Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

elaela 10:20, 10 cze 2015


Dołączył: 25 lut 2015
Posty: 69
Bardzo dziękuję Danusiu, podlewam je codziennie, czy nawożenie florowitem co 2 tygodnie będzie odpowiednie, czy za często?
____________________
Karabela 21:30, 12 lip 2015


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Czy przed opryskiem na grzyby usunąć chore uschniete liście? Cała kula jest z wierzchu brązowa. Dziękuję
____________________
Eksperymentarium
Gardenarium 21:30, 12 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zależy jaka choroba i czy dadzą się usunąć? Jeśli Cylindrocladium to same opadają.

Usunąć, odkurzyć lub otrzepać i zebrać, bo zarodniki przetrwają w glebie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karabela 19:29, 13 lip 2015


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
Nie jestem już pewna czy to grzyb czy przypalenie. Kupiłam je w Obi 3 miesiące temu i stopniowo wyglądają coraz gorzej mimo florowitu i dwukrotnego oprysku na grzyba...
W środku liście są zdrowe wiec pomyslałam żeby te brązowe poobcinać...

____________________
Eksperymentarium
Malgosik 22:41, 13 lip 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Chyba bym zrobiła ciecie i schowala przed ostrym słońcem i oczywiście deszczem.
____________________
Ogród na glinie
kasia_c 22:00, 25 lip 2015

Dołączył: 27 maj 2015
Posty: 793
Witam,
Prosze jeszcze raz o pomoc. Moje bukszpany atakowala miodunka. Byly pryskane mospilanem 2 razy i confidorem. Teraz wydaje sie ze pajaczki zniknely, ale listki od gory troche pożółkły. Niektóre nadal są pozwijane jak kapusta. Zdarza się, że znajduję całe uschnięte gałązki. Załączam zdjęcia.
Kupiłam też środek na grzyby ale nie wiem czy je pryskac. Raz w między czasie podlałam florowitem. A może sa przesuszone? Listki wydają mi sie trochę papierowe.
____________________
Kasia_c To miejsce trzeba kochać
Margaw 09:32, 05 sie 2015

Dołączył: 18 lip 2015
Posty: 32
Witam,
Doczytalam ze moje bukszpany maja miodowke. Pani w sklepie nie miała mispilanu tylko calypso. Popryskalam tym. Tylko czy to pomoże.. Na ulotce nie było info ze ten środek jest na miodiwke. Czy kupić ten mospilan i po oprysku przyciąć bukszpany?
____________________
siakowa 09:37, 05 sie 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Karabela napisał(a)
Nie jestem już pewna czy to grzyb czy przypalenie. Kupiłam je w Obi 3 miesiące temu i stopniowo wyglądają coraz gorzej mimo florowitu i dwukrotnego oprysku na grzyba...
W środku liście są zdrowe wiec pomyslałam żeby te brązowe poobcinać...


mój jeden tak wygląda który w zimie przemarzł w doniczce albo przesechł i to postępuje, chyba nie do odratowania
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
siakowa 09:38, 05 sie 2015


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
mstrzes napisał(a)
Witam,
proszę o pomoc. Bukszpany sadzone w kwietniu. Fajnie przyrosły, a potem powoli zaczęły żółknąć. Jakieś pajęczynki też się pojawiły. Pryskałam już Topsinem, ale co dalej???



moje miały tak samo...podciełam, więcej wody i florovit i po 3 tygodniach są zielonitkie
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Karabela 19:51, 05 sie 2015


Dołączył: 14 lip 2013
Posty: 1867
siakowa napisał(a)

mój jeden tak wygląda który w zimie przemarzł w doniczce albo przesechł i to postępuje, chyba nie do odratowania


to by znaczyło ze sprzedali przemarzniete , juz gdzieś ktoś sie na to zalil...
na razie przycielam ostro i podlalam florovicie, w srodku wygladaja ładnie
mam nadzieję że się zreanimuja
____________________
Eksperymentarium
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies