Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Świerk - choroby i szkodniki świerków połączony

Pokaż wątki Pokaż posty

Świerk - choroby i szkodniki świerków połączony

beata_kulesza 15:54, 03 paź 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Witam i o pomoc proszę. Zauważyłam na moim świerku dziwne przebarwienia igieł. Nie wiem co to jest i co ewentualnie zastosować. Dodam tylko ,że jest to zwykły świerk leśny. Jeżeli ktoś wie co może być przyczyną będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
dodam tylko ,że igły żółkną.
____________________
Beti - Ogród Beaty
Mazan 16:01, 04 paź 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Beata_kulesza

Na jakiej ziemi rośnie? Czy nie miał sucho? Czy spod kory wycieka żywica choćby kroplami. Podaj więcej szczegółów.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
boscolo 14:34, 05 paź 2014


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 39
Mam swierk conica opanowal go przedziorek dostalem od znajomego magnus sc powiedziano mi, abym stosowal w proporcjach 6ml/10l wody. Nie wiem tylko czy to na rośline czy jakos inaczej się stosuje. Na tujach w żywoplocie widziałem pajeczy też to jest przedziorek?
____________________
"Rozgardiasz w moim ogrodzie"
Mazan 18:26, 05 paź 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Boscolo

Tak przedstawia się proporcja, a rozcieńczonym preparatem masz dokładnie opryskać całą roślinę także we wnątrz. Ile zużyjesz zależy od wielkości rośliny i liczebności szkodnika.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
beata_kulesza 19:44, 06 paź 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Mazan napisał(a)
Beata_kulesza

Na jakiej ziemi rośnie? Czy nie miał sucho? Czy spod kory wycieka żywica choćby kroplami. Podaj więcej szczegółów.



Pozdrawiam


Witam, sprawdziłam świerka i żadna żywica nie wycieka. Dodam, że jest to dosyć duży świerk a ziemię nie pamiętam jaką dawałam bo to było 9 lat temu. Myślę żeby go porządnie podlać a może jeszcze podsypać nawozem na brązowienie igieł?
____________________
Beti - Ogród Beaty
Mazan 20:03, 06 paź 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Beata_kulesza

Popieram, gdyż jego potrzeby wodne mogą być wysokie, ale nie zalej go nadmierną ilością wody. Nawożenia jesiennego także wymaga.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
beata_kulesza 07:26, 07 paź 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Podleję i dostanie nawóz i zobaczymy. Dzięki za pomoc
____________________
Beti - Ogród Beaty
Gardenarium 14:33, 08 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
sylllwia napisał(a)
Mam około 10-letniego świerka. Jakiś czas temu miał trzy przewodniki, więc dwa usunęłam i próbowałam go prostować. Teraz znowu ma dwa przewodniki i na dodatek w miejscu ostatnich cięć nie ma piętra gałęzi.



Uwunąć znowu jeden, czy może usuąć całą góre (tak na wysokości górnego parapetu z onka. Tylko co z nieo będzie jak usunę całą góre? A może da się jakoś go jakoś uformować?

A od strony żywotników coś się dzieje z igłami, nie wiem czy to jakaś choroba, czy brak światła to spowodował.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
goniak 14:33, 08 paź 2014


Dołączył: 13 lis 2010
Posty: 1276
Sądzę, że świerk gubi igły z powodu braku dostatecznej ilości światła.
Samo święcie góry tylko oszpeci drzewo, trzeba je uformować całe, świerki są dobrym materiałem do formowania.
Zrób z niego taki wielki stożek, tak mi się nasuwa kiedy patrzę na zdjęcie.
____________________
Małgosia mój zielony świat
sylllwia 14:34, 08 paź 2014


Dołączył: 08 sie 2011
Posty: 2341
Dziękuje Małgosiu za szybką reakcję. Ciekawy pomysł ze stożkiem. Tylko na jakiej wysokości zrobić szpis tego stożka - na wysokości górnego parapetu? Bo jeśli wyżej to po lewej stronie będzie brakować gałęzi.
A czy ciąć można jeszcze teraz, czy lepiej wczesną wiosną?
____________________
Sylwia - Po prostu ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies