Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja codzienność - ogród Oli

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja codzienność - ogród Oli

Danucha 16:35, 07 paź 2018


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
leon60 napisał(a)
Robi się drewutnia brak obróbek blacharskich, szpalet i drzwi

[img size=640x447]
Witaj Olu
Masz zachwycający ogród. Cudnie.
Jak nazywa się ta molinia?. Potrzebuję wyższą, ażurową trawkę na tyły rabaty różanej. Mam ML, są śliczne, ale dla róż wolałabym coś delikatniejszego, bardziej ażurowego. Zainteresowały mnie molinie ED i Moorhexe. Która z nich jest wyższa?. Może jakaś inna trawka przychodzi Ci na myśl?
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
leon60 19:43, 10 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
jolanka napisał(a)
Olu, podglądam Twój ogród i podziwiam sposób w jaki odbierasz rośliny
Chciałabym zapytać jak nazywa się rozchodnik, który widać na zdjęciu cytowanym na początku tej strony. Pięknie wygląda z hortensjami

Jak mi coś nie pasi to się nie rozczulam ale kilka lat temu jeszcze miałam zupełnie inne podejście
Rozchodnik o którego pytasz to Matrona.
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 19:43, 10 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Mala_Mi napisał(a)
Obłednie......
Rozgladam sie za kazdym razem jak jade kolo ciebie...moze wypatrze ogrod i powisze na plocie.

Z głównej drogi nie wypatrzysz ale tel masz...
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 19:43, 10 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Mala_Mi napisał(a)
Dalej sie dołuję..... ale pokazuj...w koncu sie zmobilizuje .....przyjedz kiedy by mi powiedziec co mam wywalic bez zalu..... tys moj wzor do nasladowania.

Lepiej się zastanów dobrze czy aby na pewno tego chcesz
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 19:44, 10 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Balea napisał(a)


Acha ok, to Poloar Bear a nie Lime Light, pomylilam bo prawie tak samo wygladaja

A czy jestes zadowolona z Grazielli, czy jak bys miala od nowa sadzic to dala bys tam cos innego?

Szkualam dzisiaj ponad godzine w twoim watku aby znalesc zdjecie z tej wlasnie rabaty z wiosny lub poczatku lata ale niestety nie znalazlam.
Czy mogla bys mi pomoc znalesc to zdjecie, bo mozliwe ze je kilka razy przelecialam ale z powodu braku traw i hortensji poprostu nie rozpoznalam


Grazielle bardzo lubię posadziłabym ponownie.
Tak wygląda obecnie


Ta rabata maskuje w sezonie warzywnik wiosną jest tam łyso to i fotek pewnie mało
od kwietnia do lipca





____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
leon60 19:44, 10 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Danucha napisał(a)
Witaj Olu
Masz zachwycający ogród. Cudnie.
Jak nazywa się ta molinia?. Potrzebuję wyższą, ażurową trawkę na tyły rabaty różanej. Mam ML, są śliczne, ale dla róż wolałabym coś delikatniejszego, bardziej ażurowego. Zainteresowały mnie molinie ED i Moorhexe. Która z nich jest wyższa?. Może jakaś inna trawka przychodzi Ci na myśl?

Molinia o którą pytasz to Karl Foerster z kłosami 220cm
ED i Moorhexe mają podobną wysokość ok 130,140cm natomiast znacznie równią się wyglądem. ED jest delikatna rozłożysta w wachlarz, Moorhexe pionowa jak snop
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Balea 21:13, 10 paź 2018


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
leon60 napisał(a)

Grazielle bardzo lubię posadziłabym ponownie.
Tak wygląda obecnie
Ta rabata maskuje w sezonie warzywnik wiosną jest tam łyso to i fotek pewnie mało
od kwietnia do lipca



Dzieki za fotki
Rzeczywiscie bardzo lysa ta rabata do lata, nie dziwo ze jej nie znalazlam, a naprawde dlugo szukalam zanim sie poddalam i cie o pomoc zapytalam

Graziella jest przesliczna ale ta druga trawa obok z tymi fjoletowymi piorami tez bardzo fajnie do tego rozchodnika pasuje.

Jaka to jest trawa i pamietasz nazwe tego rozchodnika?



leon60 21:52, 10 paź 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Balea napisał(a)


Dzieki za fotki
Rzeczywiscie bardzo lysa ta rabata do lata, nie dziwo ze jej nie znalazlam, a naprawde dlugo szukalam zanim sie poddalam i cie o pomoc zapytalam

Graziella jest przesliczna ale ta druga trawa obok z tymi fjoletowymi piorami tez bardzo fajnie do tego rozchodnika pasuje.

Jaka to jest trawa i pamietasz nazwe tego rozchodnika?




Łyso jest w kwietniu potem nie jest tak źle
Miskant Kleine Fontane i rozchodnik Matrona.
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Balea 23:03, 10 paź 2018


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
Dzieki ))
beata_m 09:54, 11 paź 2018


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
leon60 napisał(a)

Miałam dokładnie tak samo jak tutaj trafiłam sześć lat temu i wiesz co wzięłam się migiem do pracy


Olala to jest tylko 6 lat!!!
Jestem w szoku .. jak zawsze jak jestem u Ciebie, patrzę i podziwiam, pracowitość-precyzję-i oko do komponowania
macham ciepło - stała wielbicielka
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies