Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby i szkodniki bukszpanów, bukszpan - Buxus

Johanka77 20:54, 13 paź 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Dziękuję!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Mary 22:41, 14 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Mazan,

Gdzie szukać superfosfatu potrójnego borowanego?
Przeszukuję internet i nie mogę go znaleźć w sprzedaży.

____________________
Marysia - Ogród bez roweru
ren133 22:53, 14 paź 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Mazan napisał(a)
Ren133

Najlepiej zapytać o to Szefową lub Toszkę. Ja takie sprawy załatwiam we wrześniu, gdyż buksy mają płytki, wiązkowy system korzeniowy, ukorzeniają się co najmniej dwa tygodnie, a uzupełnienie zapasów na zimę w niektóre składniki takie, jak fosfor odbywa się w temperaturze gleby powyżej 10* C, w niższej także lecz w bardzo niewielkich ilościach, a to powoduje wypadanie roślin.



Pozdrawiam


Dziękuję bardzo
I niezmiennie podziwiam za Twoją ogromną wiedzę ... i zastanawiam często jak nauczyć się rozróżniać te wszystkie choroby ...
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Mazan 14:36, 15 paź 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Mary

Tego nawozu już nie spotkasz w sprzedaży - produkcja zaniechana, ale w zamian zastosuj oprysk superfosfatem wzbogaconym i po tygodniu 0,5% kwasu bornego. Ten zestaw należy stosować dla wszystkich roślin kwitnących oraz owocujących.
Dopisuję: superfosfat wzbogacony to obecna nazwa superfosfatu potrójnego.

Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 14:40, 15 paź 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Ren133

Nie wiem.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
ren133 15:25, 15 paź 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Mazan napisał(a)
Ren133

Nie wiem.


Pozdrawiam


____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Wyder 22:02, 15 paź 2017

Dołączył: 08 lut 2017
Posty: 6
Dzień dobry,
Jakieś 2 miesiące temu zasadziłem 8 bukszpanów, ale ostatnio zauważyłem, że 7 zaczęło chorować. Na początku myślałem, że są przypalone słońcem, ponieważ nie choruje tylko jeden, który rośnie zupełnie w cieniu, ale po przeglądnięciu forum doszedłęm do wniosku, że to prawdopodobnie Eurytetranychus buxi.
Znawcą nie jestem, dlatego będę wdzięczny za potwierdzenie mojej diagnozy.
Bukszpan, który nie choruje rośnie w cieniu i jako jedyny ma folie i wysypany kamień, czy to może być powód? Będę wdzięczny za pomoc.





Mary 22:23, 15 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Mazan napisał(a)
Mary

Tego nawozu już nie spotkasz w sprzedaży - produkcja zaniechana, ale w zamian zastosuj oprysk superfosfatem wzbogaconym i po tygodniu 0,5% kwasu bornego. Ten zestaw należy stosować dla wszystkich roślin kwitnących oraz owocujących.
Dopisuję: superfosfat wzbogacony to obecna nazwa superfosfatu potrójnego.

Pozdrawiam


Mazan,

Dziękuję za odpowiedź i za dopisek, że superfosfat wzbogacony to obecna nazwa superfosfatu potrójnego. W kilku sklepach internetowych na obrazku był potrójny, a w opisie wzbogacony i tak się właśnie zastanawiałam, czy ktoś się pomylił czy to może to samo.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
_Lukasz 10:31, 17 paź 2017

Dołączył: 14 sie 2015
Posty: 34
Dzień dobry, czy ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć co spotyka moje bukszpany? Co to za choroba? Dlaczego tak brązowieją / szarzeją?

Pozdrawiam

Mary 18:13, 17 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Mazan,

Jak się rozpuszcza superfosfat?
Wsypałam go wczoraj do pojemników i zalałam wodą, a dzisiaj widzę, że na dnie są nierozpuszczone resztki.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies