Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Mazan 16:37, 06 maj 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Krzysztofszykowny

Można używać. Substancja czynna ta sama co w mospilanie tylko w dużo mniejszym stężeniu.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 16:41, 06 maj 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Ewelina_

Poprzednia strona jest na ten temat i zwalczanie też tam jest. Brązowe listki są efektem działania wydzieliny szkodnika.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
ewelina_ 21:18, 06 maj 2019

Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 41
Dziękuję
____________________
Ewelina_
Natalia21 23:18, 06 maj 2019

Dołączył: 18 kwi 2017
Posty: 29


Witam. Moja kula bukszpanu częsciowo usycha na zewnątrz a we wewnątrz jest taki widok jak na fotkach. Uschnięte wycięłam, lecz zastanawiam sie czy to szkodnik czy choroba grzybowa . Szkodnika niby nie widzę. Po formowaniu ma listki trochę poszarpane sekatorem. Może ktoś wie co mu dolega.?
Mazan 09:34, 08 maj 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Natalia21

Przede wszystkim: jaki jest odczyn, czym nawożone. Pomarszczone i usychające liście dają wrażenie nadmiaru sodu lub chlorków. Możliwe też blokowanie pobierania innych składników niewłaściwym odczynem gleby lub niewłaściwą proporcją składników nawozowych, szczególnie mikroelementów, na co wskazuje drobnienie liści. Biały nalot na liściach może być efektem nadmiaru składników, których roślina chce się pozbyć.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
vivien333 14:13, 08 maj 2019

Dołączył: 03 gru 2017
Posty: 17
krzysztofszykowny napisał(a)
Znalazłem w necie taki produkt, ktoś stosował go? Skuteczny? Niby nowość i jedyny na rynku środek do bukszpanów przeciw szkodnikom.



Kupiłem i zobaczę czy coś daje.


Mnie pani w sklepie ogrodniczym powiedziała, że to jest ten sam Polysect, który wcześniej kupowałam (długodziałający), tylko nazwę mu zmienili. Widać ćma robi karierę (i daje szansę na zarobek)
Natalia21 20:59, 09 maj 2019

Dołączył: 18 kwi 2017
Posty: 29
Mazan napisał(a)
Natalia21

Przede wszystkim: jaki jest odczyn, czym nawożone. Pomarszczone i usychające liście dają wrażenie nadmiaru sodu lub chlorków. Możliwe też blokowanie pobierania innych składników niewłaściwym odczynem gleby lub niewłaściwą proporcją składników nawozowych, szczególnie mikroelementów, na co wskazuje drobnienie liści. Biały nalot na liściach może być efektem nadmiaru składników, których roślina chce się pozbyć.


Pozdrawiam


Dziękuję bardzo za szybką diagnozę. Chciałam na szybko zbadac odczyn gleby ale mój ph metr chyba nie działa. Podsypane jest korą. Nawoz sypałam do iglaków wiosną ale praktycznie do tej pory niewiele padało więc sie nie rozpuszczał. Może są jakieś braki w składnikach nawozowych...
krzysztofszy... 11:26, 10 maj 2019


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Mam już wcześniej wspomniany Substral Polysect. Mam też pytanie czy mogę w jednym dniu opryskać właśnie nim i Topsinem M 500 sc? Czy musi być zachowana jakaś przerwa?
krzysztofszy... 19:53, 13 maj 2019


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Może jestem trochę natrętny ale martwi mnie stan jednego z niedawno zakupionego bukszpanu. Jego stan jest coraz gorszy, listki opadają jak szalone . Pryskalem topsinem ale na następny dzień przyszedł deszcz więc chyba nici z tego. Proszę doświadczonych forumowiczów o diagnozę co mu właściwie dolega. Poniżej zdjęcia. Dodam, że dzieje się to narazie z jednej strony.



Mazan 20:22, 13 maj 2019

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Krzysztofszykowny

Biała plamistość liści bukszpanu. Teraz już trzeba użyć dwukrotnie Scorpion i Topsin.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies