Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki iglaków

Karabela 12:03, 19 cze 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogród nie tylko bukszpanowy - część II

Pozdrawiam też serdecznie
Danusiu co to może byc na serbach? 2 sa ok a na dwoch takie plamy..... Czym ratować?

przepraszam ze wklejam u Ciebie ale w watku o brązowieniu iglakow cisza. ..
____________________
Eksperymentarium
Gardenarium 12:04, 19 cze 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Są kamienie, jest pewnie szmatka? najpierw to sprawdź, świerki nie przepadają za kamieniami na korzeniach i nie lubią mieć za mokro ani być za głeboko posadzone. Jeśli uznasz że to żadna z tych przyczyn, opryskaj i podlej Topsinem, ale objaw jakiej to choroby? nie wiem.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karabela 17:57, 19 cze 2014


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Popryskam Topsinem, dziękuję
____________________
Eksperymentarium
07:30, 20 lip 2014
Dziewczyny, co jest mojemu jałowcowi?? Posadzony w maju tego roku, stanowisko słoneczne.
Wśrodku cały brązowy. Przeżył atak mrówek miesiąc temu, oblazły go bardzo. eneralnie miałam inwazję mrówek na ogrodzie, być może przywiozłam je wraz z ziemią.
Przeżyje czy trzeba myśleć o wymianie??

Mazan 10:20, 20 lip 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kalamandyna,
takie objawy wywoływane są przez:
- braki składników pokarmowych,
- grzyby /najczęściej fusarium i phytophtora/, oraz
- mszycę żerującą na stwardniałych igłach.
Podałaś charakterystyczny symptom - mrówki. Te owady towarzyszą mszycom i podejrzewam, że kupiłaś z jałowcem również mszycę /a może to gratis?/. Po takim ataku rośliny są osłabione, a być może też dotyka je susza. Opryskaj owadobójczymi /calipso, mospilan i in./ oraz zasil nawozem jesiennym - azot uwrażliwia na choroby.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 10:23, 20 lip 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Zapomniałem podać, że do tych objawów dokłada się też zbyt niskie pH podłoża, a to blokuje przyswajanie magnezu.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
arturo 17:54, 15 lis 2014


Dołączył: 19 wrz 2014
Posty: 17
Witam proszę o radę co dolega mojemu jałowcowi, zrobił się cały w środku czarny, szczególnie na pniu kora wygląda jakby była pokryta czarną zgnilizną. Inne pozostałe w szeregu są zdrowe, jałowiec posadzony w tym roku w kwietniu, psikałem miesiąc temu preparatem z substrala, a teraz z tydzień temu miedzianem, ale nie widzę poprawy. Nie wiem czy dobrze widać to na zdjęciach, ale próbowałem jakoś to uchwycić. Proszę o pomoc. Pozdrawiam
Mazan 20:24, 17 lis 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Arturo

W tym przypadku przydatne byłoby większe zbliżenie. Co do użytych środków to podałeś nazwę tylko jednego, drugi to nazwa firmy. Objawy pasują do choroby grzybowej, ale także do szkodnika i to uniemożliwia diagnozę.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
MirellaB 08:33, 16 kwi 2015


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Co to może być? Wygląda jak narośl. Ani to miękkie, ani twarde, takie dziwne.
Czy one zaczynają chorować?
Były pryskane miedzianem, następny oprysk był nawozem dolistnym do iglaków.
Mam to na 4 iglakach.







____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Mazan 09:40, 16 kwi 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Sprawdź co jest wewnątrz oraz kolor wnętrza, a także stan drewna pod naroślami. Nie chcę wyrokować, ale wygląd ma choroby grzybowej i jeśli w środku nie będzie małych larw opryskaj środkiem grzybobójczym typu domark, yamato lub podobnym ew. topsinem.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies