Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki trzmielin, trzmielina - Euonymus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki trzmielin, trzmielina - Euonymus

lukkasia 10:07, 28 cze 2017


Dołączył: 24 lis 2015
Posty: 30
Dziękuję Mazan za odpowiedź.
Przyznam szczerze, że nie wiem co się stało z korą z pnia. Trzmielina posadzona w IV.2016 i obsypana korą jako ściółką; nic absolutnie nie wskazywało na to, że coś złego się dzieje. Ostatnio robiłam zdjęcia makro much siedzących na liściach i kwiatkach i były sprężyste, piękne ... taki pech

Czyli nie ma dla niej ratunku???
Czy po wykopaniu wymienić ziemię - jak dużo w promieniu i wgłąb? Czy odczekać z sadzeniem innej roślinki? To jest centralne miejsce i ta trzmielina była gwiazdą na rabacie, teraz będzie pusto :/

Czy dodatkowo spryskać na grzyba sąsiednie roślinki? W najbliższym sąsiedztwie rośnie świerk Nidiformis i świerk Conica.
____________________
Pozdrowionka :) Lukkasia
alis 20:46, 03 lip 2017


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Czy moja trzmielina złapała jakiegoś grzyba?
Zdjęcia może mało wyraźne, bo robione przed chwilą





____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Mazan 22:16, 03 lip 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Alis

Wygląda na mączniaka prawdziwego. Teraz jest czas pełni rozwoju tego grzyba.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
alis 08:35, 04 lip 2017


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Dziękuję Mazanku, myślałam, że trzmieliny nic nie bierze, a tu zonk
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Gardenarium 10:03, 21 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
marcinek03 napisał(a)
Witam. Pojawiła mi się taka pleśniawka na liściach trzmieliny. Może ktoś wie co to? Czy to jakaś choroba grzybowa, czy co innego?

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:03, 21 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To nie pleśniawka a mączniak. Choroba grzybowa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
szczepka73 13:25, 01 cze 2020

Dołączył: 23 sie 2017
Posty: 8
Bardzo proszę o pomoc , co się dzieje z moimi nowo nabytymi trzmielinami na pniu? Będę wdzięczna za każdą sugestię.
sarenka 16:50, 20 sie 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Czym spryskać i w jakieś dawce od mączniaka?
Topsin M 500 SC ? W ulotce znajdę jaka dawkę czy ewentualnie mogę prosić o onfo jeśli ktoś wie to chętnie się dowiem
____________________
Magda W samym sloncu
krzysztofszy... 17:34, 04 paź 2020


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Hej, wiem że trzmieliny różowieją i zrzucają liście gdy robi się zimniej ale u mnie jest jakoś dziwnie ponieważ mam trzy trzmieliny obok siebie w odległości około 120cm. Jedna z nich, środkowa jest różna od pozostałych dwóch. Tak samo nawożone, mocno się trzyma więc korzeń raczej jest cały.

Tak wygląda


A tak dwie pozostałe


Co może być przyczyną?
Gardenarium 22:39, 23 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wigi napisał(a)
Witam, prosiłbym o identyfikację szkodnika na trzmielinie.
Pozdrawiam




Na razie bym się tym nie przejmowała, otrzep te liscie, bo wszystko zmarzło i wybije ze zdrewniałych pędów. Potem zobaczysz które są zdrowe pędy i obetniesz te przemarznięte. Trzmielina odbije. Te kropki to może być grzyb, który teraz nie ma znaczenia, gniją listki, które i tak opadną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies