Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Mazan 16:56, 20 kwi 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Ewo,

jeśli myślisz o ścinaniu teraz wyrastających pędów czy liści to mówiąc bez ogródek - są bezwartościowe. Najwięcej substancji czynnych zawiera przed kwitnieniem i podczas kwitnienia. Dlatego są tak różne wyniki stosowania tych wyciągów.
Sam stosunek ziół między sobą opierasz na zasadzie jaki szkodnik lub choroba /grzybowa, bakteryjna/ jest 'na pierwszym planie'. Skrzyp działając zapobiegawczo - uodparnia, natomiast pozostałe oprócz właściwości biobójczych mają też makro i mikroskładniki odżywiające rośliny, a także substancje z grupy auksyn.
Mój wpis nt preparatu jest w wątku Herbicydy, natomiast Waldek podał inny - łatwiejszy - w wątku Opuchlaki.



Pozdrawiam

____________________
Mazan - Walerek
siakowa 14:51, 23 kwi 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
czy bukszpany które maja miodówke bukszpanowa najpierw opryskuje sie Mospilem odczekuje i obcina czy na odwót? Obcina, odczekuje i opryskuje?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
paulina_ns 20:40, 28 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
a co dolega mojemu? Proszę o pomoc.



____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Malgosik 17:14, 11 maj 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
czy ktoś wyleczył bukszpany z miodówki środkami naturalnymi?
niechemicznymi?
____________________
Ogród na glinie
Gardenarium 17:47, 11 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
paulina_ns napisał(a)
a co dolega mojemu? Proszę o pomoc.





Bukszpanowi to nic nie dolega, natomiast dolega sprzętowi do cięcia.

Tępe nożyce, albo elektryczne nożyce (Bosch) poszarpały liście. Bukszpany tnie się ostrymi nożycami szpalerowymi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 08:00, 12 maj 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Teraz bukszpanów się nie tnie, mają młode przyrosty. Najpierw oprysk.
____________________
borówcowy wizytowka
MAD 08:59, 17 maj 2015


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Mam na świeżych przyrostach bukszpanu listki charakterystycznie pozwojane (w miseczki) dla miodówki ale w środku nic nie ma. Czy to to czy inny diabeł?
____________________
Pozdrawiam! To tu…
Malgosik 11:36, 17 maj 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
MAD napisał(a)
Mam na świeżych przyrostach bukszpanu listki charakterystycznie pozwojane (w miseczki) dla miodówki ale w środku nic nie ma. Czy to to czy inny diabeł?


moim zdaniem to miodunka, tylko jest jej narazie mało
też tak miałam przez 1 wiosną, a na następną było już pełno waty
____________________
Ogród na glinie
MAD 13:52, 18 maj 2015


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Malgosik napisał(a)


moim zdaniem to miodunka, tylko jest jej narazie mało
też tak miałam przez 1 wiosną, a na następną było już pełno waty

Dobra. To to. Znalazłam "watę" na innym bukszpanie. Na razie opryskałam czosnkiem. Idę zgłębić teat walki z tym draństwem.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
PERKA 23:05, 27 maj 2015


Dołączył: 04 lut 2014
Posty: 256
Proszę o podpowiedź - co dolega moim bukszpanom? Czy to miodówka bukszpanowa? Jeżeli tak to jaki jest na nią najskuteczniejszy sposób na tą chwilę - przy takim "zaawansowaniu" ataku krzewy są dość duże i żal byłby je stracić.





____________________
Moje miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies