Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki świerków, świerk - Picea

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki świerków, świerk - Picea

Gardenarium 21:04, 02 sie 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wg mnie nic mu nie jest. Wyginają się młodziutkie, delikatne pędy, jak urosną i nieco zdrewnieją, wyprostują się. Zobacz przez lupę czy coś tam jest, ale moim zdaniem nic.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
martika 21:40, 02 sie 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Dzięki Danusiu, inne tez miały na początku takie gałązki, ale ten mnie jakos zaniepokoił..no zobaczymy. Poprawiłas mi nastrój
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
BEATA_S 13:15, 03 sie 2013


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Mój niestety marnieje w oczach Kilka świerków z różnych źródeł posadzonych w jednym czasie , czyli pod koniec kwietnia. Te dwa , które najprawdopodobniej będę musiała wymienić od początku wydawały mi się podejrzane. Miały takie poprzeczne żółte paseczki na igłach.Od razu też zgłosiłam to Sprzedającemu, ale w związku z tym, że u mnie w mieście nie było żadnego wyboru a potrzebowałam 5 sztuk jednakowej wielkości, to zaryzykowałam i kupiłam je.
Popryskałam na grzyba i wydawało mi się, że będzie OK, puściły nowe przyrosty. Jednak jakiś miesiąc temu opadły im właśnie tak gałązki tak - jak pokazała Martika. Myślałam, że to przejściowe, choć różniły się wyglądem od tych pozostałych.
Kilka dni temu zobaczyłam, że tak jak stoją... to zasychają. Można ręką przejechać po gałązce i igły pozostają w dłoni.
Nie zbrązowiały całkowicie, są nawet zielone, ale dołem już widać, że zasychają. Psa i kota nie posiadamy.
Popatrzcie:




____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Mirka 13:18, 03 sie 2013


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Może ma za mokro lub za głęboko został posadzony
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
BEATA_S 13:20, 03 sie 2013


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Górne gałązki już wytrzepałam...a niektóre, mimo, że klapnięte trzymają się......



Dla porównania kolejny świerk rosnący tuż obok w szpalerze.
Wszystkie rosną w linii prostej , na tej samej wysokości, taka sama ilość wody była podawana.
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
BEATA_S 13:30, 03 sie 2013


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Mirka napisał(a)
Może ma za mokro lub za głęboko został posadzony

Dziękuję Mirko.
Nie, to nie to. To znaczy na pewno nie miał za mokro, bo to strona południowa i już prędzej bym powiedziała, że miał za sucho, bo słońce z tej strony operuje non stop.
Podlewaliśmy wszystkie jednakowo. To też nie pierwsze sadzone przez nas drzewa, więc nie podejrzewam, aby były za głęboko. Ale kto wie .....
No ale akurat te dwa?
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Mazan 16:37, 03 sie 2013

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Witam

BEATO_S zaintrygowała mnie Twoja informacja o żółtych paskach na igliwiu. Po dokładnym obejrzeniu zdjęć mogę powiedzieć, ze szkodnika kupiłaś sobie w sklepie. To - wg mnie - mszyca świerkowa zielona. Jest o niej w necie b. dużo informacji - poczytaj. Jeśli mam rację będziesz wiedziała co zrobić dalej.


Pozdrawiam,

Mazan - Walerek
____________________
Mazan - Walerek
dajana 17:01, 03 sie 2013


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
A ja dziękuję losowi że dał mi kota znajdę Pod moimi Serbami zauważyłam spore dziury i korytarze na drugi dzień po tym odkryciu ujrzałam rano dwie nornice złożone na tarasie jako podarek dla swej pani Dobra kicia bo uratowała moje Serby Odkopałam z ciekawości i co? korzonki były obgryzione na szczęście niewiele .Pieska też mam ale nigdy nie załatwia się w ogrodzie wychodzimy na spacery Powiem więcej mając zwierzęta pozbywamy się szkodników .Szkoda twego Serba ale może da się go jeszcze uratować czego ci szczerze zyczę. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
BEATA_S 21:51, 03 sie 2013


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Mazan napisał(a)
Witam

BEATO_S zaintrygowała mnie Twoja informacja o żółtych paskach na igliwiu. Po dokładnym obejrzeniu zdjęć mogę powiedzieć, ze szkodnika kupiłaś sobie w sklepie. To - wg mnie - mszyca świerkowa zielona. Jest o niej w necie b. dużo informacji - poczytaj. Jeśli mam rację będziesz wiedziała co zrobić dalej.


Pozdrawiam,

Mazan - Walerek

Dziękuję Mazan za zainteresowanie. Jutro dokładniej pooglądam te chore świerki, bo dzisiaj na pierwszy rzut nic nie znalazłam. Żadnych pajączków, czarnych kropek.
Po zakupie też zwróciłam właśnie uwagę na te żółte paski na igłach. Nie spodobały mi się Są nawet widoczne na mojej dłoni na powyższym zdjęciu.
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
martika 22:04, 03 sie 2013


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001
Dzis obejrzałam swojeo swierka raz jeszcze i wciaz mnie jednak niepokoi jego stan, bo mam wrazenie ze zaczyna sie cos podobnego jak u Beaty. Mam wrazenie jakby więdł ten swierk, a na na samej górze igiełki zaczynają leciecie z tych powyginanych przyrostów. wklejam jeszcze raz dzis zrobione zdjecie.
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies