Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki katalp, katalpa - Catalpa

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki katalp, katalpa - Catalpa

atanorah 16:11, 27 cze 2013

Dołączył: 27 cze 2013
Posty: 1
Od jakiegoś czasu w moim ogrodzie chorują wszystkie katalpy, liście zaczynzją żółknąć i więdnąć. na pewno nie jest to spowodowane brakiem wody. W zeszłym roku ratowałam je podlewając roztworem provicuru energy, na jakis czas przynosiło to efekt, potem niestety objawy wracały.
. Niestety chwilowo nie mogę zamieścić zdjęć.
Bardzo proszę o pomoc.
Gardenarium 18:14, 27 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bez zdjęcia nie da rady, ja m.in, dlatego ich nie sadzę w ogrodach, chyba że na życzenie, ponieważ są wrażliwe na choroby grzybowe, zwłaszcza jak jest taki mokry rok.

Mnie się wydaje, że one mogą żółknąć z powodu nadmiaru wody, korzenie sa na pewno zalane i roślina żółknie.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
xianhua 13:44, 20 wrz 2016

Dołączył: 20 wrz 2016
Posty: 2
Witam,
Na wstępie przepraszam bo może taki wątek już był na forum a ja go nie znalazłam. Mam problem z moją katalpą w zasadzie z dwoma. Coś się im stało i nie wiem co robić? Z dnia na dzień liście zrobiły się podziurawione i brązowe- wyglądają mizernie. Nie mam doświadczenia w uprawie tych drzewek i proszę o jakieś wskazówki co teraz zrobić?
xianhua 13:44, 20 wrz 2016

Dołączył: 20 wrz 2016
Posty: 2
2gie zdjęcie
Mazan 16:24, 20 wrz 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Xianhua

Jeżeli atak choroby nastąpił od strony ogonków liściowych to najprawdopodobniej antraknoza, a od strony przeciwnej to plamistosć liści. Przeciw obydwu chorobom zastosuj Domark lub Sportak i Topsin lub Gwarant. Niezależnie od oprysku sprzątaj opadające liście.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Gardenarium 21:48, 22 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
DawidM napisał(a)


Witam,
Mam problem z moimi katalpami. Sadziłem je wszystkie wiosną (trzy sztuki). Ostatnio liście jednej zaczęły mocno schnąć i spadać. W sklepie ogrodniczym Pani powiedziała, że jest to grzyb bo sporo padało a noce były wilgotne. Zrobiłem trzykrotnie oprysk topsin 500, ale zastanawiam się co dalej. Efaktów raczej nie widać,ale gorzej też raczej nie jest. Co teraz? czy drzewo się odrodzi czy mam może jeszcze użyć tego topsinu pod korzeń bo słyszałem, że tak też można. Wrzucam zdjęcia i proszę o poradę.
Dziękuję.



Odpowiedź masz zapewne powyżej i poradę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Wiaan 11:04, 31 lip 2018


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5155
Proszę o poradę, mam katalpy szczepione sadzone wiosną tego roku, urosły bardzo dużo jak na pierwszy rok, liście olbrzymie, na jednej widzę liście z nalotem, myślę że to mączniak i mam pytanie czy pryskać topsinem czy czymś słabszym na razie? Nie wszystkie liście tak wyglądają, tylko te pod spodem. Załączam zdjęcie



Jedna najsłabiej rosnąca ma z kolei takie bardziej żółtawe liście z wyrażnym ciemniejszym nerwem, czy to też może być jakiś grzyb? Proszę o poradę jak w porę zadziałać.

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MalgosiaW 22:06, 17 sie 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
U kogo nie spojrzę catalpa taka jak moja:


MalgosiaW 13:16, 03 paź 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Swoją catalpę (zdjęcie wyżej) potraktowałam środkiem przeciwko chorobom grzybom: Topsin M 500 SC. Skutecznie zadziałał

Wolałabym być jednak na przyszłość bardziej eko. Niestety catalpy należny opryskiwać na mącznika parokrotnie w sezonie
Toszka 11:56, 04 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
U mnie nawet mlecz (mlecz!!!) złapał mączniaka...szkoda, że zdjęć nie zrobiłam
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies