżej

Z góry dziękuję
RokDyd 12:41, 06 sie 2017

Dołączył: 06 sie 2017
Posty: 2
Witam. Dziś zauważyłam, że " pada" mi świerk. Igły zbrązowiały i lecą na potęge, ma jakiś zielony nalot na pniu i gałeziach i jakieś czarne coś Błagam o pomoc. Co z tym robić. W apteczce na dzień dzisiejszy mam Bravo, Topsin, Karate.


krisu29 11:38, 07 sie 2017

Dołączył: 07 sie 2017
Posty: 1
Witam
Czy ktos prosze moglby mi pomoc. Kilka moich okolo 10 letnich swierkow zaczelo chorowac a nie bardzo wiem na co. Igly zmieniaja kolor na zolt0-brazowy a potem opadaja ( tworzy sie na nich taka mozaika ), Wszystko postepuje z gory, na dole sa jeszcze normalne zielone pedy.Poki co myslac ze to jakas choroba grzybowa spryskalem Topsinem a po twoch tygodniach Dithane 75 wg. Choinki sie od siebie zarazaja, to juz 3 w rzedzie
Prosze pomozcie

Mazan 07:55, 08 sie 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Krisu29

Wygląda na zamieranie pędów. Zastosuj Bravo/Gwarant i Topsin.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 07:56, 08 sie 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
RokDyd

Masz podobnie jak wyżej.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
stowa 21:15, 08 sie 2017

Dołączył: 08 sie 2017
Posty: 2
Witam. Od zeszłego roku ''wypadają ''świerki. W tym roku założone nawodnienie, nawożone na wiosnę i w połowie lipca. Zaatakowanie przez ochojnika - wytworzone galasy, opryskane miesiąc temu Substral Ochojnik. Zeszłoroczne ''zaatakowane'' świerki nie przeżyły. Posadzone młode w tym samym miejscu również uschły. Dodam ze świerk posadzony w szpaler na żywopłot - choruje co któreś drzewko.
Proszę o pomoc
RokDyd 15:48, 31 sie 2017

Dołączył: 06 sie 2017
Posty: 2
Witam ponownie. W sprawie mojego swierka (zdj. wyżej) . Oprysk zrobiony Topsinem po tygodniu Gwarantem , mija znów kilka dni i żadnej poprawy. Igły lecą coraz bardziej. Pomóżcie.
Dzis planuje oprysk mospilanem - tylko takie coś mam- nie widze żadnego szkodnika, ale może jestem ślepa..już niewiem.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies