Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki świerków, świerk - Picea

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki świerków, świerk - Picea

Gardenarium 10:55, 29 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Świerków serbskich nie nawozimy nawozami do iglaków, bo one są wyjątkiem i nie lubią lekko kwaśnej ani kwaśnej gleby, wprost przeciwnie. Dlatego należy je nawozić zwykłymi nawozami jak dla liściastych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
krzysiekj 11:04, 29 lip 2014

Dołączył: 13 mar 2014
Posty: 22
Gardenarium napisał(a)
Świerków serbskich nie nawozimy nawozami do iglaków, bo one są wyjątkiem i nie lubią lekko kwaśnej ani kwaśnej gleby, wprost przeciwnie. Dlatego należy je nawozić zwykłymi nawozami jak dla liściastych.


Kurcze jak tu kiedyś pytałem o nawóz dla serbów to mi proponowali właśnie dla iglaków. To w takim razie czym powinienem nawozić serby aby w miarę szybko poszły do góry? Proszę o jakiś konkretny produkt.
dajana 11:14, 29 lip 2014


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Swoje Serby nawoziłam w tym roku uniwersalnym Florovitem ,ale tylko raz wiosną kiedy zaczęły zmieniać kolor na jaśniejszy .Pomogło
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Gardenarium 11:15, 29 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
krzysiekj napisał(a)


Kurcze jak tu kiedyś pytałem o nawóz dla serbów to mi proponowali właśnie dla iglaków. To w takim razie czym powinienem nawozić serby aby w miarę szybko poszły do góry? Proszę o jakiś konkretny produkt.


Nie, ja tak nie pisałam na pewno a taką poradę ? nie widziałam. Wszystkiego nie sposób widzieć.

Zawsze pisałam że świerk serbski, cis i niektóre sosny to wyjątki.Wymagania iglaków masz tutaj

najbardziej tu http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/355-iglaki-sadzenie-i-pielegnacja

inne o iglakach http://www.ogrodowisko.pl/tag/iglaki

Czytaj artykuły, te piszę ja, a na wątkach różne osoby się wypowiadają, nie zawsze znają się, a czasem same też szukają porad.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
krzysiekj 11:20, 29 lip 2014

Dołączył: 13 mar 2014
Posty: 22
Gardenarium napisał(a)


Nie, ja tak nie pisałam na pewno a taką poradę ? nie widziałam. Wszystkiego nie sposób widzieć.


Ja nie mówię, że Ty Pewnie, że nie wszystko da się sprostować. Czyli co kupić Biopon do liściastych? Czy uniwersalny do ogrodu? Moje serby jeszcze tydzień temu zaczęły drugi traz puszczać przyrosty ale takie malutkie.
Gardenarium 21:07, 29 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz nawet Florovitem podlać. Azofoską, Hydrocomplexem.

W sumie to najważniejsza jest gleba podczas sadzenia, a nie nawożenie w I roku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
krzysiekj 21:16, 29 lip 2014

Dołączył: 13 mar 2014
Posty: 22
Gardenarium napisał(a)
Możesz nawet Florovitem podlać. Azofoską, Hydrocomplexem.

W sumie to najważniejsza jest gleba podczas sadzenia, a nie nawożenie w I roku.


Florovitów jest wiele
PiotrDWS 01:24, 31 lip 2014

Dołączył: 28 lip 2014
Posty: 4
Jeszcze wracając do moich biednych serbów kilka postów wstecz. Po wypowiedzi Pana Mazana kopię dołki, kombinuję i dochodzę do w wniosku, że woda nie mogła długo zlegać w korzeniach, czy na kwaśnej glebie (pojawia się bardzo gęsto szczaw, skrzyp) sam nawóz do iglaków, który jak już wiem jeszcze bardziej dokwasza glebę mógł je załatwić - w sensie chodzi mi o to, że odsuńmy stojącą wodę i zostawmy sam nawóz? Cały proces zamierania jakby ustał, całe drzewka jakby ustały, igły są brązowe, ale nie opadają. Czy na przyszłość, upierając się przy serbach pomoże sypanie kredy, wykopanie żyjących i rozluźnienie gleby? Czy naprawdę nie ma szans? Czytam wiele postów na różnych forach, gdzie ludzie twierdzą, że serby świetnie im rosną na glinie (wiem wiem... ludzie przeróżne rzeczy piszą...ale ja im wieżę...zazwyczaj).

I jeszcze jedno: niewiele się poddając, kupiłem wymarzone sosny himalajskie (takie donica wysokość drzewka jakieś 50 cm), one podobno już samą kwaśną glebę tolerują, mam plan taki aby wykopać dół, zasypać żwirem (takim co się beton B20 - B25 robi) potem piach, potem mieszanka gliny i piachu, na górę - ściółkowanie. Tylko zastanawiam się, jakie wymiary powinien mieć dół, aby ta cała operacja była sensowna? Czy ktoś walczył z kwaśną gliną i iglakami?
____________________
dom zbudowałem, syna zmajstrowałem, ale z drzewkiem to mam problem...
Gardenarium 09:54, 31 lip 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
krzysiekj napisał(a)


Florovitów jest wiele


Pewnie, ale trzeba pomysleć do jakiej grupy zaliczysz świerk?


Do ozdobnych z liści, zimozielonych.

Kup Florovit w 5 litrowej bańce, nie te specjalistyczne w małych buteleczkach z napisami "do roślin kwitnących - wiadomo że nie, do roślin balkonowych - wiadomo że nie... duża bania florovitu bez dodatkowych napisów

Nie będę linkować do żadnego sklepu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
krzysiekj 09:58, 31 lip 2014

Dołączył: 13 mar 2014
Posty: 22
Gardenarium napisał(a)


Florovit w 5 litrowej bańce, nie te specjalistyczne w małych buteleczkach z napisami "do roślin kwitnących - wiadomo że nie, do roślin balkonowych - wiadomo że nie... dużą bania florovitu bez dodatkowych napisów

Nie będę linkować do żadnego sklepu.


Ale to nie było złośliwe. Jest florovit do iglaków, florovit do liściastych i chyba nawet uniwersalny . Wtedy tez mi napisałaś kup florovit to poszedłem i kupiłem: do iglaków
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies