Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki świerków, świerk - Picea

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki świerków, świerk - Picea

macioc123 07:27, 06 cze 2019

Dołączył: 04 cze 2019
Posty: 2
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Jakich preparatów mogę użyć, aby się pozbyć tego?
Gardenarium 07:27, 06 cze 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Mospilan chyba będzie dobry.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KatarzynaKromka 17:47, 06 cze 2019

Dołączył: 15 lut 2017
Posty: 14
Mazan napisał(a)
KatarzynaKromka

Opisałaś tyle objawów, że wystarczyłoby na cały las. Jednak fotki ukazują górską osutkę świerka. Oprysk Domarkiem następnie Topsinem i gwarantem lub dithane. Od września powtórka.



Pozdrawiam


Mazan
bardzo dziękuję

Walczę z osutką sosny - w innym miejscu w ogrodzie, 2 drzewka chorują już trzeci rok ale się nie poddaję i pryskam. Jest zatem możliwość, że ta choroba przeniosła się na świerka?
Mam dużo innych nasadzeń w ogrodzie -czy profilaktycznie powinnam też zrobić oprysk?
I ostanie pytanie - właśnie dziś zamierzam nastawić herbatkę tymiankową na mszyce - czy warto nią też potraktować świerka? Między tymi środkami co opisałeś czy po?
Dzięki za cierpliwość
Pozdrawiam serdecznie
Kasia
Sonka 13:42, 10 cze 2019


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
Mam problem, bardzo mi na tym świerku zależy a on ginie.Ma ponad 20 lat i ok.15 m wysokości.Nawet się nie zorientowałam kiedy ten proces się zaczął.W ub.piątek ogrodnik opryskał go Mospilanem.
Walerku, typuję mszyce, w naszym rejonie w ub roku zginęło wiele świerków, czy da się go uratować?
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Mazan 16:07, 10 cze 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Sonka

Krysiu, ja obstawiam na to samo co wystąpiło u KasiKromki /posty wyżej/ z tą różnicą, że u Ciebie proces jest młodszy. Prawdopodobnie dotarła infekcja z sąsiedztwa.
Ochrona, jak wyżej.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Sonka 10:23, 11 cze 2019


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2230
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź, dokładnie obejrzałam spód i znalazłam małe koloru niebiesko zielonego martwe mszyce, wstawiam zdjęcia,nie są zbytnio wyraźne, ale coś tam widać.10 m od świerka rośnie las sosnowy.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Mysza 11:47, 17 lip 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Witam.
Potrzebuję pomocy przy świerku serbskim.
Sadzone 4 lata temu.
Nie nawoziłam ,nie ma za sucho. Jeden już zachorował rok temu, a teraz dwa kolejne zaczynają chorować.
Nie mam włókniny, kora jest rozsypana.



____________________
Gosia
Mazan 09:36, 18 lip 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mysza

Opisałaś bardzo prawdopodobne objawy rdzy złotawej świerka. To rdza jednodomowa - zastosuj sprzątanie opadającego igliwia oraz amistar i zato 2x.
Od wczesnej wiosny, gdy temperatury wzrosną pow.12*C ponownie takie zabiegi.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mysza 19:22, 20 lip 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Mazan napisał(a)
Mysza

Opisałaś bardzo prawdopodobne objawy rdzy złotawej świerka. To rdza jednodomowa - zastosuj sprzątanie opadającego igliwia oraz amistar i zato 2x.
Od wczesnej wiosny, gdy temperatury wzrosną pow.12*C ponownie takie zabiegi.


Pozdrawiam


Mazan, bardzo dziękuję za pomoc.
W poniedziałek kupię co trzeba.
Pozdrawiam
____________________
Gosia
basia3012 22:21, 03 sie 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9318
Kochani, doradżcie. Co może być temu świerkowi serbskiemu?

____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies